Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » AZ új CSOK + családtámogatási...

AZ új CSOK + családtámogatási rendszer sok fiatalnak valós segítség lehet a lakáshelyzete megoldásában?

Figyelt kérdés

#gyerekek az új lakásban
2023. nov. 1. 19:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt hiszi hogy, majd pénzért szülnek a mai fitalok az nagyon nem ismeri őkett.Eleve minden információz könyedén hozáférnek ha pénzt akkarnak keresni nem gyerek szülést válalják.Ezel csak mesterségesen megint bele nyulnak a piacba mint az árstopokal is és tönkre vágnak mindent.Más országban célzot támogatások vanak a szegényeknek nem rétegeket emelnek ki a társadalombol a mások kárára.
2023. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Baluba ***** válasza:

Ez azoknak lesz jó, akik fiatalon házasodnak, gyereket terveznek, és már az első gyerek előtt van elég jó fizetésük, megtakarításuk vagy örökségük az önrész hozzátételéhez. Hiszen nő a kereslet, a kínálat nem igazán nő, tehát emelkednek az árak, ami az albérlet bérleti díjakba is be fog gyűrűzni. Segít azoknak is, akinek már most több, mint 1 ingatlanja van, hiszen az árnövekedés neki vagyon, illetve bevétel növekedéssel jár.


A probléma az, hogyez nem az a réteg, ami jelenleg megélhetési válságban van. Persze, segít a pároknak önálló albérlet helyett önálló lakásba, vagy önálló lkásból kertesházba költözni, esetleg +2 gyerekért cserébe. Az a réteg viszont, aki nem tud kiköltözni a szülőktől, akár házastrással sem, így sem tud magának saját ingatlant venni, ellenben az albérlet kigazdálkodása még messzebb kerül tőlük.


A fiatlaok lakhatási válságáénak megoldsa persze nem egyszerű, de az biztos, hogy nem ez a módja.

2023. nov. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

#12

Itt Miskolcon ahol lakom, és ahol mondhatni 12 éves koromtól élek pontosan ez a forgatókönyv. Az elmúlt pár hónapban megüresedett néhány 60-70es években épült ház, személyesen is láttam ezeket, mondom hazaérek megnézem mennyiért adják, az egyik 34, a másik 39, majd a legnagyobb alapterületű 42 millió, és ezek korszerűsítetlen, normális lakhatásra alkalmatlan ingatlanok, csak ugye jó környezetben vannak 10 perc gyalog az erdő, 25 perc gyalog a főút, ami Lillafüredre visz.


Nagyjából kilehet matekozni hogy kik és miből veszik meg ezeket, de a támogatások mellett, ha van elég önerő akkor nem csak hogy rendbe vágják, de még egy 100nm-es épülethez, kialakítanak még 50nm-et ami magába foglal egy garázs/kazánház kombót, felette pedig egy szoba foglalhat helyet mondjuk. Szóval kívülállónak horror összegek ezek, de aki benne van a csok-os buliban tudja hogy meddig nyújtózkodhat, hány gyerekkel.

2023. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

13/

Akkor ezek szerint is látszik, hogy lesznek élethelyzetek, és anyagi lehetőséggel rendelkező olyan fiatalok, akiknek segíthet a Csok +.Én is ezt gondolnám, hogy nem általánosan lesz mindenkinek elérhető, de bizony sokaknak igen, főleg ha a gyerekvállalást amúgy is fontolgatták.

Persze csak egy esetben lesz igazán előnyös: ha lesz gyerek a családban,ha nem akkor mindent piaci alapon vissza kell fizetni.

Ez csak egy lehetőség,és a teljesen bedugult lakáspiacot is egy kicsit beindíthatja.

2023. nov. 2. 15:52
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, helyesen az előnyös szót használtad, mivel a CSOK csak előnyt fog jelenteni azokkal szemben akik nem tudják majd felvenni. Valójában azonban hasznot nem hoz ez a magyaroknak csak és kizárólag a NER vállalkozóknak akik jó drágán adhatják majd a lakóparkot és az építőanyagot. Egyébként miért is jó az, ha beindull a lakáspiac fejtsd már ki? Lehet ismét egymásra licitálgatni a panellakásokra?
2023. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Oké,

Igen ez egy lehetőség,de csak azoknak akiknek ez éppen egy "történelmi pillanatban" egy élethelyzetben éppen kapóra jön,és van is némi megtakarításuk is.A lakóparkot építő NER vállalkozásoknak is kapóra jön,de azért a fő cél a népességszám gyarapítása lenne,azt hiszem.

