Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben jobb a jelenkori Magyaro...

Miben jobb a jelenkori Magyarország, mint a Kádár-kori?

Figyelt kérdés

2023. szept. 16. 23:48
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

A nyolcvanas években voltunk legközelebb Ausztriához, azóta csak nő a távolság!

10 - "a Kádár rendszer hitelekből tartotta fent a legvidámabb barakk életszínvonalt. Ezt a rendszerváltás után 20 évvel később is fizette az ország, sőt a kiváltó hiteleket még mindig."

Ahhoz képest mára sikerült az államadósságot megszázszorozni úgy, hogy közben az égvilágon mindent eladtak/elloptak, megszűnt a katonaság, a normális oktatás, egészségügy, megszűnt a MAHART, a MALÉV, az egységes MÁV, az egész élelmiszeripar, könnyűipar, magyar járműipar...

És ezek után még ha most eltörölnénk mindent a térképről, ami Kádár idejében épült, akkor még a nagy vidéki városainkból sem sok maradna... Budapestről nem is beszélve. Az meg külön vicc, hogy még ma is nagyrészt az akkor gyártott (magyar) mozdonyok, részben még a villamosok, egyes helyeken még a buszok is forgalomba vannak...

Sz@r volt az is, mert megkönnyeztük a rendszerváltást, de arra senki nem számított hogy ilyen leprateleppé teszik 30 év alatt ezek a kókler tolvajok ezt a szép országot!!!

2023. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Azért a szólásszabadság itt is trükkösen működik. Ha például valami NER-es munkahelyen dolgozol és elkezded szidni a Fideszt, annak sok esetben negatív következményei lesznek. Jó persze nem lőnek agyon, csak kirúgnak a munkahelyedről.
2023. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%

22. Erről én nem tudok nyilatkozni, de ha úgy van, ahogy mondod (tegyük fel) akkor ez is csak azt a meglátást erősíti, hogy a Kádár-rendszer jobb volt. Hiszen ha még csak szólásszabadság sincs, akkor az azt jelenti, hogy tényleg nem maradt egyetlen tényezője sem a jelenlegi rendszernek, amit szembe lehetne állítani a Kádár-korszakkal.


Mert ha teszem azt, MINDEN szarabb, de legalábbis nem jobb, mint a Kádár-korszakban, de legalább leírhatom, hogy "Ó EGY GÉ!", akkor már mondjuk annyival előrébb lennénk, hogy ezt leírom. (Nem mintha ez számítana, mert amúgy szvsz k-ára teljesen mindegy, hogy leírom-e vagy sem, mert egyáltalán semmin nem oszt nem szoroz.)

2023. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
91%
Elképesztő, de lassan eljutunk odáig, hogy kevésbbé volt szar. A franc gondolta volna, hogy Orbán Viktor nem a diktatura zavarja, hanem csak az, hogy nem Ő diktátor.
2023. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
85%
24 Így van, csak az zavarta, hogy nem ő a diktátor!
2023. szept. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem volt ő sem mindig ilyen én párszor beszéltem vele még a rendszerváltás előtti időkben, nem csak ő fordított hátat egykori önmagának hanem az akkori párttársai közül sokan. Az az igazság, hogy már akkor is látszott kialakulni egyféle személyi kultusz körülötte és Fodor Gabi körül, csak akkor még erre senki nem fektetett különösebb figyelmet. Legyen annyi elég, hogy az a Viktor szóba sem ált volna a mostani önmagával. El kell mondani azt is, hogy a Gyurcsány sem volt ekkora idióta akkortájt én nem tudom mi okozhat emberekben ekkora pálfordulást.
2023. szept. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom mi okozhat emberekben ekkora pálfordulást."

Nem tudom itt is ez van-e, de volt olyan főnököm, akinek saját érdekből senki nem moóndott soha ellent. Tíz év alatt elhitte, hogy ő tévedhetetlen.

2023. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést egyszer feltettem egy vér-fideszes ismerősömnek, azon kívűl, hogy "most szabadon lehet utazni", nem tudott mást mondani.
2023. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

A diktátorok első számú jellemzője, hogy tévedhetetlennek hiszik magukat, hiszen semmilyen kontroll nem működik a környezetükben.

Az önkontroll meg ismeretlen a számukra - kevés az intelligenciájuk hozzá.

2023. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy most nagyobb a szólásszabadság, de ez sem igaz teljesen, mivel a mai közmédiában semmilyen rendszert kritizáló megnyilvánulás nem megengedett, míg Kádárék idejében simán volt erre is mód, persze csak módjával.
2023. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!