Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, ha valakit jobban...

Miért baj, ha valakit jobban zavar az LMBTQ, mint az egészségügy vagy oktatás helyzete?

Figyelt kérdés
Végülis mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit tart fontosnak és mit nem. Ha nem jár kórházba, iskolába, nem érintett ezekben, de mondjuk néz sorozatokat és unja már, hogy örökké ez a téma jön vele szembe, akkor miért ne gondolhatná azt, hogy neki ez nagyobb probléma? Tulajdonképpen demokrácia van.

jan. 31. 19:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
39%
#16 ember ez nem így működik. Mindenki hallott már a pedofíliáról, de szerencsére mégsem minden második ember pedofil. Vagy egy másik példa: ha valaki megnéz egy háborús filmet, attól még nem támad kedve fegyvert fogni és elmenni harcolni Ukrajnába. Ezek a különböző hajlamok születéskor bennünk vannak valamilyen mértékben, nem attól leszel meleg mert látsz egy meleget, hanem mert már előtte is volt benned ilyen hajlam.
febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
21-es Hát pedig úgy néz ki az ember így működik. SŐT az ember azokat a viselkedés formákat veszi át amiket tanul és mondanak neki, vagy amiket lát a környezetéből.
febr. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Igen, de a szexualitás nem viselkedés forma. Nem lesz keskeny szeme vagy sargasabb bőre annak az európainak, aki Ázsiában nő fel. Ugyanez vonatkozik a szexualitásra.
febr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

#23 A pszichológiában kb. egy mondat erejéig van igazad. Ez az egy mondat Freud-tól hangzott el, ami után van egy de, és ami a de után következik az maga a szexuálpszichológia. :)

A társkeresés ösztön. Létezik olyan, hogy nemi ösztön (ennek köze nincs még a szexualitáshoz), a nemi ösztön annyi csupán, hogy kvázi lehetőséget ad arra, hogy kitudjon alakulni szexualitás. A szexualitásnak az alapja a nemi ösztön megléte. Ezt a nyilvánvaló tényt 1905-ben állapította meg Freud. Eddig a pontig van igazad. Ez a nemi ösztön már gyermekkorban feldugja a fejét, mint egy un. rész-ösztön, ami különböző fejlődési fokozaton megy át a pubertás korig, amikor is szinte kirobban, és elkezd kiteljesedni. No most ez a fejlődés semmi máson nem múlik, mint a külső behatásokon, a körülményeken, azon a közegen, amiben fejlődik. Magyarul k....ra könnyen bele lehet piszkálni. És itt nem feltétlen arra gondolok, hogy homoszexuálist direkt módon "gyártani" azzal, hogy a gyermekeket felvilágosítjuk, hogy vannak melegek, meg ilyen Drag Queen-eket beengedünk az oviba, hogy olvassák fel a Hófehérkét, ne menjünk el idáig, mert ez sokakban kiveri a biztosítékot, meglehet tenni azt is, hogy ezt a fejlődést egészen egyszerűen megakasztod, mert pubertáskorban ill. felnőttkorban (ha tudod a fejlődést halasztani) ez már meglátásom szerint pszichológiailag könnyebben befolyásolható nem labor körülmények között (azaz ebben az életben, amiben élünk). Meglehet tenni azt is, hogy ez a fejlődés egy másik közegben fejlődik, nem abban, amiben fejlődne akkor, ha ebbe nem nyúlsz bele. Példának okáért a fiúkat a lányoktól távol lehet tartani külső behatásokkal, és ezáltal már nem egy természetes közegben (amiben vannak fiúk-lányok vegyesen) fejlődik ki a szexualitás. Szegregálás nem működik fizikálisan, hisz az óvoda, majd az iskola az a közeg, ahol a két nem találkozik. Miként lehet ezt akkor megtenni? Az én megfigyelésem szerint azzal, hogy rajzfilmekben, gyerekeknek szóló filmekben ellentéteket szítasz a fiúk és a lányok között. Van-e ilyen? Tapasztaljátok-e ezt? Ha vannak gyermekeitek tapasztaljátok-e azt, hogy a fiúk a lányokat, a lányok a fiúkat "utálják" és a fiúk a lányos dolgokat a lányok a fiús dolgokat lenézik? Ugye, hogy igen!

