Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a "gyermekv...

Miért van az, hogy a "gyermekvédő" baloldaliak támogatják az abortuszt és ők vannak a legjobban felháborodva, ha betiltanák?

Figyelt kérdés

Nem ellentmondásos egy kicsit?

Gyermekek védelméről beszélnek, miközben korábban tüntettek azért,hogy ne tiltsák be a magzatgyilkosságokat?

Nem provokálni szeretnék, csak érdekelne, miért van ez az ellentmondás.

Hogy fér össze a kettő?


[link]



febr. 17. 10:08
 61/96 anonim ***** válasza:
75%

58 tudom. Itt azon van a lényeg, hogy a beleegyezési korhatár túl alacsony. Én 14 éves kortól sem engedném meg még 18 év alattival sem.



59


Nem agyatlanságokat írok, hanem tényeket. Az, hogy neked nincsen agyad, amivel fel tudnád fogni, már nem az én bajom.


De, az abortusz az pont arra jó, hogy ne legyen gyereke annak a nőnek, aki nem akar.


Elkeserítelek, egyik fogamzásgátló készítmény sem nyújt maximális védelmet. Tudom, szomorú, de ez van.... És az sem elhanyagolható, hogy míg nektek csak a gumi van, aminek nincsen mellékhatása, addig a nőknek olyan opciók jutnak, amelyek miatt meg is halhatnak.


De, az a szabad döntés egyik megnyilvánulása, hogy donthetek a saját testem felett, hogy akarok-e embriót, vagy sem. Megölni még mindig nem lehet, akárhányszor ismétlitek a szátokba rágott baromságokat.



Igen, fizesse a gyerektartást, ahogy a nő is rengeteg pénzt öl bele a gyerekbe. A megcsináláshoz ketten kellettek, ha védekeztek, ha nem, ha átverés volt, ha nem.


Nem értelmezzük félre az abortuszt veletek ellentétben, ugyanis mi tényeket tudunk, míg ti csak vallás vagy egyéb más hülyeségek miatt hiszitek el a sok hazugságot.


Nem hazudunk a nőnek, veletek ellentétben, ugyanis amit te írtál, hogy a jó az abortusz által gyermeket öl, az a hazugság, méghozzá orbitálisan nagy.


Az, hogy kereskednek velük, nem a mi bajunk. Emberkereskedelem is ugyanúgy létezik, szervkereskedelem és egyéb más durva dolgok is, erről nem az abortuszra kényszerülő nő tehet.


A nő bármilyen furcsa is, nem idióta. Anélkül is tudja, hogy milyen opciók vannak és hogy melyik a legkevésbé rossz, hogy az arcukba tolnátok úgy, hogy rohadtul nem kérte ki a véleményeteket, ez az ország meg pont arról híres, hogy olyan qrva sok segítséget nyújt a nem kívánt terhességben szenvedőknek, mi? Még viccnek is xar.



Az, hogy sokan akarnak örökbe fogadni, az ő bajuk, a nők nem 2 lábon járó bioinkubátorok, örökbe lehet szépen fogadni a kisebbségek által megszult, idősebb gyerekeket is. Csak senkinek sem kell, mert nem szőke a haja, nem hófehér a bőre, meg mi az, hogy már 5 éves, így nem tudunk úgy tenni, mintha biológiailag a miénk lenne, brühühüüü....


Nem keverek semmit. Nem én hoztam fel azt, hogy kiskorú GYERMEKterhességekkor kitolódik a határidő. És nem is hazudozok, az az abortuszellenesek hobbija, vagy inkább már-már hivatása.


A nők nem mennek fogamzásgátlás helyett abortuszra, gondolkozz már egy kicsit.... Bár az irományodat elnézve nem igazán van mivel....



Nem hazudok, és a normálisan gondolkozni képes emberek csoportja az nem egy szekta az abortuszellenes magzatfétises hülyék alkotnak max szektát.

