Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is menő lenne ha...

Szerintetek is menő lenne ha Magyarország hivatalos lenne ,,Magyar Birodalom" lenne? Mit éreznétek amikor külföldről hazatérve a határon meglátnátok, hogy ,,Üdvözöljük a Magyar Birodalom területén!"?

Figyelt kérdés

Meg szerintem az államforma maradhat köztársaság, csak nevében lenne birodalom az ország. Meg akkor a honvédséget átnevezhetnénk ,,Birodalmi hadseregre", a főispánokat meg ,,birodalmi főispánra".


Meg nem vagyok szélsőjobboldali, csak szerintem menő lenne ha Magyar birodalomnak hívnák az országot.



2023. dec. 1. 15:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#9 De én nem gondoltam semmiféle Nagy-Magyarországra, én Magyarország jelenlegi területét hívnám birodalomnak.
2023. dec. 1. 16:28
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

Szíveseben olvasnám .

,,Üdvözöljük, Attila-hun király teremtett és jogos országában " !

Ehhez tudni kell abban az időben Alpoktól, Ázsiáig terjedtek a Attila király határai ! Mint a Szkíta időkben !

2023. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%
Visítva röhögnék.🤣 Nemzet szintű önégetés lenne.😂
2023. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
Ezt nagyhatalmak sem teszik meg, egy kicsiny, kiszolgáltatott, a nemzeti érzésnek is híján levő országtól ez több mint röhejes lenne.
2023. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%
Nemzeti érzés az mondjuk pont van, csak nincs mire.
2023. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%

#15

Én úgy látom, hogy a sporteseményeket leszámítva nincsen valódi nemzeti érzés a társadalomban. (A pártállami média csekély olvasottságú, de annál harsányabb álnemzeti dumáit hagyjuk, mert most a társadalomról van szó.) Nincs nemzeti szolidaritás, az átlagembert nemhogy az nem érdekli, hogy a határok túli nemzettársai milyen jogsértéseket szenvednek el, de az sem, hogy három faluval arrébb hogyan semmiznek ki családokat a kiskirályok. Nincs kollektív felháborodás, ha a nemzetet mint közösséget sérelem éri, n nincs kollektív felháborodás, ha a nemzet egy részét sérelem éri, és nincs kollektív elképzelés a nemzet jövőjével kapcsolatban sem.

dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!