Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a "gyermekv...

Miért van az, hogy a "gyermekvédő" baloldaliak támogatják az abortuszt és ők vannak a legjobban felháborodva, ha betiltanák?

Figyelt kérdés

Nem ellentmondásos egy kicsit?

Gyermekek védelméről beszélnek, miközben korábban tüntettek azért,hogy ne tiltsák be a magzatgyilkosságokat?

Nem provokálni szeretnék, csak érdekelne, miért van ez az ellentmondás.

Hogy fér össze a kettő?


[link]



febr. 17. 10:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
0%

90 látom az értelmezés neked sem megy....



"Fiam, lányom én felvilágosítanálak, de inkább megtiltom hogy bármit csinálj, mer olyan pénzbírságot kapunk, ha ágyba bújsz valakivel, hogy a te unokáid is fizetni fogják!"


Ez NEM több, mint szimpla fszság, de annak nem is kicsi.... A felvilágosítás fontos, ezt írtam én is,mrg azt, hogy ha valami baj történik, akkor igenis jár a büntetés....


Másnak is jár a döntés, döntsön jól. Ha nem dönt jól, akkor meg igya meg a levét....



Nem dönt el a természet semmit. Kisgyereknek nem való a szex és pont.



Utolsó bekezdésedhez megint csak annyit írnék,.... Gondolkozz.... Tudom, hogy fontos a felvilágosítás, írtam is, ha nem lennél lusta, akkor a korábbi válaszaim közt megtalálnád.



Mint remélhetőleg te is tudod, kis hazánkban a felvilágosítás a béka valaga alatt van kilométerekkel, mert ugye "védjük a gyerekeket"....



Tökmindegy nekem, hogy mennyi hülyeséget írtok, attól még a tények tények maradnak. Gyereknek a szex nem való, mert nem képes normálisan védekezni a legtöbb, mert a szülők tabunak tartják a témát, a suliban meg ami nagyritkán van, az sem ér lóf.szt sem.

febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
27%

Az én szüleim is szigorúak voltak, tiltották, irtózatos cirkusz volt (a srácot családostól agyon akarták verni) - mégis megtaláltam a módját.

14 évesen te vagy az egyedüli ember az országban, aki a "kisgyerek" kifejezéssel illeti őket.

"A tananyag a következő – ma is elfogadott és leggyakrabban követett – felosztás szerint osztályozza az életkori szakaszokat:


Intrauterin (méhen belüli – születés előtti) fejlődés


1. Csíraszakasz (8-10 nap)


A fogamzással kezdődik és addig tart, amíg a fejlődő szervezet a méh falához nem tapad.


2. Embrionális szakasz (8/10 nap – 8. hét vége)


A méhfalhoz rögzüléstől a nyolcadik hét végéig tart. Ekkorra a fontosabb szervek primitív alakot öltenek.


3. Magzati szakasz (9. hét – születésig)


A kilencedik héttől kezdődik, és a születésig tart. Átlagosan 30 hét az ideje. Ebben a szakaszban a primitív szervrendszerek olyan szintre fejlődnek, hogy születés után a gyermek az anya testén kívül is képes létezni.



Extrauterin (méhen kívüli – születés utáni) fejlődés


1. Újszülöttkor (születéstől – 6/8 hét)


A születéstől tart egyes szerzők szerint a hatodik, mások szerint a nyolcadik hét végéig. Számos reflex működik, a specifikus környezeti hatásokra adott automatikus válaszként.


2. Csecsemőkor (6/8 hét – 12 hónap vége)


Az újszülöttkor végétől tart a tizenkettedik hónap végéig. A csecsemőkor kezdetét az első feltételes, tanult reflexek megjelenése jelzi. A korszak végét a beszéd és járás kezdete jellemzi.


3. Kisgyermekkor (1 – 3 év)


Egy éves kortól hároméves korig tart. Az akaratlagos szabályozás és az autonómia kezdetének az időpontja.


4. Második kisgyermekkor vagy óvodáskor (3 -6/7 év)


Hároméves kortól, hatéves korig tart. A személyiségfejlődés szempontjából kiemelkedő jelentőségű szakasz.


5. Kisiskoláskor (6/7 -10 év)


Az óvodáskor végétől a tízedik év végéig tart. Az iskolába lépés fontos társadalmi állomás. Itt alakul ki a tanuláshoz, ismeretszerzéshez való viszony, amely döntő mértékben meghatározza a későbbi életpályáját.


6. Serdülőkor (10 – 18 év)


A serdülőkor (pubertás) az identitás szempontjából fontos periódus. Három további szakaszra osztható:


- Prepubertás (10 – 12 év)


- Pubertás (12 – 16/17 év)


- Posztpubertás (16/17 – 18 év)


A serdülőkor szakaszkezdései között nagy egyéni eltérések lehetnek.


7. Ifjúkor (18 – 25 év)


Átmenet a gyermekkorból a felnőttkorba. Az egyén már nagykorú, de anyagilag függ a szüleitől.


8. Felnőttkor (25 év felett)


Fiatal-, középső-, és késői felnőttkorra osztható fel


A késői felnőttkor (65 felett) az öregedés korára, öregkorra, és aggkorra osztható fel."


[link]

febr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:
32%

92 nem, nem én vagyok az egyedüli, aki kisgyereknek hívja azt, aki kisgyerek, rengeteg ilyen van. Lexarom, hogy az ilyen-olyan könyvekben, meg cikkekben pubertásnak van írva, attól az még gyerek marad.



Az pedig, hogy direkt szembeszegültél, miközben valószínűleg nagyon is volt okuk a tiltásra, az minden, csak nem jó dolog.

febr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted... szerintem meg - utólag is, így 50 éves fejjel, férjem 56! - azt mondom, hogy jól tettem. Ha lenne gyerekem, annak is ezt állítanám követendő példaként.
márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:
66%
...és összevisszaszégyellném magam, ha olyan bigott, összecsukhatá tábori fap.na lenne belőle, mint amire te olyan büszke vagy.
márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:
0%

94 nekem aztán tökmindegy, hogy felelőtlenek voltatok....


95 nem vagyok büszke, csak képes vagyok belátni, hogy éretlen gyerekkel nem szabad szexelni akkor sem, ha a másik fél is gyerek. Nem szégyellned kéne, hanem büszkének kéne lenned rá, hogy nem kezd d*gni kB rögtön azután, hogy rájön, mire használható a hüvelye.

márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!