Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidéken miért nem beszélnek...

Vidéken miért nem beszélnek idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Rokonaim kanadaiak, az volt a kérésük hogy megakarják nézni az országot, főleg a vidéket, kisvárosokat.


Na már itt éreztem ebből baj lesz.... úgy is lett.


Elvittem őket az országban sok helyre az elmúlt héten, angolul beszéltünk meg néha franciául.


Bárhol kérdeztünk valamit mindenki csak mutogatott meg nézett ránk bambán, tiszta kellemetlen volt....


Azt mondták sok helyen jártak a világon de ilyennel még nem találkoztak.



2023. aug. 13. 12:26
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
73%
Tehát ha az elfuserált rokonaid ide tolják a seggüket, egy egész ország tanulja meg az ő nyelvüket. Érdekes módon ha én kihasítok Németországba, a tróger németek nem tanulnak meg magyarul. Még elvárnák, hogy én pampogjak németül.
2023. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenkor annyira büszke vagyok, hogy ha franciául kérdezek, Budapesten bárki képes készségesen elmagyarázni, mit hol találok.
2023. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
67%
Tipukus iskolapéldája vagy annak, mikor egy egész ország a hülye mert a nyomorék rokonaid nem tudták a nyelvet megtanulni. Biztos annyi eszük van mint neked, azért nem ment nekik.
2023. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
91%
Én nem értem miféle baj lett. Ott voltál velük te, aki tud magyarul. Vagy te is csak bambán lestél?
2023. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
22%
Bizony beszélnek idegen nyelve, mert a tájszólás is idegen nyelv sok esetben.
2023. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező

Fordítsuk meg a helyzetet.

Ha elmegyek Kanadába és ott rácsodálkozom, hogy jé, senki nem beszéli az én nyelvemet és tolmácsot kell keresnem ha szeretném megértetni magam, akkor az összes kanadait nevezhetem suttyó, tanulatlan embernek? Hiszen nem beszélnek magyarul.

De nem kell ilyen kis ország nyelvét figyelni. Szerinted ha egy spanyol megy oda, egy kínai, indiai, egyiptomi vagy török, akkor ők tudnak ott az anyanyelvükön beszélni a helyiekkel?

Hogy ezek a kanadaiak milyen egy tanulatlan ostoba népek, nem?

Talán ha elmagyaráztad volna a rokonaidnak, hogy akinek nincsen szüksége az életében arra, hogy idegen nyelven kommunikáljon, mert csak néhanapján kerül a közelébe egy külföldi aki nem visz magával tolmácsot, az ugyebár nem használja azt az idegen nyelvet amit előtte sokáig tanult az iskolában és így elfelejti, nem beszéli. De hát mit várjunk olyantól aki azt hiszi a világ közepe az ha valaki angolul vagy franciául beszél. mert ugye te elvárod a németektől meg a már felsorolt népektől is hogy azok is beszéljenek angolul vagy franciául, ami a kanadaiaknak anyanyelve. Mindkettő, lévén Kanadában ez a két nyelv hivatalos.

2023. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
70%
És mondok egy még meglepőbb dolgot. Németország sokkal közelebb van hozzánk mint bármely angol vagy francia nyelvű ország. Tehát egy némettől, vagy mondjuk egy osztráktól sokkal jogosabban elvárható lenne, hogy beszéljen magyarul. És képzeld, a rohadékok nem.
2023. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
34%
De bedühödött a jobber kommandó a valóságot.
2023. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy nem tudom mit vinnyogtok. Igen egy némettől, kínaitól stb. Is elvárható egy alapszintű angol nyelvtudás.
2023. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
88%
Na, végre valaki, aki megtanult pár szót a kedvünkért magyarul :)
2023. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!