Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ellenségnek...

Fideszesek! Ellenségnek tartjátok az ellenzéki szavazókat?

Figyelt kérdés
2023. okt. 30. 21:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
14%

#22

"akkor szerinted mindkét média épp ugyanannyira megbízhatatlan???"

Pontosan. Tök mindegy, hogy mennyit hazudik. Aki egyszer is szándékosan hazudott, az hazug. Simán kitelik belőle, hogy akárhányszor fog hazudni. Az egy vágyvezérelt gondolkodás, hogy aki kevesebbet hazudik, az megbízhatóbb. Nincs relatív megbízhatóság.

2023. okt. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
60%

23:23


Hagyd nekik hiába magyarázod…


Nekik császáruk és bandája szava a hihető, ha ellent mondanak másnap az előző napi dologra, a szavazóik ugyan úgy fordulnak és igazodnak az új trendhez…

2023. okt. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
71%

#11

A kétkulcsos adóról ennyit:

2009 végén évi 1,9 millió forintig 18 százalékos volt az szja, az afeletti jövedelemrész után pedig 36 százalékos adót kellett leróni, sőt, évi 7,5 millió forintnál bejött a szolidaritási adónak becézett különadó. Az adójóváírással legfeljebb évi 2,762 millió forintig lehetett teljesen vagy részlegesen élni, és ami maximálisan havi 11 340 forinttal mérsékelte az szjá-t.


Szerintem ez a rendszer sokkal igazságosabb, jobb és fenntarthatóbb a mostaninál. Ez működhetne most is, nyilván a küszöböket és az adójóváírás maximális mértékét az infláció mértékével arányosan emelve.

2023. okt. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
69%
24 Hát igen, logikából egyes, az biztos, minden fideszes. De látod hogy eltűnt mr. adószakértő, aki szerint nekem nincs fogalmam arról, mit jelent a többkulcsos adó? Mr. született gazdag? :DD Most szépen megy egy másik kérdés alá írja ott is a fidesztől bexopott hazugságokat. Nem áll meg elgondolkodni azon, hogy lehet folyamatosan hazugságokkal etetik. Egyszerűen ízlik nekik! :D
2023. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Én ne tartom ellenségnek az ellenzéki szavazókat, más értékeket tartanak fontosnak, mint a fidesz szavazók.

Az egykulcsos adó példát pont nem értem, hiszen ha emelünk a kulcson egy határérték felett, akkor a felette keresők kicsivel rosszabbul járnak, tehát nem érdekük oda szavazni.

2023. okt. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
28%
#26 bocs hogy elmegyek aludni, és nem a gyakorikérdéseken lógok egész éjszaka :D Gondolsz amit akarsz, 245e még mindig kevesebb mint 255e... Adóbevallásunkat a családi vállalkozás könyvelője intézi, úgyhogy nem számoltam utána pontosan utána soha, viszont azt érzem és tudom hogy mennyit adóztak szüleim 2011 előtt és mennyit most. Én koromból (23) adódóan még SZJA mentesség alá esek egy bizonyos összegig, és csak afelett kell fizetnem a 15%-ot, úgyhogy személyesen nem tapasztaltam szerencsére az előző rendszert, de szüleim és nagyszüleim igen. És nem vicces mikor valaki keményen dolgozik hogy jó életet teremtsen a családjának, és ezt azzal "díjazza" a kormány hogy megemeli az adóját hogy a munkakerülőket el tudja tartani. Nagyszüleim kulákok voltak, anyám családja "politikailag megbízhatatlan" a kommunizmusban, mindent elvettek tőlük, anyám pl nem járhatott Magyarországon egyetemre emiatt. Nagyon kemény munka árán teremtették meg, hogy olyan anyagi szinten legyünk mint amilyenen vagyunk. "Gazdag" alatt pedig nem milliárdos családot értettem, de az átlagnál jóval jobban élünk, így bőven a felső kulcsos kategóriába esnénk egy ilyen rendszerben. Hülyék lennénk olyanra szavazni akitől adóemelést várhatunk. Nyilván én se értek egyet minden döntésével a Fidesznek, de még mindig mérföldekkel jobb mint bármelyik másik opció
2023. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"bruttó 200ezerig 15%

bruttó 200ezer felett 25%

Első emberünk bére bruttó 200ezer.

Második emberünk bére bruttó 300ezer.

Ki mennyit kapna kézhez az SZJA levonása után??"


Vagy hogy még egyszerűbb legyen:

Első emberünk bére bruttó 200 000.

Második emberünk bére bruttó 200 001.

2023. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
54%

"1,8 JA :DDDD A fidesz oldal vesztett 200 sajtópert, az ellenzéki / független média 2 sajtópert, ennek aztán tényleg semmi köze, kit vezetnek meg"

Ez nem azt mutatja, hogy kik vannak megvezetve, hanem csak azt, hogy melyik oldal mennyire intenzíven próbálja bebizonyítani, hogy a másik oldal próbálja megvezetni az embereket. Amelyik oldal megvezetési kísérleteiből kevesebb esetben lesz sajtóper, még nem biztos, hogy valóban kevesebb esetben próbálja megvezetni az embereket: lehet, hogy csak arról van szó, hogy a másik oldalnak nem érdeke minden egyes esetben beperelni őket, ezért nincs azon az oldalon is ugyanannyi vesztett sajtóper.


Hogy sikerül-e a megvezetés bármelyik oldalnak, az egy teljesen más kérdés.

2023. okt. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"az ellenzéki / független média"

Az ellenzéki nem ugyanaz, mint a független? Ha nem, (csak hogy tudjuk, miről is beszélünk) fel tudnál sorolni néhány médiumot, ami szerinted "ellenzéki", meg néhány olyat, ami szerinted "független"?

2023. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
52%

31 Ellenzéki a nyugati fény, ami dk-s. Többet nem ismerek, azt sem figyelem, mert ugyanolyan, mint a fidesz média.

Független: hvg, telex, átlátszó, 24, portfolio, 444, rtl, stb.


Csak ti ezt nem így hallottátok a fidesz médiában :D Mert aki fidesznek kritikus kérdést tesz fel, az ellenzéki, sorosbérenc, ha meg fidesz korrupcióról ír, egyenes féknyúz :D

2023. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!