Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is hiányoznak a Covid...

Másnak is hiányoznak a Covid intézkedések?

Figyelt kérdés

Nyilván a vírus nem volt jó, mert sok ember meghalt benne.


De, az intézkedéseket én szerettem.

Az első hullámnál voltam egyetemista.Az összes nehéz tárgyat, ami előtte problémás volt, mind felvettem és tudtam abszolválni.

Utána munkahelyen meg egyből home officeban kezdtem.Elég rossz is volt,hogy a COVID után lecsökkentették a HO számát max heti 3-ra.


Sokszor visszakívánom azt a korszakot.


jan. 2. 09:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

9 Pont ez az, hogy tudom és nem várok el semmit a buta véglényektől. Nyilván nulla EQ-val és 70 alatti IQ-val nem lehet átlátni, hogy most más van soron, legközelebb én leszek. Akkor meg velem lesznek közömbösek.


Érdekes, kényszerinformatikusként engem sem érintett közvetlenül, mégis feháborított, hogy egymás ellen fordították az embereket, lenullázták a gazdaságot, csődre, vagy hitelekre kényszerítették azokat a kis családi vállalkozásokat, vendéglátókat, akikhez szívesebben megyek, mint pl. "Mekk dolanlchoz". Nyilván a nagyok jól jöttek ki belőle.


A 2. világháborúban is ez lehetett kb. Akiket vittek, azok szívtak, a többiek meg lapítottak barna vonakódos alsógatyában, kilógó ellapított végű barnahurkával. Ugye amikor meg rajtuk volt a sor, akkor meg csak néztek, hogy velük miért nem érez senki együtt.


Így lehetett milliókat kicsinálni apránként úgy, hogy tulajdonképpen az emberek 80-90 %-a nem értett vele egyet.


Olyanok pont, mint a birkák. Egynek összekötöd a lábát, nyakonszírod, az az egy hangosan béget, a több meg még meg sem béget.

jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
62%

#11 csak akkor van értelme annak, amit írsz ha közben azt is hiszed, hogy a COVID nem létezett, vagy legalábbis nem volt olyan halálos, mint ahogy állították, és így az intézkedések feleslegesek voltak. Ha az intézkedésekre szükség volt a döntéshozókon kívül álló okok miatt, akkor az egész érverendszered összeomlik, mint egy kártyavár.


Én úgy gondolom, hogy szükség volt a lezárásokra, ennél fogva én azt tartom végtelenül butának, aki képes olyan ostoba hasonlatokra, mint a holokauszthoz hasonlítani azt, hogy maszkot kellett hordani és otthon kellett maradni azért, hogy kevesebben haljanak meg egy járványban. Azt is gondolom, hogy az alapján amit összehordtál számodra az lenne a minimum a témában, hogy valamivel kisebb arccal kérd számon mások IQ-ját.

jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
53%

12 Az utolsó mondatod stílusa, vagy inkább stílustalansága alapján meg az lenne a minimum, hogy te ne akard megmondani, hogy ki mennyire tarthat másokat.


"ennél fogva én azt tartom végtelenül butának, aki képes olyan ostoba hasonlatokra, mint a holokauszthoz hasonlítani azt, hogy maszkot kellett hordani és otthon kellett maradni azért,"


Az is teljesen normális, hogy a gondolkodni nem képes átlagpolgár azt nézi butának, aki olyan dologról beszél, amitő nem ért.

Most vagy te ezen a szinten ragadtál meg, vagy alulbecsülöd a partnert, és leegyszerűsíted a másik mondanivalóját maszk = gázkamra szintre, mindegy, egyik sem pozitív rád nézve.



A tömeg viselkedési mechanizmusa pont ugyanaz volt. Csak olvass vissza. Hány olyat olvastam, hogy az oltaltanokat, oltottakat (táborfüggő) lágerekbe kellene zárni, kiközösíteni, megvonni a jogaikat stb.


Én erről beszéltem. Nem pedig a maszkot hasonlítottam a gázkamrához.


"Én úgy gondolom, hogy szükség volt a lezárásokra, "


Ezt senki sem vitatta. Az értelmetlen intézkedésekre nem volt szükség. Ha burokban élted túl, az szóljon mentségedre, elég sok ellentmondásos intézkedés volt.

Pl. éttermben nem ehettél, de 40 méterrel odább igen. Pl. Oktoberfestre csak maszkban mehettél a tömegközlekedésen, de ott összeborulva énekelgethettél a bőrgatyásokkal.

Nálunk a céges étterembe maszkban mehettél be, majd az asztalnál levehetted.

