Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Befektetési cég alapítása Bt....

Befektetési cég alapítása Bt. formában?

Figyelt kérdés

Elsősorban cégjogászok segítségét kérem.


Egy ideje szeretnék saját befektetési céget alapítani. Ebben az iparban dolgozom évek óta tehát van pedigré mögöttem. A céges struktúra egy hagyományos angolszász hedge fundé lenne.


Egy Bt. lenne az "alap" ahol az én cégem, a beltag, kezelné a kültagok pénzét, (kötvények, futures-ok, részvények). Ha valaki ki akarja szedni a pénzét megteheti. Évi 1%-os kezelési díj és 25%-os sikerdíj ha az éves 6%-os benchmarkot felülteljesítem.


Ez bevett forma nyugaton és jóval egyszerűbb a létrehozása mint egy hagyományos alapkezelőé. Kérdésem annyi, hogy a magyar jogszabályok mennyire teszik ezt lehetővé? Nem találtam sok infot erről...


Köszi!



2022. nov. 29. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
2022. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy az első válasz ez lesz lol. Valaki más? Nem vagyok jogász
2022. nov. 29. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, mert nem vagy jogász, ezt a törvényt kell betartani, azaz értő olvasás minimum kell - de gondolom aki sokszáz-sokezer millió forintnyi vagyont kíván kezelni, attól ennyi elvárható lol
2022. nov. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze olvasom de arra voltam kiváncsi, hogy valaki aki ismeri ezt tudna tanácsot adni ezzel kapcsolatban?
2022. nov. 29. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!