Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is menő lenne ha...

Szerintetek is menő lenne ha Magyarország hivatalos lenne ,,Magyar Birodalom" lenne? Mit éreznétek amikor külföldről hazatérve a határon meglátnátok, hogy ,,Üdvözöljük a Magyar Birodalom területén!"?

Figyelt kérdés

Meg szerintem az államforma maradhat köztársaság, csak nevében lenne birodalom az ország. Meg akkor a honvédséget átnevezhetnénk ,,Birodalmi hadseregre", a főispánokat meg ,,birodalmi főispánra".


Meg nem vagyok szélsőjobboldali, csak szerintem menő lenne ha Magyar birodalomnak hívnák az országot.



dec. 1. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Menő lenne, ha Magyar Birodalomnak hívnák az országot.
Nem lenne menő, ha Magyar Birodalomnak hívnák az országot
27 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Azért, hogy egy országból birodalom legyen valamit le is kellene tenni az asztalra. Pillanatnyilag elengedtük, hogy Romániát újra megelőzzük, és inkább az utolsó helyen álló Bulgáriával akarunk megküzdeni az utolsó előtti helyért. Inkább vicces lenne a Magyar Birodalom, mint komoly.
dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ne már, akkor mindent lehet újra átnevezni nemzetiről birodalmira..:)
dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Mit éreznék? Röhögőgörcsöt, ha az Eu nem finanszírozza a xar kormányzást 20% felett az infláció. Még a tanári bérekre is ott koldul a csuti.
dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
De csak, ha ciril és kinai betűkkel lenne irva vala.
dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Fenséges érzéssel töltene el engem.
dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Birodalom, hát persze! Egy kicsi ország vagyunk, nincs pénzünk, területünk és népességünk is alig, nem vagyunk senkik, de cserébe folyton tiszteletért hisztizünk és elkezdjük magunkat birodalomnak hívni. Mondjuk enélkül is biztos benne mindenki, hogy egy rakás balkáni idióta vagyunk, de el tudom képzelni, hogy ezután mindenki más kezdene el kerítést építeni körülöttünk, de még a közel keleten is, csak oda ne menjünk.
dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Volt birodalom része Magyarország, angolul a monarchiát Austro-Hungarian empire-nek nevezik. Ami a világ számára manapság egy negatív fogalom, azért mert benne lenne a birodalom a nevében attól nem lenne fenséges vagy tiszteletre méltó az emberek fejében.

A birodalom jelzést amúgy is csak a kisebbségi komplexusokkal küzdő társadalmak mint a magyar romantizálja, máshol a zsarnokság és a diktatúra szinonímája. Nézd meg a star wars filmeket, ott is a köztársaság volt a jó oldalon. Bár gondolom a magyar fejekben a birodalom ami szimpatikus ott is

dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

[link]

Ez jutott eszembe a kérdésről.

Amúgy én Orbánból tényleg kinézem, hogy megalomán annyira, hogy átnevezze Magyarországot birodalomra.

dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
15:51 vagyok. Természetesen én ezt egy elméleti kérdésnek tekintettem és azzal a kitétellel hogy Magyarország visszaszerzi nagy Magyarországot és ezután további országok csatlakoznak hozzánk a birodalomba. Hangsúlyozom hogy ez kimondottan elméleti felvetés a részemről és ezek tudatába írtam hogy ez nekem egy fenséges érzés lenne.
dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Mit éreznék? Valószínűleg a mélyből feltörő röhögőgörcsöt.
dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!