Magyaroszágon ahogy hallottam, oltva ülettél le a kiülős helyken, de az utcán fél méterre tőled krákoghatott az oltalan.


"hogy a COVID nem létezett, vagy legalábbis nem volt olyan halálos, mint ahogy állították,"


Létezett, én is megkaptam. Ha nincs covid, meg teszt, akkor betudtam volna egy 3 napos influenzának, mivel utoljára 20 évvel fiatalabban az influenza jobban kicsapott. Egy ismerősom pl. 67 évesen meg is halt. Ahogy korábban, 2010 környékén is halt meg ismerősöm hasonló körülmények közt kórházban, és ahogy közeli hozzátartozóm még jóval a covid előtt is volt 3 hónapig tüdőgyulladásban, amire csak hümmögtek az orvosok.

jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
A maszkozást utáltam, de a csend és nyugalom egy kicsit azért hiányzik. Korlátozások nélküli nyugis élet nagyon jó lenne.
jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

14 ebben igazad van. Viszont ez a nyugis élet tényleg csak akkor lehetséges, ha mindenki olyan csóró lenne, hogy nem megy sehová, nem csinál semmit.


Ha "nem lesz semmink, mégis boldogok leszünk".

jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
49%

"Az utolsó mondatod stílusa, vagy inkább stílustalansága alapján"


vö.


"nem várok el semmit a buta véglényektől. Nyilván nulla EQ-val és 70 alatti IQ-val nem lehet átlátni, hogy most más van soron"


Az önreflexióra való totális képtelenség vajon milyen kapcsolatban áll az IQ-val és az EQ-val? :D


"leegyszerűsíted a másik mondanivalóját maszk = gázkamra szintre"


Várj, ki is hozta fel a 2. világháborút hasonlatnak? :) Azon belül is az "Először másokért jöttek"-re hajazó gondolatmenetet, ami köztudottan a holokausztról szól? Nem, nem én egyszerűsítettem le a mondanivalódat, te bizony a holokauszthoz hasonlítottad a COVID intézkedéseket, aztán amikor valaki felhívja rá a figyelmet, hogy ez mekkora ostobaság visszatáncolsz, mert tudod, hogy védhetetlen.

jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%

16 tehát még mindig nem érted. Én nem táncoltam vissza. Tartom, hogy a tömeg viselkedési mechanizmusa ugyanaz volt, mint covid alatt.


Ezzel nem hasonlítottam össze a gázkamrát a maszkhordással.


Tényleg nem érzed a különbséget? Vagy csak olyan nehéz belátni, fingod sincs, miről írok?

jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
65%

"te bizony a holokauszthoz hasonlítottad a COVID intézkedéseket,"


Hazudsz. Az akkori beszari passzív lapító résztvevők viselkedését hasonlítottam a mostani ignoráns egoista viselkedéshez. Bár mostanra nem várom el, hogy tudj összetett mondatot értelmezni, és megállapítani, hogy melyik a hangsúlyos tagmondat.


Nincs számodra több mondanivalóm, amíg szerinted az érvelés egyenlő a kiforgatással és feleseléssel.

jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%

18# Hagyd. Szerinte a logika így néz ki:

-Ha egy férfinek van akváriuma, akkor szereti a szépet. Aki szereti a szépet, az szereti a őket. Aki szereti a nőket, az nem buuzi.


Konzekvencia? Akinek nincs akvárium, az buuzi.

jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
61%

Felhozhattál volna példának bármit, ez a fajta viselkedés gyakorlatilag bármikor megfigyelhető, amikor a társadalomnak csak egy része jár rosszul a kormány intézkedéseivel, de te pont a holokausztot hoztad fel, majd teljes komolysággal képes vagy leírni, hogy igazából te csak erre az egy specifikus viselkedésre gondoltál, teljesen véletlen, hogy pont a nácik jutottak eszedbe. :)


De még úgy sem állja meg a helyét a dolog, ahogy most utólag kifacsartad. Még ha értelmetlen is volt egy-egy intézkedés részleteiben, ha azzal az alapállítással egyetértesz, hogy az átfogó cél az emberek védelme volt, akkor nem hasonlíthatod semmilyen formában össze a népirtásra való reakciókkal az emberek viselkedését. Hogy egyszerűbben foglmazzak: nem azért nem álltam ki mások jogaiért, mert gyáva voltam, hanem azért, mert úgy gondoltam, hogy ezt az áldozatot meg kell hozniuk, mert összességében életeket mentünk meg vele.

jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!