Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ellenségnek...

Fideszesek! Ellenségnek tartjátok az ellenzéki szavazókat?

Figyelt kérdés
2023. okt. 30. 21:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

Igen, te szerencsétlen, kevesebb a 245 mint a 255. De azt felfogtad-e, hogy a minimálbér után adót vonni pofátlanság. Kb. 300ezer bruttóig nem is szabadna vonni, felette 500ezerig 20%, 1 milláig 40%, afelett meg 50%.

Ha a mediánbér 500ezer, akik alatta keresnek, legfeljebb 40ezret fizetnének adót, több maradna nekik. Akik meg többet keresnek, azok fizetnének arányaiban többet.

Ez az igazságos rendszer.


Mai rendszerben 230ezerből fizetni 40ezer adót nem ugyanakkora megterhelés, mint 800ezerből fizetni 120ezer adót.

Ha fenti rendszer lenne, a minimálbéres dolgozó 40ezerrel többet vinne haza, a 800ezret kereső meg 40ezerrel kevesebbet, mint most.

Aki meg 1,5milliót keres, az 225ezer helyett adózna 490ezret.


Több maradna a keveset keresöknél.


Ez Ausztriában működik. A németeknél is. Mellette 200euros csaladi pótlék is van. Ja és gyerekenként 2000euro adójóváírás.


De a fidesz sokkal okosabb mindenkinél, ezért előztek a románok. Még mindig nem hiszem el pedig tény...

2023. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
94%
#33 pontosan leírtad miért nem igazságos a rendszer. Szerinted aki 1,5 milliót keres, az a semmire kapja a pénzt, és mindegy neki hogy 225 ezret vagy 490 ezret adózik? Éveket tesz bele a tanulásba, időt, energiát és pénzt áldoz rá hogy például orvos legyen és biztosítsa a gyerekei vagy unokái jövőjét. Na pont ezért írtam hogy elhiszem hogy valakinek jobb lenne egy szociálisabb rendszer, de akik középosztálybeliek vagy gazdagok, azok hülyék lennének ehhez asszisztálni
2023. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
6%

A többkulcsos adó valóban igazságos és jó is volt. És lehet még emlékezni az egyik utolsó miniszterelnök-jelölti vitára, amin Orbán azt mondja, hogy a többkulcsos adó híve, és kikéri Gyurcsány gyanusítgatását, hogy egykulcsos adó párti lenne. Ezzel szemben kétharmados törvénybe tette a "nagy igaz keresztény".

Amikor az Orbán-kurmány bevezette az egykulcsos adórendszert, nem győztek kiigazításokat csinálni, amiket persze tilos volt megszorításnak nevezni, és nem adta egy miniszter se a nevét a csomagokhoz, ahogy annak idején Bokros, szóval volt a Széll Kálmán-terv és a többi, mert persze az sem volt elég.

2023. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%

34


Az orvos munkája ér 1,3 milliót, az iskolai tanár munkája gyakorlattal meg 450ezret? A tanár az nem tanult? A gyári munkás meg 300ezret? Az ő munkája nem fontos? Hát valamit csak termel a legkevesebbet kereső is nem gondolod?

Ha valaki nem születik éleseszűnek, ahogy te sem, nyilván nem lesz belőle repülőmérnök, akkor az csak adózzon a kevésből is arányaiban sokat, még másik, aki ésszel születik nem magának köszönheti és 5x annyi bruttót keres, az ne vállaljon több terhet, mert neki 1,5 millióból 1,25öt kell hazavinni, 1milla meg már kevés? Nem kell minden embernek megélni? Tehát az egyiknek 1 milla kevés, a másik meg adózzon a 300-ból is 45öt??


Hát ne haragudj, egy 1,5 millát kereső fizessen 490ezer adót 225ezer helyett, egy családját gyári munkából eltartó 300ezret kereső pedig ne fizessen 45ezret, már megbocsáss.


Pontosan tudod te csóróként hogy mi a helyzet. Itt azt mondasz magadról amit akarsz, elején még régi módos családból származtál, aztán meg a fidesz ideje óta megy jobban stb mit hazudozol nem érdekel.


Mellesleg az orvosok bére sem rég lett felemelve és tegyük hozzá, hogy akik millió felett keresnek, azok java semmirekellő pártkatona, semmit nem csinál, korházigazgatók, polgármesterek, államtitkárok, ilyen olyan állami megbízottak, igazgatók, napjuk másból sem áll, mint kávézás meg a parancsok teljesítése.

Egy gyári munkás többet dolgozik és a munkája is értékesebb, mint a milliókat keresők java. Sajnos.


