Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek? Ez a...

Mi a véleményetek? Ez a magyar kormány hivatalos weboldaláról van.

Figyelt kérdés

Szives figyelmetekbe ajánlom a 21. oldalt.

[link]

Az 50-es, 60-as években, amikor kajajegy volt, akkor 0,5 liter tejet kaptunk naponta, ami havonta 15 litert jelentett. A konkrét nyershús fejadagra nem emlékszem, de, hogy több volt, mint napi 10 dkg nyersen, mire megfőzöd vagy sütöd, addigra már csak 6 dkg lesz - ennél biztos több volt. Az a napi 30 dkg kenyér... megnézném a felcsuti disznót meg a kedvenc gázszerelőjét, amint napi 30 dkg kenyeret eszik minden másnap egy tojással.

Ja, hogy ez a rájuk szavazó birkáknak a leendő adagja?

Értem.

Mi a véleményetek?



2023. okt. 28. 05:09
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10

"Egyáltalán tudod mi az a egészségügyi vatta?"


Én tudom. hatvan évvel ezelőtt csak ezt lehetett használni, és ez volt a zacskóra írva: Egészségügyi vatta.

És te tudod, mire való?



A padlás-söprögetős években, amikor az oroszok kivittek mindent az országból, akkor magasabbak voltak a fejadagok. Ha ma lenne háború az ország területén, a legtöbben meg tudnák termelni, ami legalább nekik kell (a fiatalok kedvéért elmondom, hogy a padlás söprögetéses években nem vághattál disznót vagy csirkét magadnak, mert be kellett szolgáltatni mindent, a három szál sárgarépáddal együtt, amit a virágcserépben nevelgettél titokban a tisztaszoba ablakában, de a szomszéd meglátta és feljelentett...és jöttek, és elvitték)

Most még éles háború esetén is más lenne a helyzet, a fejadagok mégis sokkal alacsonyabbak, mint akkor voltak.

És ezért nem értem, hogy egy sokkal nyomorultabb helyzetben többed lehetett fejadagonként, mint most egy esetleges szükségállapotban.

2023. okt. 29. 02:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!