Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » AZ új CSOK + családtámogatási...

AZ új CSOK + családtámogatási rendszer sok fiatalnak valós segítség lehet a lakáshelyzete megoldásában?

Figyelt kérdés

#gyerekek az új lakásban
2023. nov. 1. 19:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
20-as, akkor taníts minket miről van szó a CSOK kapcsán?
2023. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Nem akarok én senkit oktatni,tanítani meg végképp nem a rendeletekben minden benne lesz.

A kormányinfón pedig elmondták már a lényeget.

Nyugaton sincs ingyen semmi 150-170 havi tiszta bérből lehet Németországban megvenni egy ingatlant, ezért bérli mindenki. Emellett nincs utazgatás, kocsicserélgetés 3-4 évente, meg egyéb nyalánkságok. Ez a tiszta vételár, amellett még élni és kéne.(átlagbérről beszélek,nem orvosi bérekről)

2023. nov. 3. 13:17
 23/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, pont a CSOK és at öbbi ingyenpénz miatt haladunk a Nyugat-Európai ingatlanárak irányába, ez egy fidesz érdekiben meghozott mesterséges ingatlanár felhajtó intézkedés amit egyáltalán nem családok érdekeiben hoztak meg, és ezt csak a hozzád hasonló fideszes birkák nem képesek meglátni. Példálózol itt Németországgal, ahol a többszörösét keresi egy takarító is egy itthoni tanárnál, az ottani fizetésekből sokkal könnyebben jutnak lakáshoz a fiatalok mint nálunk a CSOK-kal.
2023. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Hogyne azért bérli mindenki.

Aki venni akar,vagy vett is, az ott is hitelt vesz fel, ahogy Bajorországban a barátaink tették már jó négy éve. Piaci alapon törlesztik is.

Persze a bérek magasabbak, de nem is lehet leírni semmit ebből, mint itt majd gyerekenként 10 milliókat. Úgyhogy a végeredmény, a keserves hozzájutás útja az ugyanaz lesz mindenhol.

2023. nov. 3. 13:34
 25/37 anonim ***** válasza:
24-es igen tudjuk a hanyatló nyugaton minden sokkal sz@rabb mint nálunk, ezért vannak ott a barátaid is és nem itthon, meg ezért megy ki évről-évre több fiatal külföldre. Képzeld, nekem is van több ismerősöm is Németországban és sokkal könnyebben tudtak házat venni mint itthon, és sokkal jobban érzik ott magukat úgy, hogy a kormány nem avatkozik be az árak alakulásába évről-évre.
2023. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

25/A lányomék nem rég jöttek haza. Elég volt nekik, itt is jól megvannak.

Egyéni dolog ez, nem kell senkire követ vetni.

Orvosnak ott jobb, de pincérnek, vagy feketemosogatónak már nem biztos, az az NSZK már a múlté. Akkor valóban jobb volt az átlagnak ott lenni,de ma ha van egy jó szakmád,akkor felesleges ott görcsölni a németekkel, befogadni úgysem fognak soha.Ezt megtapasztaltuk a családban már.

A Balatonon a nyáron már hallottam olyan hazai bérekről a vendéglátásban, ami miatt sokan hazajöttek.

2023. nov. 3. 14:35
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

#26 - Azt tedd hozzá, hogy a hazai vendéglátós bérek azért tudtak felmenni, mert az itthoni munkaerő jó része kiment nyugatra, és a balatoni vendéglátósnak az osztrák és német bérekkel kell versenyeznie, ha tud.


Aztán ott a másik oldala, hogy dühöng a többség, hogy miért olyan drága a Balaton. Hát ezért, mert Magyarország maga csak annyira fejlődött, amennyiben Nyugat-Európa kényszerből maga után rángatta.

2023. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Mindegy miért,de már itt is lehet keresni, aki akar...,és ezzel azért sok fiatal próbál élni is. A nyugat már nem áll mindenek felett.

Keszthely környékére sokat járunk, ott a németek nekem arról beszéltek, hogy azért települt a környékre annyi német, mert itt nálunk megtalálják azt, amit már a mai Németországban nem, az egykori NSZK "feelingjét",ez most végérvényesen átköltözött a Dunántúlra.

Közbiztonság,életminőség,társadalmi nyugodtság,ez ma hiánycikk Németországban,az idősebbeknek meg különösen ez kell,erre érzékenyek.

2023. nov. 3. 14:48
 29/37 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező te egy unatkozó nyugdíjas fidesz szavazó vagy, hiába hitegeted itt a népet, senki nem hiszi el a hülyeségeidet.
2023. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Igen,ma itthon vagyok szabin.Eltaláltad, de nyugger nem vagyok. Üdv.
2023. nov. 3. 15:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!