Ez azért is siralmas,mert a környezetmben is sokkal többször járok temetésre,mint keresztelőre.Tehát lenne mit tenni az ügyben,főleg ha lesznek erre vevők is.

Még azt sem mondanám,hogy kiszúrás lehet,mert ahogy nő a család úgy lehet

egyre több összeget jóváírni a felvett hitelből.

Hangsúlyozom, ez egészséges fiataloknak való akik termékenységet, és akaratot is mutatnak a gyereknevelésre, és az ezzel járó rengeteg kiadást a jövőben is vállalni tudják. Nem babra megy a játék, ahogy a gyerek nő!

Kis gyerek kis kiadás....nagy gyerek nagy kiadások! Én már megtapasztaltam, mert nem vagyok egy mai gyerek.Összességében tehát egy átgondolt lehetőség lenne ez, de több dolog fog kelleni az igénybevételéhez, mindenekelőtt az egészség,a többi az már ezzel megjöhet.

2023. nov. 2. 17:27
 17/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, látom még mindig nem érted, vagy érted te, csak a fidesz propagandát akarod itt lightosan tolni. Az új CSOK miatt ismét akkora drágulás lesz az ingatlan és építőipari piacon, ami a CSOK kedvezményes hitelét és a gyerekek után járó támogatást fel fogja emészteni. Onnantól kezdve maximum az jár jól vele akik fullosan ki tudja használni a tlejes összegben, tehát csinál 3-4 gyereket, mindenki más akik csak kisebb összegben tudják igénybe venni ráfizet és méginkább ráfizetnek azok akik egyáltalán nem tudják igénybe venni, a megemelkedett árak miatt. Ez egy mesterséges beavatozás a piaci folyamatokba olcsó hitel és ingyenpének osztogatásával, hasonló eredményt ér el mint az ársapkával a fidesz, megnöveli a keresletet, emiatt emelkednek az árak, bő az infláció és mindenki sív kivéve azt ahol a megnövekedett forgalom és emiatt megnőtt árak haszna lecsapódik, a CSOK esetében nagyrészt a NER építőanyg gyártó és fotgalmazóinál és a NER ingatlanberuházóinál. Több gyerek emiatt pedig nem fog születni, mint ahogy a korábban bevezetet CSOK miatt se született több gyerek.
2023. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Nem vagyok propadandista,sem párttag,ez a baj hogy mindenki ilyeneket ír ezen a honlapon.

Ebből is látszik,hogy az emberek zöme fel sem fogja,hogy miről is van szó.!

Valamit próbálnak tenni valakik,hogy a fiataloknak ne csak a bérlakás jusson,mint nyugaton.Emelett talán még a gyermekszaporulat is megindulhat,de ez korántsem biztos.A NER vállalkozásokkal kapcsolatos megjegyzéssel egyetértek,de akkor kik építsenek itt valamit,mint a kormányközeli vállalkozások,akiknek van erre struktúrájuk,és gyorsabban is dolgoznak.

Nem mindenki képes arra,mint nagyapáink tették,hogy egyedül a hátukon állva,meg fekve egyedül,vagy kalákába családi házat építsenek, és ....munka után még malterozzanak este 10-ig. Ez ma elképzelhetelen. Itt a fiatalok zöme(tisztelet a kivételeknek)erre teljesen alkalmatlanok. Ez már egy más világ,nem a szocializmus.

2023. nov. 3. 08:39
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
18-as, a válaszaidból egyre inkább az jön le, hogy hihetetlenül naív vagy.
2023. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
19/Az az igazság,hogy a CSOK kapcsán fel sem fogják,hogy itt miről van szó,nem én vagyok a naiv, hiszen nekem már van lakásom.Én megtettem amit tudtam.
2023. nov. 3. 12:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!