De tudod a nyugat azért nyugat, mert nem ilyen keleti gondolkodású csökött agyú emberek irányítják. A ti világotokban az áldozathibáztatás a lényeg. Aki keveset keres megérdemli. Aki sokat az tett érte. Ha egy nőt megerőszakolnak, minek vett fel miniszoknyát, ő hibája, provokált. Ha devizahitelben eladósodtak az emberek, minek vették fel, ő hibájuk. Ezek vagytok ti. Empátia nélküli gyökerek. Ez a kelet. Ja és akikért rajongtok, ezekkel az elvekkel vesznek rá benneteket a támogatásra és jól lerabolnak benneteket (is) nemzethy zászló alatt. Szegénység, korrupció, csalás mind mind a keleti diktatúrák védjegye.


Nyugaton is van, de ott más értékek mentén gondolkodnak. Ti keleti beállítottságúak azt nem értem miért nem mentek moszkvába dolgozni, jó pénzt fizet putler, miért a hanyatló nyugatra mentek ki.

2023. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
74%
36, Nem valószínű, hogy olyanra fogunk szavazni, aki több adót akar fizettetni. Az egykulcsos adó teljesen jó megoldás. Mindenki ugyanakkora arányban fizet. Sokan élünk valóban jobban, amióta több marad a zsebben, ez azért nem annyira meglepő. Nyilván nem egyik napról a másikra volt a változás, hanem évek alatt szépen, milliós nagyságrendben marad több, mintha magasabb kulccsal befizettük volna.
2023. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
#36 ember, szerintem te nagyon el vagy tévedve... Sehol nem írtam hogy "régi jó módos" családból származom. Magyarországon nem is nagyon vannak olyanok akik generációk óta gazdagok a kommunizmus miatt. Nagyszüleim, de főleg szüleim dolgozták ki a belüket is hogy oda jussunk ahol vagyunk. Nem értem hogy miért kéne bizonygatnom akármit is, meg hogy milyen a családi hátterem. Leírtam hogy nekünk a többkulcsos adó nem megfelelő, mert többet fizetnénk. Lovagolhatunk itt azon hogy elhiszed-e vagy sem, de annyiból hidegen hagy hogy míg te a gép előtt fröcsögve próbálod lenyomni az ideológiádat mások torkán, én még nyugodtan fogom élni az életem és arra szavazok ami nekem megfelelő és az én érdekemet szolgálja. Az meg hogy próbálsz engem sértegetni, szintén hidegen hagy. Igen, szüleim sokat segítettek nekem hogy elindulhassak az úton. Kaptam egy lakást és egy autót 18 évesen, de minden további ingatlanomat önerőből vásároltam, nem kapok havi támogatást, nem kértem soha senkitől kölcsönt és amint oda jutok az életben vissza fogok fizetni mindent a szüleimnek. Turkálhatsz a zsebemben felőlem, vagy gondolhatsz amit akarsz, csak azt nem értem hogy miért gondolod azt hogy bármi hasznom lenne abból, ha egy anonim fórumon hazudok a helyzetemről. Az alap kérdés az volt, hogy ellenségnek látom-e az ellenzéki szavazókat. A válaszom az volt hogy nem, elhiszem hogy valakinek az áll érdekében hogy ne a Fidesz legyen hatalmon, de az én és a családom anyagi helyzete miatt nekünk jobban megfelel a jelenlegi rendszer, ettől függetlenül el tudom fogadni ha valakinek mások a nézetei. De te vagy rá az élő példa hogy a baloldal a nagy elfogadás közepette elfelejti elfogadni hogy nem mindenkinek áll érdekében kormányt váltani, és jössz a primitív megjegyzéseiddel meg a sértegetésekkel csak mert nekem más a véleményem mint neked. Részemről itt befejeztem a témát, az alap kérdést megválaszoltam, megindokoltam hogy miért gondolom azt amit. Innentől kezdve azt gondolsz rólam és annyit fröcsögsz amennyit akarsz. Sajnos van egy szint amivel már nem érdemes vitatkozni
2023. okt. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
A sok adót most is bevasalják rajtad, csak nem (csak) SZJA-ban, hanem mindenféle picurka adókban, aminek akár még tapsikolhatsz is, mondván, hogy megadóztatják a bankot, csakhogy a bank természetesen átterheli az ügyfeleire, így rád is a bankadót. Ezt még sorolhatnám a végtelenségig: chipsadó, +2% ÁFA...
2023. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy sok plusz adó van, de van valamennyi ráhatásom, hogy mennyit fizetek. Például mit veszek a boltban, mennyi benzint használok, milyen bankszámlám van, stb. A cigin felőlem bármennyi adó lehet, mert nem dohányzok.

És mindezt még könnyebb úgy, ha alapból több pénzzel kezded, és nem fizeted be magasabb kulccsal.

2023. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%
És mesélj, mennyibe került a kenyér 2010-ben, és mennyibe most?
2023. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!