Nem cuppanunk rá az abortusz témára, én pl amióta van gyakori kérdéseken profilom, alig egy-két abortusz témájú kérdésre írtam választ. Tudod én az ab. ellenes gyakori kérdésekes trollokkal ellentétben nem az abortuszos kérdésekkel kelek és fekszem, van életem, én nem szólok bele abba, hogy más mit tesz a méhével, nektek is csak ezt az egy egyszerű dolgot kéne megtanulni, amit sztem már ált. isi alsóban tudni kéne....

Nem veszek át semmilyen amerikai propagandát. Nekem van saját véleményem, amit nem rágtak a számba. Tudok gondolkozni, ennyi a titok, ti is kipróbálhatnátok néhanapján.



Abortuszra kényszerülő nők pedig a világban sajnos mindenhol vannak és köszönik szépen, így is éppen elég nehéz nekik a dolog, nem kell még az is, hogy bántalmazzátok őket.

febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
45%

"Itt azon van a lényeg, hogy a beleegyezési korhatár túl alacsony. Én 14 éves kortól sem engedném meg még 18 év alattival sem."

Milyen jó, hogy ez a hormontúltengéses tinédzsereket akkor sem érdekli, amikor magasabb a korhatár. Én 14 évesen kezdtem, a férjem 12 évesen - és akkor még nem a mostani volt!

febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
81%

A bűnözés és az abortusztilalom összefüggései - tessék olvasgatni!

[link]

febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
0%
#63 Ki beszél itt abortusz tilalomról?
febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
26%

62 milyen jó, hogy nemi erőszaknak minősül...(bár amilyen fős országunk van, lexarják az ilyen bűncselekményt)



Én nem mondom azt, hogy egy 12 éves kislánynak Barbie babáznia kéne, mert nem. De addig ne létesíthessen szexuális kapcsolatot, amíg nincsen tisztában a lehetséges következményekkel, valamint a különféle fogamzásgátló eszközök működésével, és nem képes azokat tudatosan alkalmazni.

Márpedig egy 12 éves kisgyerek ezekre már csak a korából adódóan nem képes. De a 13, a 14, sőt a 15-19 éves gyerekek nagy része sem képes.



Vagy szerinted azért terhes annyi 13-14 éves KISLÁNY, mert olyan qrvára képben vannak a témában?


A felvilágosítás otthon tabu, iskolai keretek közt ha van, akkor is csak annyi, hogy ne szexelj, vagy meghalsz, vagy pedig terhes leszel/ teherbe ejtesz valakit. Segítség híján az interneten néznek utána, (már ha egyáltalán van internet, ami a nagyon szegény családoknál ugyebár nincsen, de szexelni ők is szeretnének) ahol mindenre is van pro és kontra érv, meg rengeteg baromság.


Arra pedig, hogy milyen korán kezdtétek, nemhogy büszkének nem kéne lenni, hanem szégyellni kéne.

febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
25%

Akkor pattogjatok azon, hogy LEGYEN kornak megfelelő felvilágosítás az oktatásban, éves visszatérő témaként már óvodás (!) kortól.

Pattogjatok azon, hogy minden iskolában legyen diszkréten felkereshető védőnő, akitől kérdezhetnek. Legyen diszkréten felkereshető nőgyógyász, ne a szülővel ("az én gyerekem nem olyan") kelljen elmenni tablettát íratni.

Legyen a nappali tagozatos oktatásban résztvevőknek ingyenes fogamzásgátlás és ahhoz tartozó vizsgálatok.

Legyen minden kis zsákfaluban erre lehetőség felnőtteknek is, rendezvényeken kitelepült buszokkal.

Minimálbér alatti jövedelem esetén ingyenes vagy jelképes árú fogamzásgátló eszközök.

----------------

Arra meg hogy mire vagyok büszke, én és a párom döntjük el. És tudod, ha most lennék fiatal, lehet, hogy még korábban kezdeném, de egy biztos: nem olyan tapasztalatlan tinivel, akivel tettem. 50 éves leszek, de maximum csak azokat a szexuális kapcsolataimat bántam, amikre nem került sor.

febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
0%

66 nem pattogunk, hanem kiállunk emellett.