A rész-ösztön arról szól(na), hogy tetszik egy fiúnak egy lány az osztályból és fordítva (egyébként sokszor ez már óvodában is jelen van, nem kell az iskoláig elmenni). Működik egyébként a csordaszellem is, ha az egyik fiúnak tetszik egy lány, akkor az osztályból az Ő barátai is választanak egy lányt, aki esetleg tetszhet nekik (másolnak), nem ritka eset, hogy ugyanazt válasszák, aki a barátjuknak tetszik. Na ebbe bele lehet piszkálni, de gyerekkorban nem gondolnám, hogy az LMBTQ tartalmakkal és a különböző nemi identitásokra is kitérő szexuális felvilágosítással, ill. a néninek beöltözött bácsival! Miután ebben zavart okozol onnantól az van, amit te akarsz. Hozzáteszem ez csak egy elmélet. Én így látom ezt a dolgot, azaz lényegesen árnyaltabban, mint ahogy látják ezt azok, akik hangosan hirdetik, hogy itt a homoszexuálisok akarnak csinálni homoszexuálist a gyermekeinkből. Ez hülyeség!!! Homoszexuálisoknak az életük egy periódusa kib.... nehéz, senki nem akarja ezt a másiknak.

Itt most olyan dologról beszélünk, ami lesz, nem olyanról ami volt és van. Ezt kell megértsék a homoszexuálisok, amikor ezen kiakadnának, mert nem róluk van szó, ne éljék ezt meg támadásként, mert nincsenek támadás alatt.


Nem akarok hosszasan írni erről, mert ma már nem szeret senki sem olvasni, meg állítólag nehezen követhetőek sokszor a gondolataim, ez az én hibám, próbálok rajta változtatni.

Lényeg, hogy rengeteg majomkísérlet van az 1900-as évek elejétől, amit a pszichológia gyűjtött össze. Nagyon érdekes, hogy rengeteg olyan dolog van, amit ösztönnek tekint a közvélemény, miközben baromira nem az, bizonyítottan nem az. Példának okáért a gyermeknevelés sem az, sőt a közösülés utáni vágy, a szexuális viselkedés sem az! :) Ma tulajdonképpen az történik, hogy a témában a legkevésbé sem járatos emberek ezt tagadják, hogy ezek másolt dolgok. Ahogy tulajdonképpen ezt te is letagadtad, nem bírsz elrugaszkodni attól a ponttól, hogy ez úgy értendő, hogy látsz egy meleg párt és akkor okvetlen meleg leszel, ez ennél bonyolultabb. Ez csak azért baj, mert oda vezethet, vagy már talán ott is tartunk, hogy állítjuk azt, hogy homoszexuálisnak születünk. Szó nincs génekről, a hasonlatod pedig arra tett utalást, hogy ez a géneken múlik. Nem!

febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Kérlek, mutass abból a rengeteg majomkísérletből néhányat, ami alapján pszichiáterek úgy döntöttek, hogy az embernél tanult viselkedés a szexualitás.
febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"de mondjuk néz sorozatokat és unja már, hogy örökké ez a téma jön vele szembe"

Akkor korábban miért nem panaszkodott, amikor mindig heterók jöttek szembe a sorozatokban? Nyilván ott se volt változatosság, mert mindenki heteró volt, mégse panaszkodott.

Vagyis az igazi probléma nem az, hogy unja, hanem hogy homofób.


#7

"nagy eséllyel ki fogod nőni! Nincs sorrend! A probléma az probléma, és ezek egyformán problémák, "

De, mindig van sorrend, mivel idő, energia és pénz a problémák és azok megoldása is.

Ha 40 fokos láza van a gyereked és közben elmegy az áram, akkor a problémád az lesz, hogy a gyerek a kórházba kerüljön minél gyorsabban, mert az élete múlhat rajta és nem az, hogy mivel nincs áram, leolvad a hűtő.


