Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez a Vállalkozó...

Szerintetek ez a Vállalkozó Start II. program mégis mi? Így ebben a formában minek? Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Csak kevés embernek van keret. Ezer valamennyi embernek jut belőle. A tegnapi roham alatt nem is lehetett regisztrálni (mielőtt egy troll belekötne, én nem is akartam, mert már eleve vállalkozó vagyok, csak néztem) és most már vége.

Akik ha nyernek, egyáltalán nem biztos, hogy fennmaradnak azután, hogy lejár a támogatás. Az elvárt 1 milliós évi árbevétel egy vicc szerintem. Most fogadni merek, hogy sokan csak a támogatás miatt regisztráltak rá és amúgy eszükbe se jutott volna vállalkozni.


A vállalkozás eleve úgy működik, úgy kell indulnia, hogy akinek van egy életképes ötlete és tőkéje, az elindul vele. Ha nagy ötlet, akkor talál angyalbefektetőt. Esetleg ha nagyon eszközigényes és nincs elég tőkéje, akkor felvesz az eszközökre hitelt. Ha működőképes a vállalkozás, akkor úgyis ki tudja termelni a bért, a költségeket (és ha vett fel hitelt, akkor azt is).


Nem azt mondom, hogy ne legyenek támogatva a legkisebb vállalkozók, de ne már így. Így leginkább a működésképtelen ötletek és a csalók fognak indulni a pályázaton.

A már beindult, működő kicsi vállalkozókat kellene inkább segíteni egy kis eszközbeszerzési támogatással. Például új kisgépekkel. Vagy számítógép vásárlási támogatással, mert nagyon megdrágultak a számtech és telekommunikációs eszközök. De akkor minden már eleve működő kisvállalkozót.

Szóval indulj el, mutasd meg, hogy a gyakorlatban is működik az ötleted, a vállalkozásod és akkor kicsit megtolunk. Így kellene, nem?


Ez a pályázat most így pont olyan marhaság, mint ami a CSOK ötlete volt, hogy már előre aláírtad, hogy X év alatt lesz 3 gyereked és már kaptad is a kedvezményes hitelt, támogatást a gyakorlatilag még semmi eredményre és a kétes jövőbeli teljesítményre.

Ezek így elmebeteg agyszülemény konstrukciók.



2023. aug. 2. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Újabb támogatás a haveroknak, ennyi az egész....majd ebből is 30 centis kilátó épül ki tudja hány millióért.
2023. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta.

kb. fidalitasz tagok el is viszik, és majd megoldják hogy erősítsék gazdaságukat.

2023. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
30 centis kilátó nem épülhet, mert a munkanélküliből vállalkozóvá válni akarók éves bérére és eszközvásárlására adják. Elvileg. 1333 embernek 4 és fél millió támogatás fejenként és utána kifújt.
2023. aug. 2. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem az a cél, hogy tényleg profitáljon, hanem látszólag...

Ha fiktív számlákat ad el fidesz cégeknek, 2M értékben,

akkor is teljesíti és nincs extra adóteher, azon kívül ami már fedezva van.

2023. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Látod az lehet, hogy soron kívül bekerültek a rendszerbe a barátok, párttársak és ők fognak nyerni. Úgy látszik ők vannak 1333-an. Utána tudnak majd dicsekedni, hogy ők támogatják a kicsi vállalkozókat.
2023. aug. 2. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 "Elvileg"

Ez itt a lényeg.

2023. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!