Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem látom be, hogy miért...

Nem látom be, hogy miért haragszanak ennyire egymásra a liberálisok és a konzervatívok. Szerintem mindkettőre szükség van. Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Most hagyjuk a pártokat, azok egy csomót hazudnak, meg pózerkednek. De maga az, hogy egyes embereknél a változás a prioritás, másoknál meg az értékek megőrzése, ez szerintem teljesen normális és nem jelenti, hogy akkor semmit nem akarnak megváltoztatni, vagy hogy a jó dolgokat is el akarják törölni. Szerintem mindkét oldalon vannak, akik jót akarnak. Ha kivesszük a politikusokat és a propagandát a képletből, akkor egyáltalán nem olyan egysíkú egyik oldal sem.

2023. dec. 6. 23:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

#10

"Egy darab értelmes ember nincs a világon, aki így gondolja"

De, nyugodtan nézz utána. Alapvetően ez a konzervatívok oktatási politikája.

Konzervatívok azt mondják, hogy ugyanazt kell kínálni mindenkinek. A liberálisok azt, hogy mindenkinek legyen meg a lehetősége eljutni ugyanarra a szintre.

Remélem egy researchgate-es forrást elfogadsz, mint hiteles infó:

[link]


Kifejezetten a Political implication rész a fontos nekünk.

Ahogy látszik a konzervatívok esetében arról van szó, hogy mindenkinek ugyanazt akarják biztosítani és ha valaki tud élni vele, akkor él, ha nem, nem. Ezzel szemben a liberálisok elismerik, hogy nem mindenki ugyanonnan indul, így lesznek gyerekek, akikre több figyelmet kell fordítani, így pozitív diszkriminációban részesülnek majd.


"Vagy ennyire hülye vagy, hogy ezt elhiszed, hogy a nen a te pártodban hívő tömegeknek ez a politikai hitvallása, vagy szándékosan hazudsz"

Linkeltem egy elég hiteles oldalról. Ilyen kijelentések után minimum egy bocsánatkérést várok, ha nem akkor tudjuk, hogy ki az aki hazudik és gerinctelen kettőnk közül. :)


"Lehet ezt csinálni, de akkor egy pisszenést se halljak a nemzeti konzultáció álságos, hergelő kamukérdései miatt"

Csak itt arról van szó, amit a történelem igazol. Nem pedig arról, amit te álmodtál, amikor kitaláltad, hogy a Föld lapos.


"a mindenki az, aminek érzi magát és a biológia már elavult életfilozófiákat, te meg mondhatod, hogy de az csak pár szélsőséges példa. Csak ne felejts el arcon köpni magad az álszentségért."

Csak itt fogalmi problémád vannak, ami a tanulatlanságod alapján nem lep meg.

A gender és a sex két külön fogalom, ami a magyarban annyira erősen nem jelenik meg, mert nálunk mindkettő "nem". A biológiai nemet nem lehet változtatni és ezt nem is állította senki, hogy lehet, viszont van egy társadalmi nem, ami ettől független.

Azért mert kevered a fogalmakat még nem lesz igazad, cserébe rettentő szánalmasnak fogsz tűnni.


"mi a helyzet az annyira tökéletesen kivitelezett integrációjával a közel-keleti, többségében muszlim bevándorlóknak? Ugye sehol semmi probléma nem volt ezzel és mindent csak a Vitya talált ki?"

Hát, annyi nincs amennyit a média állít.

Pont amiatt, mert a médiának torzító hatása van, még 2019-ben több országban mérték, hogy mit gondolnak, hogy migránsok milyen arányban dolgoznak, munkanélküliek stb. Nagyjából azt lehetett mondani, hogy a legtöbb országban átlagban a migránsok munkanélküliségét 30-50% közé tették, miközben a valós szám 7-10% között volt.

Ennyit torzít a média.


Amúgy ha már itt tartunk, akkor pl. Fro-ban nem a most érkezőkkel van a baj, hanem az évtizedekkel a jobboldal által "betelepített" vendégmunkásokkal. Tudod, akiket most a fidesz hoz be. A franciák őket nem integrálták, viszont elmenni nem akartak, ahogy látjuk, a fidesz is erre készül. Szóval barátkozz meg a francia helyzettel, mert az lesz itt is. :)

2023. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokkal jössz, hogy mondtam, amiket soha nem is mondtam és még neked áll feljebb? :D Felőlem hazudozhatsz rólam, meg letagadhatod a valóságot, ahogy a megafonosok is teszik, legalább vállalod, hogy egy szinten vagytok.