Én határozottan támogatom azt az elképzelést, miszerint már a lehető legkisebb kortól magyarázzuk el a gyereknek a dolgokat a saját szintjükön. Ha pl a 3 éves kisgyerek látja az anyukát betétet cserélni, és nézi, hogy piros van a bugyiban, akkor a szülő ne titkolózzon, hanem mondja mondjuk azt, hogy "Ez minden hónapban van pár napig a nénik és azt jelenti, hogy lehet kisbabájuk."



Nem pattogok, hanem véleményt nyilvánítok.


Egyet értek azzal, hogy a gyerekek könnyen férjenek hozzá megfelelő vizsgálathoz és fogamzásgátló eszközökhöz, sőt ha tehetném, minden egyes iskolát koteleznék rá, az általános iskolákat is, illetve minden egyes iskola lánymosdójába helyeznék ki ingyen elvihető betéteket.



Tudod....az a nagy baj itthon, hogy ezeknek nem csak terveknek, vagy szép álomnak kéne lenniük, hanem alapvetőnek.



Az pedig, hogy támogatom a nők önrendelkezési jogának meg nem csorbítását, egyáltalán nem jelenti azt, hogy a megelőzés ne lenne fontos számomra.



Igen, természetesen ti döntitek el....csak az a gond a döntésekkel, hogy.... A döntéshozatalért felelős agyterület 25 ÉVES KORODRA FEJLŐDIK KI!!!!!

Tehát egy 12 és egy 14 éves NEM TUD beleegyezezni a sz3xbe.

És igen, szégyelleni kéne azt, hogy kisgyerek létetekre a d*gáson járt az eszetek, miközben valszeg fingotok nem volt arról, hogy milyen az a felelősségteljes nemi élet.



Én vártam 24 éves koromig, és ennél jobb döntést nem is hozhattam volna. Addig rengeteg információt olvastam, felkészültem, az összes fogamzásgátló eszköznek alaposan utána néztem, beleértve a termékenységtudat módszert.

febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, de a "termékenységtudat" módszert komoly nőgyógyász nem tart fogamzásgátlásnak, max. olyasminek, amivel azoknak érdemes élni, akik amúgy szeretnének gyereket, és nem vetetik el, ha besikerül.

Szerinted meg lehet, hogy "nem tud", szerintem meg tud. Mindketten elég keményen nyomultunk akkor már a másik nemre, és pontosan tudtuk, hogy mit akarunk. Akkor már évek óta bőszen maszturbáltunk.

Óvszerrel védekeztünk, na meg suttyomban beszerzett postinor volt vészhelyzetre. A 14-nél meg tényleg ne röhögtess, akkor kismotorra se legyen jogsi 14 éves kortól :D

febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
0%

68 amit te említesz, az a naptár módszer, a kettő nem egy és ugyanaz. A termékenységtudat módszer magába foglalja a hőmérőzést és a hüvelyváladék, valamit a méhnyaknyák vizsgálatát is.



Nem csak szerintem nem tud. A döntéshozatalért felelős agyterület nem alakul ki olyan korán.

A maszturbálás meg nem ugyanaz, mit a szex. Maszturbálástól nem esel teherbe és például AIDS-es sem lehetsz. Kitapasztalhatod, hogy neked mi jó.



Nem röhögtetlek a 14-el. Halálosan komolyan gondolom. A kismotoros jogsival sem értek egyet. Már csak azért sem, mert egy ilyen kicsi gyerek nem dolgozik, nincsen bevétele.

febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
0%

Tisztában vagyok vele, mit foglal magában, és az orvosok is tudják.

A foglalkoztatottság életkorát simán leszállítanám 12 évre. Persze limitált munkaidőben és területeken lehetne alkalmazni, de nyári munkában miért ne kereshetne zsebpénzt? A 14-hez: nem is olyan régen még teljesen természetes volt a lányok kiházasítása ebben a korban (nagyanyám is ennyi volt), és sok országban ma is alacsonyabb az életkor.

De elég csak a büntethetőségi korhatár lejjebbvitelével kapcsolatos igényeket megnézni.

Azt hiszem soha nem fogjuk egymást meggyőzni...

febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!