Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem lehetetleníti...

Csak szerintem lehetetleníti el a Kormány a 18-at betöltők életét?

Figyelt kérdés

Nem akarok összeesküvés elméleteket kreálni de azért ezek a dolgok elég egyértelműen azt mutatják, hogy a Kormány teljes mértékben ellehetetleníti a 18-at betöltők életét. (Ez persze csak azokra a 18 évesekre vonatkozik akik életképesek annyira, hogy elköltözzenek, nem azokra a szerencsétlen nyomorékokra gondolok akik 30 éves korukig az anyjuknál élnek.)

Szóval aki még kiskorú annak nincs semmi pénze. És amikor valaki betölti a 18-at akkor kezd el dolgozni és pénzt keresni. Na most, pénz = lakhatás. Pénz nélkül nem tudja fenntartani magát egy albérletben. Tehát azért kezd el dolgozni, hogy legyen hol laknia. Ez így mind szép és jó is lenne csak ugye van a kaució. Igen, tudom, hogy a kaució nélküli albérletek pontosan amiatt léteznek, hogy a 18. életévüket betöltöttek azonnal beköltözhessenek és elkezdjenek dolgozni. És a kaucióval rendelkező albérletek pedig olyanoknak vannak akik már rég túllépték a 18-at. (Kaució nélküli albérletet ki se adnak olyannak aki teljesen pontosan nem 18 éves, ha már valaki 19 éves akkor kauciót kell fizetnie, szóval aki később költözik a szüleitől mert életképtelen az rácseszett.) De ezek a kaució nélküli albérletek a 18 éveseknek csak amiatt léteznek mert vannak jó indulatú albérlet kiadók akik segíteni akarnak. Tehát ez is csak albérelt kiadók puszta jóindulata, sajnálata miatt van. A Kormány soha nem segítené így a 18 éveseket, nem is adnak anyagi támogatást azoknak akik betöltötték a 18-at. Pedig lehetne őket támogatni az adófizetők pénzéből és azt a rengeteg pénzt elteszi magának a pénzéhes Kormány! De ez az egész nemcsak amiatt van mert a Kormány pénzéhes. Én nem szoktam általában ilyen összeesküvés elméleteket létrehozni de szerintem itt sokkal durvább dolog történik! A Kormány szándékosan ellehetetleníti a normális életet a 18 éveseknek. Erre az állításra itt az első bizonyítékom: Miért létezik kaució? Mi értelme a kauciónak? Nem vagyok hülye, tudom miaz a kaució! Be kell fizetni kb 200 ezret kölcsönbe az albérlet kiadójának és ha az első 1-2 hónapban nem történt kár akkor vissza is adja a pénzt. De ennek mi a sz*r értelme van ha nem az, hogy a 18 éveseknek lehetetlen legyen belevágniuk a felnőtt életbe??? Ha kár keletkezik az albérletben akkor azt ki lehet fizettetni a bérlővel akár rendőrségi segítséggel ha a bérlő nem hajlandó fizetni. Ha valaki egy középületben tesz kárt, vagy mondjuk egy boltban lever egy üveget ami összetörik azt is kifizettetik és ha szükség van rá akkor hatósági segítséggel. Amikor valaki belép egy középületbe, boltba ott sem áll valaki a bejáratnál, hogy beszedje a kauciót a belépés előtt. És a kaucióval nem lehet megakadályozni a károkat, semmi értelme nincs! Az okozott károkat meg úgyis szó nélkül kifizeti a bérlő mert tudja, hogy rendőrségi ügy lenne belőle és nem akar bajt. Tehát ebből az egészből nekem az jön le, hogy a Kormány azért foglalta törvénybe a kauciót, hogy ellehetetlenítse a 18-at betöltöttek életét! Ha valaki elköltözik akkor nincs semmi pénze, hiszen azért költözik el, hogy elkezdhessen dolgozni, belevágjon az önálló életbe és azért dolgozik, hogy fizetni tudja az albérletet. A szülők nyílván nem segítik, akkor már nem is lenne önálló. Ráadásul még le is nézik azokat és ítélkeznek azok felett akinek az albérletet a szülők fizetik. Meg vannak olyanok akik olyan későn költöznek el, mondjuk 30 évesen, hogy már rég meghaltak a szülei, vagy demenciával küzdenek egy idősek otthonában. És 18 évesen senki nem a szüleitől jár el dolgozni mert 18 évesen már mindenki minnél hamarabb el akar onnan költözni tőlük. Tehát ha valaki nem talál a neten kaució nélküli albérletet akkor megy az utcára hajléktalannak addig amíg össze nem szedi a 200 ezret kaucióra! Ez nem normális dolog! Nem ok nélkül létezik a kaució! A Kormány szándékosan tönkre akarja tenni mások életét! Ráadásul az iskola sem készít fel az önálló felnőtt életre, értelmetlen dolgokat tanítanak, mintha mindenki kémikusnak, fizikusnak, matematikusnak akarna menni dolgozni! Ha valakit érdekelnek ezek a dolgok, ezekkel akar foglalkozni akkor meg tudja tanulni az Egyetemen. De minek kell ilyen nehéz és értelmetlen dolgokat általános iskolás gyerekeknek a fejébe tömni? Ebből semmit nem tanulnak az életről! 18 évesen mindeki úgy kezdi el a felnőtt életet, hogy semmit nem tud semmiről és maguktól kell rájönniük minden egyes dologra amikor belevágnak az önálló életbe mert az iskola nem képes őket felkészíteni. Tehát valaki 18 évesen talál egy kaució nélküli albérletet, beköltözik és el akar kezdeni dolgozni, hogy fizetni tudja az albérletet. Csináltat lakcímkártyát, adóigazolványt és személyit. Na itt jön a következő nehézség ami miatt gondolom, hogy a Kormány össze játszik a telefonszolgáltató társaságokkal is. A munkára való jelentkezéskor meg kell adni telefonszámot ami legtöbb esetben kötelező és telefonszám nélkül el se fogadják a jelentkezést. Ráadásul egy felnőttnek nem csak munkánál de bármikor létfontosságú szüksége van ügyintézési szempontból telefonszámra! Elmegy egy telefonszolgáltatóhoz csináltatni egy telefonszámot, felmutatja a lakcímkártyát (az is nagyon bizarr és érthetetlen, hogy miért kell lakcímkártya telefonszám igényléshez) és meg kell adnia egy telefonszámot, hogy a telefonszolgáltató társaság értesíteni tudja az ügyfelet ha meglett a telefonszáma. Ezek normálisak??? És kötelező telefonszámot megadni, hogy lehessen telefonszámot kapni! Ha valakinek eleve van telefonszáma, mi szükség van telefonszámra??? Ott könyörög sírva minden 18 éves a telefonszolgáltatónál, hogy hagy kapjanak telefonszámot, hát nekik nincs telefonszámuk, azért mentek oda! Ezek miatt teljesen egyértelmű, hogy a Kormány szándékosan akar tönkretenni életeket, azt akarja a Kormány, hogy mindenki nyomorban éljen! Az élet alapból is nehéz! Hát szerintetek miért van manapság ennyi hajléktalan az utcán? Régen még nem volt ennyi hajléktalan az utcán! Ti mit gondoltok erről?