Értelmes, felelősségteljes ember sorrendet tart és a prioritással foglalkozik.


"sorrendet állítotok fel ott, ahol nem szabadna"

Csak kötelező sorrendet felállítani, mert mégegyszer, a pénz, idő, ember, erőforrás, minden véges.

Ha neked X forintod van, amiből vagy rendbe teszed az oktatást és egészségügyet, vagy felhúzol még 5 sport létesítményt, mert "hol fognak sportolni az olimpikonok", akkor bizony sorrendet kell felállítani.


Akkor nem lesz sorrend, amikor végtelen erőforrása lesz az emberiségnek MINDENBŐL.


#12

"EMBEREK külföldön már ez megy az óvodákban is!"

Nem megy, ne terjessz hazugságokat, kösz.


#18

"milyen nemibetegségek vannak továbbá milyen egyéb betegségek lehetnek. Ezek kezelése"

Csak ennek része, hogy ki dugja kibe a mijét. Lsd. anális szex.


"A szexuális felvilágosítás egyedüli célja az, hogy a nemiszervekre kitérő anatómiát, a védekezés módszereit és annak fontosságát tanítsa meg a pubertáskorba lépő gyerekeknek!"

És azt, hogy mit éreznek és hogy normális az, amit éreznek adott esetben meleg gyerekek, mert ennek része a mentálhigénia is.


"Ezen eddig vitának helye nincs."

Csak akkor nincs, ha valaki ostoba.


"Cél az is, hogy egymásnak ugrasszon minket"

Ha nem teszel hülye kijelentéseket, pl "ezen eddig vitának helye nincs", akkor nincs mivel összeugrasztani minket.

Itt megint az történt, hogy te tettél egy ostoba kijelentést és ki kell téged javítani. Ez nem az lmbtq miatt történt, hanem miattad. Te voltál ez az ostoba személy.


" ott fiúk próbálnak fiúsak lenni, a lányok meg lányosak és a fiúk a lányokra fújnak a lányos dolgaik okán, a lányok a fiúkra a fiús dolgaik okán."

Öööö, nem, nekem is volt ismerősöm, aki lány létére már óvodában fiús volt és fiús dolgokat szeretett csinálni, ahogy volt ilyen osztálytársam általános alsóban is.


"Ez a jelenlegi felállás az iskolákban és az óvodában!"

Nem, nem igazán. Esetleg homofób földjén van ez.


"gondolják sokan, hogy nincsenek akkora nagy hatással a gyermekekre a rajzfilmek, a gyerekeknek is szóló filmek stb. stb. nagyon komoly hatással van rájuk"

Vagyis a sok heteró mese ellenére lettek melegek a gyerekek. Vagyis a valóság cáfolta meg, amit állítottál, mert akkor a heteró meséknek a gyerekekből heterókat kellett volna csinálni, mivel nagy hatással van rájuk, mégse ez történt.

Vagyis ha meleg meséket mutatsz a gyerekeknek, akkor sem lesznek nagyobb arányban melegek, viszont kevésbé lesznek elutasítóak.


"sőt nem ritka jelenet, hogy a fiúk a lányokkal összecsapnak"

Ez régen is így volt, még az MCU előtt is, az én gyerekkoromban is.


"Ez nem üldözési mánia, se nem homofóbia, mert meggyőzhetetlen vagyok arró"

Ha meggyőzhetetlen vagy, akkor bizony ez homofóbia. Ha racionális érvek lennének mögötte, akkor el tudnád képzelni, hogy valaki meggyőzzön, akkor nem tudod, amikor ez vakhit.


#22

"SŐT az ember azokat a viselkedés formákat veszi át amiket tanul és mondanak neki, vagy amiket lát a környezetéből."

Leszámítva, ha ízlésével szembemegy. Lsd. nagyon tipikus példa, hogy a gyerekkel zöldséget akarnak etetni és nem szereti annak ellenére sem, hogy a szülő megeszi, vagyis az ízlésvilágát nem változtatja meg a környezete.

