Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben jobb a jelenkori Magyaro...

Miben jobb a jelenkori Magyarország, mint a Kádár-kori?

Figyelt kérdés

2023. szept. 16. 23:48
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
82%

Semmiben!

Sőt!

2023. szept. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
33%
Kb mindenben. Életszínvonal, bolti választék, áruminőség, szólásszabadság, utazási szabadság, modernitás, nyugathoz felzárkózás.
2023. szept. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
70%

Azt kérem, amit a 2. válaszoló ivott!😆

Aszongya "nyugathoz felzárkózás".🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤣🤣🤣🤣🤣

2023. szept. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
27%

3: Te sem nagyon vagy tisztában az adatokkal, úgy látom. A Kádár rendszerben egyre inkább leszakadtunk, míg mostanában zárkózunk fel.


Csak 2016 és 2022 közt 8 százalékponttal kerültünk közelebb az uniós átlaghoz:


Művelődj:


[link]

2023. szept. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
14%
Ha eleged van, elhúzhatsz belőle.
2023. szept. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
69%

#4

Aha, hát persze... Azért mert Gulyásleves Gergely azt mondta, hogy még pár év, és utolérjük Ausztriát, attól még akinek agya van, tudja hogy ez mese. De a sok fideszes észlény szó nélkül beveszi.

2023. szept. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
15%
6: Miért zavarnak ennyire az adatok, a valóság?
2023. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 Salx Narval ***** válasza:
29%
Én a Kádár rendszerben születtem, az életem legjobb dolgai ott és akkor történtek meg velem, ettől azért nehéz elvonatkoztatni. Akkoriban nyilván jól jött volna néhány dolog ami ma adott, most viszont jól jönne ha kicsit fiatalabb és egészségesebb lennék.:D Ettől eltekintve nem sírom vissza azt az időt és kort, a mostani helyzetemmel és életemmel is kibékültem, a kormányzás olyan amilyen, nyilván jobb, de rosszabb is lehetne. Én most is szeretek itt élni, nem vágyom máshová , amire nagyon szükségem volt azt már rég elértem a napi dolgokhoz pedig igazodom ahogy tudok, álmokat már nem kergetek.
2023. szept. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
76%
Nem jobb. Arányosan nézve csomó minden drágább ma, mint akkor.
2023. szept. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 nemaRendőrség ***** válasza:
64%

Nem lehet összehasonlítani. Aki akkor is élt annak az idő megszépíti a dolgait. Azzal is nehéz vitatkozni, hogy egy ma 50-60 éves jelentősen több nemi életet élt akkor, tehát egyértelműen jobb volt.

Rengeteg dolgot nem lehet számításba venni, pl a Kádár rendszer hitelekből tartotta fent a legvidámabb barakk életszínvonalt. Ezt a rendszerváltás után 20 évvel később is fizette az ország, sőt a kiváltó hiteleket még mindig.


Ami viszont tagadhatatlan tény, hogy rengeteget fejlődött az ország azóta.

Nem 5(0) évet kell várni a kocsilottón, hanem bemész a boltba és megveszed.

Évi többszöri nyaralás is belefér a legtöbb családnak.

Saját ingatlan(ok).


Olyanoktól elvonatkoztatni hogy, most van telefon, akkor nem volt megint nehéz. Hatalmas technológiai ugrás történt az elmúlt 40 évben, és ehhez se Kádárnak, se Orbánnak semmi köze

2023. szept. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!