jan. 6. 06:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Csak szerinted. Az életed akkor lehetetlenülne el, ha besoroznának és mehetnél a frontra. Igazából még akkor sem, akkor is van valamennyi esélyed az életbenmaradásra.
jan. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát de ezek akkor sem normális dolgok! Persze tudom, hogy egyáltalán nem lehetetlenülne el az életem, tudom, hogy nehezen de mindent meg fogok tudni oldani. De akkor is a Kormány tehet arról, hogy ennyire sokkal nehezebb minden. Akkor pontosabban fogalmazok: a Kormány nem ellehetetleníti hanem megnehezíti a 18-at betöltöttek életét.
jan. 6. 06:26
 3/17 anonim ***** válasza:
A kauciót nem kapod vissza 2-3 hónap múlva, elméletileg akkor adja vissza ha kiköltözől és nem okoztál semmi kárt. Gyakorlatban szinte soha nem kapod vissza mert a főbérlő a festésre, kopásra stb hivatkozva nem adja vissza.
jan. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Bérelj szobát, így szokták csinálni a fiatalok.


Én ismertem olyat is aki csak azért iratkozott be az iskolába

és vett fel heti egy darab órát hogy kaphasson kollégiumot.

jan. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


Te is nemsokára a "nem azokra a szerencsétlen nyomorékokra gondolok akik 30 éves korukig az anyjuknál élnek.)" közé fogsz tartozni


Az évek gyorsan telnek és majd rájössz hogy a te kezed a bilibe logott 18 évesen.


Jelenleg nem csaka 18 évesek vannak megszopatva!

Még is mindig Orbánisztán nyera választásokon.

Ahelyett hogy itt okoskodsz menj el legközelebb szavazni...

jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A tescóban vagy benzinkúton veszel egy feltöltős SIM kártyát 1000 forintért, azt pedig lehet regisztrálni interneten. Megadod a muterod címét és készen vagy.


Szerintem neked sok bajod lesz a jövőben ha ilyen egyszerű dolgokat nem tudsz elintézni

jan. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha olyan életképtelen vagy hogy 18 évesen nem tudsz kauciót fizetni, arról nem a kormány tehet.
jan. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a hülye, aki 18 évesen egyből rohan külön költözni, úgy hogy se végzettsége, se pénze? Miből akarsz egyáltalán albérletet fizetni, betanított munkából nem nagyon futja rá, vagy enni nem fogsz. Teljesen alap dolog, hogy ha a szülők megtehetik, akkor segítik a gyereküket amíg tudják. Te nagyon el vagy tévedve. Sok olyat ismerek aki nem veri nagy dobra, de szülei vették neki a lakást vagy fizetik a kiadások egy részét stb.
jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
9! A leendő proli, aki harminc évesen annak fog pénzt adni, aki otthon maradt a szüleivel. Majd dógózik a gyárba, lóg ki a szájából a töltött bagó, issza az olcsó kevertet esténként, és a fizetése felét odaadja a főbérlőnek, tipikus lúzer a gyerek.
jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy már mondták, felesleges ebből korosztályos problémát csinálni, orbánék mindannyiunk jövőjét ellopják, tönkreteszik.

De "bizonyított" már az ellenzék is.

Szakértő kormány kell, nem bűnözők!

Ezen dolgozik a Politikai Hontalanok Szövetsége!

jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!