Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszt nem szeretők miért...

A Fideszt nem szeretők miért mondják állandóan, hogy a 2/3 igazságtalan volt, mert anti-demokratikusan dőlt el, nem szavazott elég ember, és nem a nép akarata volt?

Figyelt kérdés

Minden szavazóképes állampolgárnak megvolt rá a joga, hogy szavazzon.

Arról, hogy az ország 70%-a nem ment el szavazni, arról ők, és csakis ők tehetnek, akik nem mentek el szavazni.


Azaz, aki nem ment el szavazni, az arra szavazott, hogy mások döntsenek helyette.


2010. okt. 18. 20:10
1 2
 1/13 bumbi02 ***** válasza:
84%
nem szoktam ilyesmit hangoztatni..viszont mikor arról beszélnek h az ország 2/3a hatalmazta őket fel, akkor enyhén túloznak, hiszen a választáson 52%ot értek el, és csak a parlamenti mandátumuk aránya lett 68%, ami korántsem ugyanaz.. inkább erre szoktak kitérni a fideszt nem szeretők...
2010. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kit érdekel, hogy hogyan fogalmazzák meg a beszédeiket. Én sem szeretem a Fideszben azt, hogy mindent középkorias hangnemben, fennkölt stílusban fogalmaznak meg, de amíg normálisan vezetik az országot, addig felőlem pucéran táncolhatnak a Citadellánál, meg óizlandi nyelven tarthatják a beszédeiket.
2010. okt. 18. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Én nem azt kérdőjelezem meg, hogy demokratikus úton szerezték-e a hatalmukat (egyébként Hitler is így szerezte), bár erőteljes ellenpropagandát folytattak minden riválisukkal szemben (még egy párhuzam), inkább azoknak az épelméjűségét, akik teljhatalmat juttattak a kezükbe.


Szerintem demokráciában egyetlen párt kezébe sem való kétharmados többség. Főleg nem olyan, amelyik lényegében egyetlen emberből áll, mint a Fidesz. Meglátjuk majd az új alkotmányt, hogy csak nevében marad-e fenn a demokrácia, ami eddig is kissé fogyatékos volt, vagy még úgy sem.

2010. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 bumbi02 ***** válasza:
83%

egyetértek veled kérdező.. ha jól csinálnák a dolgukat felőlem is táncolhatnának meztelenül is élőközvetitésbe...

csak az a baj h eddig nem láttunk tul sok mindent..

2010. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Mert a 2/3 nem két harmad. Csak az aktív szavazók közül. akik nem szavaztak a Fideszt és egyik másik pártot sem akarták, ezzel nem ruházták fel a többi szavazót, hogy szavazzon helyettük.

És nagyon fennkölten jelenti ki ahogyan előttem is írták, középkori stílusban beszélnek, pl. nemzeti együttműködési nyilatkozat (mintha nem is a 21. században élnénk)

De ha jól végezné a dolgát, akkor tőlem is még Orbán Viktor meztelenül rohanhatná körbe a világot, de nem végzi jól

Eddig az egykulcsos adóval a kiskeresetűeket súlytják a legjobban, családbarát biztos, de a gazdagoknak is. Három gyereknél pl. 33 E x gyerek 3= 99 E ft- feltéve ha vonnak ennyi adót- igen de kitől vonnak ennyit???? A gazdagabbaktól- tehát kinek a zsebében marad meg ez a pénz megint?

Bankadó, válságadók???

A lakosság fogja fizetni majd idővel mindet, csak baromi jól reklámozza magát.

Hirtelen ennyi ami eszembe jutott.

2010. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ja igen, kérlek ne mondjátok, hogy ne értékeljem(jük) mert még csak május óta van "hatalmon"- viktorizmus.

Csak az itt a gond, hogy Viktorka már saját magát értékelte szept. 7-én. Úgyhogy szabad a gazda, pontosabban fényezte magát az értékelés helyett.

2010. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
itt a gykn ez nem túl szerencsés kérdés
2010. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert ez az igazság. A szavazatok túlnyomó többségét megvásárolták, és még egy jelentős hányad pedig kizárólag az MSZP elleni szavazásból lett. Gyakorlatilag a lakosságnak jó ha 20%-a (szerintem nagyon merészen saccoltam) az aki önként és mosolyogva szavazott ezekre a korcsokra.
2010. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:49

te neked fóbiád van ez már biztos

2010. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Nincs fóbiája az 55-ösönek.

Ne keverjük a szezont a fazonnal!

A szavazáson résztvevők 2/3-a szavazott a Fideszre. De ez csak 30 %,ha az összes szavazásra jogosultat vesszük figyelembe.

Akik nem szavaztak,azok feltehetőn nem bíztak egyik pártban sem. Abban igazad van,hogy a passzivitásukkal kvázi elfogadták a részvevő többség döntését. De azt már nem jelenti,hogy egyet is értenek vele.

Ezért nem igaz,hogy az egész ország 2/3-a egyetért a Fidesszel. Sőt,rövidesen még azok többsége is megbánja a döntését,akik rájuk szavaztak.

2010. okt. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!