Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány azért nem teszi...

A kormány azért nem teszi lehetővé a levélben történő külföldi szavazást mert tudja hogy aki önmaga lépte át a határt az nem rájuk szavazna?

Figyelt kérdés
2023. nov. 10. 09:25
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Minden magyar állampolgár szavazhart levélben, aki külföldön él. (Nincs olyab kitétel, hogy csak a romániai magyar állampolgárak szavazhatnának levélben) Fontos megjegyezni, hogy a levélben csak listára lehet szavazni.

Nyilvánvalóan, aki a lakcímnyilvántartás szerint Magyarországon él, az aszerint szavazhat.

PS: Reprezentatív közvéleménykutatás nem készült még a külföldön élők ill. dolgozók pártszimpátiájáról. Azonban ha megnézzük a top várésokat külföldön, ahol több tízezer magyar állampolgár él(ezek London, München, BécsÖ akkor láthatjuk, hogy nagyon kis részüket érdekli politika, hiszen Londonban szokott lenni a legtöbb külképviseleti szavazó 15-20 ezer. Münchenben és Bécsben általában 7-10 ezer. Ebből láthatjuk, hogy nagyon kis részüket érdekli a magyaroszági politika, mert Londonban él kb 50.70 ezer magyra államplgár, Bécsben 25 ezer, Münchenben 20 ezer. Akik kb több ítzezer ember szavazott volna ezekben a városokban. De egy töredékrészük tete eztm, és ebben még azok is benne vannak, akik az ország más részéről utaztak el a külképvsielter voksolna, vagy pl üzeleti úton voltak külföldön a váalsztás napján, stb

2023. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
9%
Hülye duma szerintem is. Aki akar az 4 évente eltud menni külképviseltre szavazni, minden egyéb csak kifogás.
2023. nov. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

"Hülye duma szerintem is. Aki akar az 4 évente eltud menni külképviseltre szavazni, minden egyéb csak kifogás."


Szerintem meg ez a hülye duma. Nem érv hogy "ha nagyon akar". Mindenkinek ugyan olyan könnyen és egyszerűen kellene tudnia szavazni. Persze, lehet magyarázkodni hogy most mi a szabály, meg így-meg úgy. De pont az a baj hogy ez a szabály.

2023. nov. 10. 16:55
 34/51 anonim ***** válasza:
64%

#32

Ezt el lehet fogadni, de akkor a románok is így szavazzanak.

2023. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

A kulfoldi szavazatok max 1-2 mandatumrol dontenek de az egesz valasztas szempontjabol nem legyeges.

Lehet levelben szavazni ha kijelentkezel a magyar lakcimedrol. En USA-ba koltoztem es nincs mar Magyarorszagon allando lakcimem, ezert legutobb tudtam szavazni levelben.

Ha nem jelentkeztel ki a magyar cimedrol akkor gondolom vannak olyan erdekeltsegeid amik miatt gyakrabban hazajarsz. Pl hazad, csaladod, stb. Intezd ugy a hazalatogatast hogy a valasztasok idejen otthon legyel.

2023. nov. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
65%
32, senki sincs ezellen. Mindnki azt mondja, hogy igazad van. Mi azt szeretnénk, hogy a te igazad az erdélyiekre, a felvidékiekre és az újvidékiekre ugyanúgy vonatkozzon. Legyen a te igazsságod mérvadó, mindenkire, aki magyarként szavaz! Legyen igazad!
2023. nov. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
18%
36)Ràjuk is ugyanúgy vonatkozik,de nehéz fekfogni.Minden magyar àllampolgàr szavazhat a listán levélben,akinek külföldön van lakcìme.Ez lehet Románia,Szlovàkia;Szerbia,USa,Németország.
2023. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
46%
37, Tényleg nehéz felfogni, látod, ebben is igazad van. Nem értem, hogy egy lakcimkártyával nem rendelkező személy, miért szavazhat levélben, még én, aki rendelkezek lakcimkártyával nem. Én semmi mást nem szeretnék, csakhogy mindenki felfoghassa, úgy, ahogy szeretné, hogy neked igazad van.
2023. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
0%

#38 Pont ezt írtuk le vagy százszor már.

Pont ezért nem szavazhatnak ugyanúgy, mert az egyiknek van lakcímkártyája a másiknak meg nincsen.

A lakcímkártyával a magyar lakcím jár, a magyar lakcímmel meg az, hogy helyben is szavazhat egyéni jelöltre és nem csak listára.

Nem nehéz felfogni, szándékosan hisztizel. Ha 2 szavazatot akarsz akkor megtartod a magyar lakcímedet és elmész szavazni a konzulátusra, ha nem akarsz 2 szavazatot akkor lemondod a magyar lakcímedet és levélben szavazhatsz. Pont.

2023. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
70%

"Nem nehéz felfogni, szándékosan hisztizel."


Te nem fogtad fel eddig a hozzászóló és a többiek kapcsán, hogy a lakcímhez kötés nem egy valós indok, azt bármikor meg lehetne változtatni, lásd: 30-as válasz.

Ha nagyon bizonygatni akarod az igazadat, akkor azt kellene alátámasztanod, hogy miért olyan fene fontos a lakcím, hogy kizárja a levélszavazás lehetőségét, és hogy az erre tett megoldási javaslatok miért rosszak.

2023. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!