Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed az új törvényr...

Mi a véleményed az új törvényről, hogy mostantól hivatalos ügyekben nincs olyan hogy fellebezés?

Figyelt kérdés

Bármilyen hivatalos döntés ellen mostmár nem lehet fellebbezni.

Vagyis ha valamit eldöntenek az úgy is marad és kész.


Régebben 15 nap volt a fellebbezési idő, ami végülis egy felülvizsgálat.


Mostmár csak a bíróságra lehet menni 30ezer forintért, amiből 6 év múlva lesz valami + egyéb költségek.



2020. szept. 19. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Jó ötlet.
2020. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért jó 5let?
2020. szept. 19. 10:05
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Csak.
2020. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dehogyis. Ezzel még kevesebbet ér az átlag ember. Mostmár reklamálni is csak pénzért lehet.
2020. szept. 19. 10:35
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Mert amit az állam mond az úgy van akkor is ha nincs de akkor főleg úgy van!


Ha valami nem tetszik kapsz egy beutalót recskre!

2020. szept. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Ügyfél-barátabb lett a közigazgatás.

Amit kézbesít neked hatóság döntést (ügy érdemében határozat, egyébként végzés) az még nem végleges (benne van, hogy mikor válik a döntés véglegessé), előtte saját hatáskörben átírhatja ha a hibát érzékeli.


Részletek:

Ákr.

[link]

2020. szept. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez a valóságban nem így megy utolsó.
2020. szept. 19. 10:57
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is volt olyan, hogy járási kormányhivatal határozatot átírt, mert azt hibás tényekre alapozta.

A határozaton rajt volt az ügyintéző elérhetősége, e-mailben megírtam neki, hogy miért hibás a határozat, hogyan lesz jó. Utána telefonon is kerestem, mondta hogy majd megnézi, mit küldtem. 2 nap múlva kaptam a módosított határozatot elektronikusan tarhely.gov.hu-ra.

2020. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban járási kormányhivatal helyett megyei kormányhivatal járási hivatal kormányablak osztálya.
2020. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első... Mesélek neked, kár, hogy igaz.

Több olyan egyéni és társas vállalkozóm van, akinek van mellette 40 óra munkaviszony. Ők megtehetik, hogy nem fizetnek havonta járulékot, táppénzre azonban biztosítottként ezekben a jogviszonyokban is jogosultak. Az OEP tele van hozzá nem értő ügyintézőkkel, akik ránéznek, ja, nulla járulék, nem jár tp és élből elutasítják. Eddig beadtam a fellebbezést, indokoltam és megkapták. Most bíróságra kellene menniük, ráadásul másik megyébe.

Úgyhogy nem, amíg annyi hozzá nem értő jut be olyan állásba a kapcsolatai révén, és hozhat döntést, addig nagyon nem jó ötlet ez.

2020. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!