Ezért nem fog a másik nemhez vonzódni, mint ami tetszik neki, akkor sem, ha a környezetében ez van.


#24

"Ezt a nyilvánvaló tényt 1905-ben állapította meg Freud."

Ezt amúgy miért kezeled alapnak, amikor más kutatási munkáról elmondtad, hogy van mellette és ellene is érv? Elég kettős mérce "gyanús".


"No most ez a fejlődés semmi máson nem múlik, mint a külső behatásokon, a körülményeken, azon a közegen, amiben fejlődik."

Ez pl. pont bizonyítottan cáfolt, mivel nem csak a környezeten múlik a nemi identitás kialakulása.


"Hozzáteszem ez csak egy elmélet. Én így látom ezt a dolgot,"

Igen, úgy látod, ami tudományosan már megvan cáfolva, ezért ökörség, amit állítasz.


"engeteg olyan dolog van, amit ösztönnek tekint a közvélemény, miközben baromira nem az, bizonyítottan nem az"

És sok dolog van, amit természetellenesnek tart, pedig majmoknál is megfigyelt a természetben, lsd. homoszexualitás.


" Szó nincs génekről, a hasonlatod pedig arra tett utalást, hogy ez a géneken múlik. Nem!"

Egyébként de, a kutatások jelenleg most pont arra mutatnak, hogy mind a gének és mind a környezet együttesen játszik szerepet.

febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#25 Ne haragudjál de ez nem gondolnám, hogy az én dolgom lenne... Én nem vagyok se szexuálpszichológus, se tanár, hogy nekem dolgom volna téged tanítani, informálni, felvilágosítani, én sem mástól kérdeztem ezt meg, hanem olvastam a témában. Amit ide leírtam az nem egy publikáció, hogy nekem lábjegyzetben hivatkoznom kellene stb.

Az 50-es években majomkísérletekben ebben a témában Harry Frederick Harlow és kollégája jeleskedtek, neki voltak ilyen és ehhez hasonló kísérletei, de tudni kell azt erről, hogy koránt sem biztos, hogy Ő volt ebben az első, hisz a 30-as években Európa jelentékeny részén Hitler kb. minden tudományos megfigyelést elpusztított, jellemzően egyébként a pszichológusokkal együtt.

Azt leszögezném, hogy ezek majomkísérletek, nem emberkísérletek, és csak feltételezik azt, hogy a majom egy jó alany arra, hogy az ott megfigyelt ilyen jellegű dolgokat az emberekre is rálehessen húzni. Emberkísérletek ugyebár elvileg nincsenek, hacsak ez nem az, amit átélünk jelenleg.

Széleskörű kísérletei voltak, nem kimondottan a szexualitással foglalkozott, hanem magával a társas lénnyel, és az abban mutatkozó eredményekre bőven van példa egyébként az életben is az emberek között és teljes a hasonlóság, szóval ha más nem, ez lehet akár egy még mindig vitatható, de mégis bizonyítéka annak, hogy a majmoknál tett megfigyeléseket rálehet húzni az emberi viselkedésre.

Szóval jól értem, te már abban is kételkedsz, hogy ilyen megtörtént, hogy majmokon kísérleteztek és ezt állapították meg? :D Ez tényleg nonszensz, hogy ilyen szinten tagadásban vagy, hogy még ezt sem akarod elhinni. Legalább akkor azt tagadnád, hogy ez ráhúzható az emberre, hisz azt megtehetnéd, mert bár hiába feltételezi a pszichológia, hogy igen, attól még ez akár vitatható. Mondjuk én belátom, hogy nekem az iskolám ahhoz kicsi, hogy ezt vitassam.

