Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "193 km/h-val csapatott az...

"193 km/h-val csapatott az audis, a negyedmilliós büntetést a helyszínen rendezte" - Ez is ékes bizonyítéka annak, hogy a pénzbüntetés nem visszatartó erejű és ilyen esetben szükség van egyéb, sokkal komolyabb büntetésekre is?

Figyelt kérdés

"Extrém sebességtúllépésről számoltak be a Tolna vármegyei rendőrök hétfőn: a Police.hu híre szerint hétvégén forgalomellenőrzés volt a vármegyében, ott mértek egy rendkívülit. „Sokat látott kollégáink maguk is megdöbbentek, amikor azt észlelték, hogy egy kocsi nagy sebességgel éppen a szolgálati autót előzi meg. A traffipax sem gyakran mér ekkora sebességet. A sofőr ugyanis a megengedett 90 kilométer/órás sebesség helyett 193-ral száguldott Tamási irányába.”


A rendőrök a sofőr nyomába eredtek, akit végül megállítottak. Az autó – úgy tudjuk, Audi – vezetője rögtön elismerte a gyorshajtást, azt mondta, hogy egy megbeszélésre siet, ezért hajtott gyorsan.


A férfi a helyszínen rögtön rendezte is POS terminálon keresztül a több mint negyedmilliós – 260.000 forintos – büntetést. A bírság mellett 8 közlekedési büntetőpontot is elkönyveltek neki."


Azt gondolom, hogy a gyorshajtásra kiszabott büntetés sajnos nagyon kevés itthon. Ilyen esetben szükség lenne arra, hogy a sofőrt kiszállítják az autóból, amit utána visznek a zúzdába, a sofőrnek bevonják a jogosítványát, a pénzbüntetés mellett pedig felfüggesztett börtönbüntetést is kiszabnak rá, hisz szándékos emberélet veszélyeztetésnek kellene, hogy betudják az önkényes gyorshajtást, amikor 100+ km/h sebességgel áthaladja a megengedett sebességet.


2023. szept. 25. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyes országokban a vagyonod vagy jövedelmed alapján állapítják meg a büntetési tétel nagyságát. Természetesen bonyolultabb, mint a fix büntetési tétel, de elérhető vele, hogy gazdag Géza se röhögjön a büntetési tételen.
2023. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

El kell venni több évre a jogosítványát. Ha utána jogosítvány nélkül vezet akkor börtön. De letöltendő.

Ezzel csak az a baj hogy sok rendőr megütné a bokáját ha éppen rossz embertől veszi el a jogsit. Olyantól aki ismer "valakit" a megfelelő helyen.

Vagy az apukája ismer valakit a kőgazdag taknyos száguldozó gyereknek.


Debrecenben halálos baleset után sem merik lecsukni a milliomos csemetét.

2023. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Negyedmillió az 250 ezer. Nem egy nagy tétel. Én fizettem már 400-at is.
2023. szept. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ezért jó a svájci minta, ott vagyonhoz kötött.
2023. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alapból nem visszatartó erő a manival való üzérkedés, meg a "Jaj, csak ennyit vétettél? Akkor kapsz egy nap felfüggesztettet. Jó?" laza hozzáállás.
2023. szept. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem a tétel nagy, az ellenőrzés kevés!
2023. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A büntetőpontot nem lehet pénzzel kiváltani.

Amúgy meg nem a kislétszámú, tehetős réteg okozza a bajt rendszerszinten, hanem a sokkal népesebb közép- vagy alsóosztály, akik már igenis megérzik ezt az összeget.


Én egyébként a szemet szemért elv híve vagyok, a gyorshajtót büntessék ugyanazzal, amit ő is elkövetett.

2023. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sebességkorlát eleve baromság, ezért jó németben az autobahn, ott lehet repeszteni 400-al is, nem szeretem a kocsikat, soha nem is akarom letenni a jogsit, de gyalogosként lassú autóktól már majdnem szenvedtem balesetet. Bevárod, hogy megérkezzen, aztán átmész mögötte, de addig a másik sávból is odaér az autó ami majdnem elcsap. Szerintem a lassú autók vagy 3x veszélyesebbek, mint a gyors autók, legalábbis gyalogosként ez a tapasztalatom.
2023. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt Franciaországban, ha a rendőr méri a sebességet és 40 km-rel többel mész, mint a megengedett sebesség, azonnali hatállyal elveszik a jogosítványodat és 3 napon belül egyszerűsített bírósági eljárásban veszel részt, ahol döntenek, mennyi időre vonják be a jogosítványodat illetve a pénzbüntetésről, ahol megvizsgálják az anyagi helyzetet, ha valaki visszaeső, egyre nagyobbak a büntetési tételek. Így kellenne nálunk is.
2023. szept. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!