Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van más európai ország, ahol...

Van más európai ország, ahol a padfelújítókat vagy emlékműfelújítókat feljelentik rongálásért?

Figyelt kérdés

Szerintem a magyarság kulturálisan/genetikailag aljább nép a többi európai népnél. Ezt sokszor leírtam már itt, de mindig előjöttetek valami példával más országból, ami szerintetek azt bizonyítja, hogy nincs igazam.


Erre tudtok külföldi példát?


2023. szept. 1. 20:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Oké tekintsünk el a tulajdon feletti rendelkezési jogtól.

De ami neked felújítás az másnak rongálás. Szakszerűen történt a munka ?

Megfelel a tulajdonos elképzeléseinek ?

Ha beülsz a fodrászhoz azzal a szándékkal hogy 3 centit vágass a hajadból de ő kopaszra nyírja a vállig érő hajad mert az szerinte neked jól áll akkor te elfogadod a döntését ?

2023. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hallod kérdező!


Örülnél ha felújítanám a nagyujjammal a segged lukát?

2023. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a magyarság kulturálisan/genetikailag aljább nép a többi európai népnél. Ezt sokszor leírtam már itt..."

Hiszek neked. Te egyike vagy a legundorítóbb és legostobább magyargyűlölő ellenzékieknek és te erre még büszke is vagy. Csak azt nem értem, miért élsz itt, miért használod a nyelvünket és miért kommentelsz magyar oldalakon? Miért nem húzol el nyugatra, hogy megtapasztald, ott mik zajlanak napi szinten. Mert nehogy azt hidd, hogy Franciaországban, Portugáliában, Írországban, vagy épp Görögországban nincsenek ehhez hasonló esetek. Csak épp nem értesülsz róla, mert nem követed napi szinten az ottani médiát, plusz a nyelvet sem érted. Most őszintén: az elmúlt 20 évben mennyit hallottál mondjuk Portugáliáról? Azon kívül, hogy van egy Ronaldójuk, meg néhány szép tengerpartjuk. Olvasod az ottani napi bulvárt és képben vagy azzal kapcsolatban, hogy ki kit jelentett fel?

2023. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

#13


[link]

Nem gondolod, hogy ha a tulajdonos szerint ez rongálás, akkor a tulajdonossal van a probléma? Netán neked is a korábbi állapot volt a normális?

2023. szept. 1. 20:59
 15/24 A kérdező kommentje:
11-nek akartam természetesen.
2023. szept. 1. 21:02
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a Magyar Kétfarkú Kutya Párt egyébként teljesen jószándékú padfestő tevékenységével, hogy hiába néz ki jól, sajnos egyáltalán nem szakszerű.


A padnak a fa felületét csiszolni kellene, fa alapozóval lekenni, majd utána festeni egy időjárásálló festékkel. A kétfarkúak ehelyett csak ecsetet ragadnak és nekiállnak a felület előkészítése nélkül padot festeni. Ezzel kárt okoznak, mert az eredeti állapotot csak úgy lehet visszaállítani hogy az ő festékrétegüket teljesen el kell távolítani ami rengeteg munkaóra, utána csiszolni, fa alapozót használni és legvégül színre festeni.



Láttam Budapesten több felújításuk eredményét is, néhány hónapig jól néz ki, de utána rohamosan romlik az állapota a nem megfelelően kezelt felület miatt.

2023. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rongálás. De értsd meg hogy a tulajdonossal való egyeztetés nélkül NEM dönthetsz helyette semmiben sem. Hiába vezetne jó szándék.


A kutyapártos padmázolás viszont szerintem rongálás.

2023. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17


Még mindig kérdezem: Mi köze ennek a kérdésemhez?


A társadalmi reakciókról szól a kérdésem. Magyarországon rögtön ugranak erre a dologra, ami szerinted se rongálás. Rögtön ugrott a szemétszedésemre is valaki. Gondolom egy nyugger, aki valamelyik ablakból figyelte, hogy szedem a szemetet.


Más országban is ez a reakció?

Legyél szíves erre válaszolni, ne másra.

2023. szept. 1. 21:12
 19/24 A kérdező kommentje:

Tőlem válaszolhattok a padfestés kapcsán is, de a kérdésem változatlan:


Más országban is imádják feljelenteni a padfestőket, ha szakszerűtlenek is?

2023. szept. 1. 21:15
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonhoz való jog szent és sérthetetlen. Szerintem más országokban meg sem próbálnak ilyet. Texasban lehet hogy puskával fogadnák a felújítókat és nem bíbelődnének holmi feljelentéssel.

Inkább azért nincs példa a feljelentésre mert máshol nincsenek idióta felújítók és nem azért mert a tulajdonos tolerálja.

2023. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!