Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány azért nem teszi...

A kormány azért nem teszi lehetővé a levélben történő külföldi szavazást mert tudja hogy aki önmaga lépte át a határt az nem rájuk szavazna?

Figyelt kérdés
2023. nov. 10. 09:25
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
83%
20, azért, mert úgy érzem, hogy magyarként engem hátrányosan érint az, hogy regisztrálva vagyok Magyarországon, mint az, aki nincs. Én ezért nem tudom megérteni.
2023. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
33%

#21 "mert úgy érzem, hogy magyarként engem hátrányosan érint az, hogy regisztrálva vagyok Magyarországon, mint az, aki nincs. Én ezért nem tudom megérteni."

Én sem - azt amit írsz.

Ha nem vagy regisztrálva Magyarországon akkor nem tudsz sehogy sem szavazni.

Vagy benne kell legyél az adott település választói névjegyzékében vagy kérned kell a levélszavazás lehetőségét és ehhez kell regisztrálnod. Aki nincs Magyarországon regisztrálva annak nem küldenek ki szavazólapot.

"Ahhoz, hogy a választópolgár a soron következő választásokon szavazhasson, a regisztrációs kérelemnek március 24-én 16 óráig meg kell érkeznie a Nemzeti Választási Irodába. Bár a regisztrációt a 17. életévet betöltött magyar állampolgárok is kérhetik, a szavazáson kizárólag a nagykorú választópolgárok vehetnek részt.

Az, hogy a választópolgár regisztráció útján vagy automatikusan kerül felvételre a névjegyzékbe, attól függ, hogy a magyar lakcímnyilvántartás szerint milyen lakóhellyel, illetve tartózkodási hellyel rendelkezik. "

[link]

2023. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
72%
Azért van így, mert a románok rájuk szavaznak, a miattuk elmenekült magyarok pedig ellenük. Ennyire egyszerű. Ez mondjuk bőven elég ok lenne arra, hogy a jobboldal el se induljon a választáson, és illegitimnek tekintse azt, amíg ez nincs rendezve.
2023. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
0%
#23 El vagy tévedve. Magyar választáson csak magyar állampolgárok szavazhatnak, románok nem. Gondolom egyike vagy gyurcsány szavazóinak akik anno elhitték, hogy 23 millió román jön majd ide szavazni - hogy azt hiszed a 3 milliós kormánypárti szavazó az csak román lehet.
2023. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
83%
22, köszönöm szépen, de még most sem értem, hogy miért kivételeznek egy nem regisztrált személlyel. Sajnos továbbra sem fogom ezt megérteni.
2023. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
0%

#25 Nincs olyan, hogy " kivételeznek egy nem regisztrált személlyel"

Aki nincs regisztrálva az nem tud szavazni.

2023. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
62%
26, Na pontosan ez az, amiért úgy érzem, ez nekem probléma és miért érzem ezt hátrányos megkülönböztetésnek. Köszönöm.
2023. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
62%

#24

Látom lemaradtál a lényegről. A nemzetellenes kormányunk egyik első dolga volt, miután hazugságokkal átvették a hatalmat, hogy magyar állampolgárságot adtak rengeteg románnak. Pont azért, hogy ha nálunk többségbe kerülnének a hazaszerető emberek, akkor legyen aki megmenti a seggüket.

2023. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
13%

Túl van pörögve a téma. A külföldi listás szavazatok kb 1 helyről dönthetnek a parlamentben.

Az itthoni egyéni körzeteket kell megnyerni, jól teljesíteni a listán, és meg is van a győzelem.

2023. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
62%

"Az egyéni jelöltek szavazólapja egészen a szavazás kezdetéig változhat, "

Nekem ez eléggé úgy hangzik, hogy akkor azzal az egyszerű szabályozással meglehetne oldani a helyzetet, hogy szavazást megelőző 7. nap után ne lehessen változtatni a jelölteken. Azokban a nagyon ritka esetekben pedig, ahol abban az 1 hétben meghalna esetleg a jelölt, vagy hasonló vis major jellegű változás lenne, egyszerűen megismételnék a szavazást.

2023. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!