Híres Harlow a kísérleteiről és híre azért nyúlt ki a pszichológiából és vált közismerten híressé, mert k....ra felháborította az embereket a majomkísérlet, az állatvédőket és az állatvédőkön keresztül azon embereket, akikben van sajnálat az állatok irányába, szóval ha másképp nem, így ismerned kellene a faszit, én is így ismerem. Amerikai filmekben a majomkísérlet és a harc ellene az gyakori téma volt, még a legostobább vígjátékokban is, nem csak komoly filmekben. Ha továbbra sem hiszel nekem, előre szólok, hogy wikipédiából nem fogod megtudni, hogy mit művelt ez az ember! Erre nem térnek ott ki, ott csak annyit olvashatsz, (hogy felháborította az embereket az, hogy elzárta a majmokat) mikor összeengedte a már felnőtt szegregált majmokat más majmokkal azt a megállapítást tette, hogy nem tudják felvenni a kapcsolatot a társaikkal. Ennyi szerepel csupán, azonban nem csak ezt állapította meg, hanem azt, hogy nem közösültek, se szaporodási céllal se élvezetből. Ha a teljes publikációt elolvasod, abban ez benne van, valahol olvastam ezekből részleteket, de sajnos nem tudom megmondani már hol, kinek az írt munkájában/dokumentációjában. Ezen kísérlet alapján tanult viselkedés a szexualitás, nem ösztönből jön.

febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Értem, hogy bonyolult mondat volt a 25-ös hozzászólásom, de két sor az egész a kisregényeidhez képest.


Az egyszerűség kedvéért idézem, mielőtt elemzem:

"Kérlek, mutass abból a rengeteg majomkísérletből néhányat, ami alapján pszichiáterek úgy döntöttek, hogy az embernél tanult viselkedés a szexualitás."


Tehát a mondatban levő kételkedés az olyan majomkísérletekre szól, amik alapján pszichiáterek az emberi szexualitásról mondtak ki alapvetéseket. Na itt három feltétel is van, az egyik a majomkísérlet, a másik, hogy a kísérletből egy képzett szakember (pszichiáter) vont le következtetéseket, a harmadik feltétel pedig, hogy ezek a következtetések az emberi szexualitásról szólnak.


Ebből a három feltételből a Harlow kísérletek egynek felelnek meg, mégpedig, hogy majomkísérletek. Harlow pszichológus, vagyis az emberi viselkedést kutatta, de a szexualitásról, az agy konkrét működéséről nem tett megállapításokat, mert ahhoz nem is értett.


A kísérletei pedig az anya-gyerek kötődésről szóltak, szexualitás kialakulását vagy annak megváltozását semmilyen majomkísérletében nem vizsgálta.


Tanítani pedig nem feladatod, csak akkor ne próbálkozz azzal se, hogy tudományosnak próbálsz beállítani olyan dolgokat, amik szimplán a véleményed és ezt kamu tudományos bizonyítékokkal próbálod alátámasztani, amiket nem mutatsz meg, csak állítod, hogy van ilyen.

febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
#25 válaszolóval szívesen tárgyalok erről, de amit a #26 válaszoló írt, abból tisztán látszik, hogy nem érti a lényeget. Én ettől fulladok, az ilyen emberektől és unok is vitázni velük, szóval ez mind felesleges volt, amit leírtál. Én is tudok egy-egy sort idézni, majd aláírni, hogy ez hülyeség. Ez nem érv! Ez óvodai szinten megállt vita kultúra, amit folytatsz! Nem utolsó sorban sugárzik a düh belőle, dühösen ezt nem lehet. Az, hogy Freud-al leállsz vitázni és elvárnád ezt tőlem is, ott válsz nevetségessé! Én senkivel sem vitatkozom ezen, én csak azt írtam le, mi az, amit vitatnak más, szakmabéliek, nem én! Egyszerűen nem érted a magyart, nem tudok erre mást írni. Ismersz minden szót, mégsem érted mit jelent az, ahogy kerülnek azok egymás mögé.
febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

#27

"Ne haragudjál de ez nem gondolnám, hogy az én dolgom lenne... Én nem vagyok se szexuálpszichológus, se tanár, hogy nekem dolgom volna téged tanítani, informálni, felvilágosítan"

Én akkor tanítalak téged. De, egy vitában ha valamire hivatkozol, akkor a másik rákérdezhet a forrásra és neked kell a forrás hitelességét bizonyítani.

A vita pedig középiskolás tananyag. Ezt a szintet nem sikerült neked megugrani.

febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!