A biológia elavultsága, mint kijelentés spec pont nem félreérthető. Ilyenkor nem lövöd el a laposföld kártyát, amikor a te oldaladon jelenik meg a tudományellenesség, csak amikor a történelmileg igazoltnak hazudott dogmákat nem szopom be feltétel nélkül. Mert azzal az erővel, amivel te kollektívan megbélyegzel egy széles társadalmi csoportot, bőven ki lehet kiáltani a muszlimokat is terroristának, ha nem lenne kettős mércéd. Az meg egyenesen nevetséges, hogy azzal mentegetőzől, hogy de az Orbán is hoz be migránsokat. Igen és ez is rossz. Most mi van? Meghalt a rendszer, hogy nem azt mondtam, amit a szektátok szerint kellett volna? :D

Nem mind, de elég sokan azt hiszitek, hogy bárki bármiben nem ért veletek egyet, az Orbánista. Ironikis, hogy nem érzekelitek a hasonlóságot a Gyurcsány meg a Soros indokolatlan emlegetőivel.

2023. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
71%

#12

"Olyan dolgokkal jössz, hogy mondtam, amiket soha nem is mondtam és még neked áll feljebb?"

Egy ilyen nem volt, szóval ne hazudj.


"Felőlem hazudozhatsz rólam, meg letagadhatod a valóságot, ahogy a megafonosok is teszik, legalább vállalod, hogy egy szinten vagytok."

Valószínűleg azért emlegeted őket, mert rajtuk jár az eszed, mivel szerelmes vagy beléjük, így meg is érthető, hogy miért hazudsz megállás nélkül.

Hallod, forrást linkeltem egy elismert tudományos portál és még annyi gerinced sincs, hogy reagálj erre. Szánalmas, pont mint a szerelmeid a megafonnál.

Kiderült hogy hazudtál és megy a terelés, mint valami 3 éves.


"A biológia elavultsága, mint kijelentés spec pont nem félreérthető."

Spec pont nem beszéltem róla és nem is ez az állítás liberális oldalon.


"Ilyenkor nem lövöd el a laposföld kártyát, amikor a te oldaladon jelenik meg a tudományellenesség,"

Mivel két különböző dologról van szó, amit még mindig nem fogtál fel.

A társadalmi nem, ami gender, az társadalomtudomány, ami pont nem tudományellenes, sőt, te állítasz tudományellenes dolgokat.

A biológiai nem, pedig biológia és nem társadalomtudomány, a kettő nem zárja ki egymást.


"Mert azzal az erővel, amivel te kollektívan megbélyegzel egy széles társadalmi csoportot"

Semmi megbélyegzés nem volt a leírásomban, mivel tényeket írtam le.


"bőven ki lehet kiáltani a muszlimokat is terroristának, ha nem lenne kettős mércéd."

Nem, nem lehet, mivel nincs kettős mércén, mint neked.

A bolygón 2.2 milliárd muszlim van. Ha itt a muszlimok terroristák lennének, akkor már ők uralnák a földet.


"Az meg egyenesen nevetséges, hogy azzal mentegetőzől, hogy de az Orbán is hoz be migránsokat"

Nem Orbán is, más nem.

Mondj egy politikust, aki hoz be hozzánk migránsokat. Na? Hányat tudsz?


"Most mi van? Meghalt a rendszer, hogy nem azt mondtam, amit a szektátok szerint kellett volna? :D"

Kiderült, hogy ellentmondtál magadnak. Ennyi, és így kiderült, hogy igazam van. :DDD

Ezért szívás, hogy a megafonos szekta része vagy. :)


"Nem mind, de elég sokan azt hiszitek, hogy bárki bármiben nem ért veletek egyet, az Orbánista."

Nem, ez nem egyet nem értés kérdése. Olyan dolgokat állítasz, amiket a tudomány cáfolt.

Ha te finomnak tartod a kocsonyát, én meg nem, az egyet nem értés, egy vélemény különbség. Te tudományos tényeknek mondasz jelenleg ellent.


"ronikis, hogy nem érzekelitek a hasonlóságot a Gyurcsány meg a Soros indokolatlan emlegetőivel."

Te voltál az egyetlen, aki nem tudott elvonatkoztatni a magyar politikától. Egyedül te emlegetted a megafont, Orbánt, Gyurcsányt és Sorost is. Én veled ellentétben SEMMI ILYENRŐL nem beszéltem.

Ezt hívják annak, hogy beszoptad a propagandát, azért kell folyton erről beszélned.

2023. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!