Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mi hazánk támogatja vagy...

A mi hazánk támogatja vagy ellenzi a feminizmust?

Figyelt kérdés
nem tudom,mi az álláspontjuk ezzel kapcsolatban,bár nekem az jön le,hogy egyáltalán nincsenek ellene.

febr. 17. 14:08
 131/189 anonim ***** válasza:
36%
#130 mondja a “racionális” majom, aki még a feminizmus céljait sem ismeri. Vagy lehet hogy ismeri, csak tagadja. Nem baj. Vannak, akik a laposföldben hisznek, ez van.
febr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/189 anonim ***** válasza:
0%

130 a feminizmus az egyenjogúság mellett való kiállás.

A köznyelvben feminácinak nevezett személy pedig a patriarchátus tökéletes ellentétét (tehát a teljes nőuralmat, a férfiak maximális elnyomását) akarja megvalósítani akar erőszakos cselekedetek segítségével. Ez a kettő nagyon nem ugyanaz. A média és sok hozzád hasonló keveri a kettőt. A feminista nő az nem hír. Az senkit sem érdekel, hogy ha egy nő mondjuk karrierista akar lenni.


Annak van hírértéke, ha pl egy magát feministának nevező személy ordibálja, hogy az összes férfi vesszen.... Az érdekli az embereket, megbotránkoztató, lehet rajta, csámcsogni.

febr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/189 anonim ***** válasza:
44%
#132 Sosem találkoztam még olyan feministával, aki egyenjogúságpárti lett volna, és követelte volna a férfiak kötelességeit a nőknek, vagy a nők jogait a férfiaknak.
febr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/189 anonim ***** válasza:
36%
#133 az a te bajod, hogy “sosem talalkoztal ilyennel”.
febr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/189 anonim ***** válasza:
0%

133 ez a mondat nem helyes.


Így lenne igaz: Sosem találkoztam még feministával.



Én pl teljes mértékben egyenjogúságpárti, tehát feminista vagyok. Miben nyilvánul meg ez?



Például szerintem több időt maradhatna otthon az apuka, ha baba születik, mehessen el ő is 40 év munka után nyugdíjba, és mondhasson le a nem kívánt terhességből született gyerekről (értelemszerűen akkor, ha az anyukával már nem él párkapcsolatban).

Másik oldalról pedig...: a nő ne várja el, hogy mindent fizet a férfi, a nőnek is van már keresete a 21. században. Nálunk pl az fizet, aki meghív, vagy felesben fizetünk ( a kettőnk fizetése közt nincs nagy különbség).

Szerintem egy nő is ugyanúgy kezdeményezhet. Ha egy nő fizikailag bánt egy férfit, aki erőszakmentesen nem tudja megoldani a problémát, akkor igenis üssön vissza ( azért ne a lehető legnagyobb pofont adja, hiszen a nő fizikailag általában gyengébb, így ő maga kisebb sérülést tud okozni egy férfinek...)



Ez csak pár példa, pár dolog, amit gondolok ezzel az egész egyenjogúsággal kapcsolatban.



Azt azért így a végére megjegyezném, hogy az egyenjogúság az egyenlő jogokat jelenti, nem pedig az egyenlő kötelességeket. (amiknek sokszor a biológiánk miatt sem tudunk eleget tenni.)

febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/189 anonim ***** válasza:
0%

16cqmit írtam, az puszta igazság, nem pedig femináci viselkedés. Nem tudok mindent jobban a másikról, egyszerűen az írás alapján látom, hogy fingod sincs arról, hogy egyáltalán miről írsz.


Nem vagyok jobb mindenben, csak van annyi eszem, hogy utána nézek a dolgoknak, mielőtt elkezdem mondani a magamét.

De, megnyilgánult, ellen eléggé.


Nem vagyok nárcisztikus, és önértékelési problémáim sincsenek. Nézz utána ezeknek is, mielőtt folytatod az okoskodást.

márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/189 anonim ***** válasza:
44%

Akkor az ide író feministákat kérdezném. Ha megtámadnák Magyarországot, és a férfiaknak kötelező lenne menni a frontra, ti mennétek velük? Ha egy szórakozóhelyre a nőket ingyen, a férfiakat pénzért engedik be, ti csak azért is kifizetitek a férfi belépő árát? Ha meglesz a 40 év munkaviszonyotok, tovább dolgoztok 65 éves korotokig (feltéve, hogy akkor is annyi lesz a nyugdíjkorhatár)?

Ha bármelyik kérdésre nem a válasz, akkor nem vagytok egyenjogúságpártiak.

márc. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/189 anonim ***** válasza:
0%

137 senkit sem köteleznék rá senkit arra, hogy menjen golyófogónak, rendezze le egymás közt az a pár bohóc.


Ehy szórakozóhelyre azért mehetnék a nők ingyenesen, mert a sok nő vonzza a pasikat, akik a csajokkal ellentétben partnert akarnak felszedni. Mivel én nem járok szórakozóhelyekre, ezért nekem édes mindegy a dolog.


Már írtam, szerintem 40 év után lehetne menni nyugdíjba mindenkinek nemtől függetlenül.



Aki feminista az egyenjogúságpárti és pont.

márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/189 anonim ***** válasza:
51%
#138 Nem válaszoltál a kérdésekre.
márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/189 anonim ***** válasza:
0%
139 de pont, hogy válaszoltam.
márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!