Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is egyetért azzal ,hogy...

Árokpart kérdése:

Más is egyetért azzal ,hogy az oktatásban jobban rá kellene állni az idegen nyelvek oktatására főleg az angolra?

Figyelt kérdés
Mert főleg az angollal állunk a legjobban szerintem lakossági szinten hadilábon.
2023. aug. 13. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

Általános iskolában alsóban elkezdik, de vannak kéttannyelvű általános iskolák, sőt, játékosan már az óvodában kezdik az angolt tanítani. Ennél jobban/többet hová?

Akinek nincsen nyelvérzéke, annak nem is lesz akármennyi plusz angoltól sem. Aki akarja, ma is tudja tanulni. Egy részmegoldás lehetne, ha ahogyan külföldön pl. Dániában is van, hogy nincsen szinkron a tévében, kizárólag felirat az angol nyelvű filmeken. így gyerekkortól beléjük ivódik jobban. Itthon erre a hőbörgés menne csak. Mentalitást kell változtatni, nem oktatást!

2023. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
Egyrészt 10 éves kor alatt semmi értelme nincsen az idegen nyelvek tanításának, ha a gyerek nem az adott nyelvközekben él. Másrészről én 5.-ben először egy a németet vagy a franciát kezdeném, hogy a gyerek először egy komplex nyelvtannal talákozzon, az angol bőven ráér középiskolában.
2023. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Magyarul nem tanulnak meg írni -olvasni a diákok,akkor miért kínoznád őket angollal?
2023. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Ha valamire rá kell állni az a szovjet. Olyan országban nem fogsz sok időt tölteni ahol az angolt beszélik. Ahhoz elég lesz, hogy Give me a glass of water please!
2023. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

#4

Nincs olyan, hogy szovjet. Az angolt használó államokat pedig nagyon nem kéne lebecsülni..

2023. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es Egyébként az a nagy helyzet, hogy az oroszok mindig is angolt tanultak idegen nyelvként, közben mi meg az ő nyelvüket tanultuk a múlt rendszerben. Oroszországban és ahol az orosz nyelvcsalád jelen van ott kitűnően fogod tudni használni az angolt.
2023. aug. 13. 22:53
 7/21 anonim ***** válasza:
6%
Én angolul tanultam éveken át, de örültem volna ha franciát tanítanának nekem általánosban. Angol kutya egyszerű.
2023. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
#4 Ha ilyen bunkón kéred, ne csodálkozz, ha az arcodba öntik a vizet.Igen.Angolul nem így kérünk.
2023. aug. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

Minek

Miért nem elég a Magyar nyelv?

Ez a legszebb nyelv

A sok elfuserált bohóc angolóra helyett lehetne több nyelvtan és irodalom óra

A gyerek a világ legszebb anyanyelvét tanulja ne valami külföldi hablatyot.

2023. aug. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, de ez kétoldalú, mert a zembereknek is akarniuk kellene ezt.
2023. aug. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!