Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most jött ki a Partizán...

Most jött ki a Partizán videója, ahol azt mondja, a tartalomgyártóknak ennyi volt a feladata, ennyit tehettek. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés
Én várnék valamilyen folytatást, főleg, miután láthattuk, mennyire rengeteg ember mozdult meg. Egyetlen ellenzéki párt nem volt képes ilyenre, és nem is lesz képes.

febr. 18. 18:25
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Persze, de pont emiatt nem fognak soha eljutni mondjuk miniszterelnökségig. Én pl nagyon csípem őket, de vitathatatlan, hogy sokan csak viccpártnak tartják őket, nem fognak rájuk szavazni.


Én oda szavaztam, viszont rengeteg ember nem vett részt a szavazáson, mert nem találták érdemesnek a kihívót, és ezért nyerhetett a Fidesz.


Hát egy-két tartalomgyártónak mondjuk volt politikus múltja, és miért ne lehetnének forradalmárok? Mármint azért látjuk a múltban, mennyi ikonikus alak volt a civilek között is - gondoljunk csak Petőfire, Aranyra, Örkényre, stb. Ők sem voltak politikusok, hanem úgymond a saját koruk influenszerei.

febr. 18. 18:58
 12/21 A kérdező kommentje:

#10 na igen, az ellenzék az ellenzék, az Orbán Orbán, mindről megvan a véleményem nekem is.

Ezért gondoltam arra, hogy ha mondjuk egy Pottyondy állna ki, aki ugyanúgy bírálja mindkét oldalt, mint rengetegen mások, esetleg új utak nyílhatnának a magyar politikai életben.

febr. 18. 18:59
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Bár ezekkel az influencerekkel sem mindenben vagyok egy véleményen, azt látni kell, hogy még mindig sokkal hitelesebbek, mint bármelyik párt.
febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

"Persze, de pont emiatt nem fognak soha eljutni mondjuk miniszterelnökségig. Én pl nagyon csípem őket, de vitathatatlan, hogy sokan csak viccpártnak tartják őket, nem fognak rájuk szavazni."


Mert te teljesen a Fidesz rendszerben gondolkodsz, ahol az lesz a vezető aki leural mindent és mindenkit. 2010 előtt volt egy rakás koalíciós kormány, amik valós koalíciók voltak, nem ilyen Fidesz-KDNP bohózat.

Egy normális demokráciában nem ritka, hogy 2-3 pár koalíciója alkot kormányt.


"ha mondjuk egy Pottyondy állna ki, aki ugyanúgy bírálja mindkét oldalt"

Hány éves vagy?

Ezek az új utak a régi utak, amik 2010 előtt is megvoltak. 2010 és főleg a 2010-es médiatörvény előtt mindenki kritikus volt mindenkivel, nem volt még olyan "médiamegosztottság" mint most, az újságok,rádiók,tévék szabadon ekéztek mindenkit akár kormányon volt akár ellenzékben. Ezt a Fidesz építette le. Gondolj bele, az öszödi-beszédet a Kossuth rádió adta le először:


https://www.youtube.com/watch?v=u800cuXbZj0


Mekkora kontraszt...

febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

20 vagyok, szóval 2010 előtt abszolút nem voltam tájékozott a politikában.

Viszont az a baj, hogy nagyon sokan mások is ebben a rendszerben gondolkoznak, mint én, ezt pedig sem a fidesz, sem a jelenlegi ellenzék nem tudja sajnos leépíteni, sőt, csak egyre lovallják bele magukat:/

Szóval ideológiailag nagyon szép, amiket itt elmondasz, és nagyon érdekes is. Viszont azért látható, hogy nem tud ez újra megtörténni. 2022-ben azért megpróbálkozott az ellenzék a koalícióval, aztán mi lett belőle... az még csak hagyján, hogy elvesztették a szavazást, de hogy utána rögtön nekiálltak hátbaszúrni egymást...

Szerintem ez már olyan formában nem tud megvalósulni, amit itt te leírsz. Most valami nagyon újnak kéne jönnie, én úgy érzem. Lehet, csak én vagyok túl naiv.

febr. 18. 19:20
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Az az egymást hátbaszúrós történet sokkal nagyobb léket ütött az ellenzék hitelességén, mint a kormány propagandája. Annak nagyrésze hazugság, vagy túlzás, de ez nagyon is valódi volt. Beszélnek ezek nagy egységről, aztán mikor gond van, akkor meg...szégyen.
febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

"Viszont az a baj, hogy nagyon sokan mások is ebben a rendszerben gondolkoznak"


Az a nagyobb baj - amire már sokan felhívták a figyelmet - hogy ma már van egy generáció ami Fidesz 2/3 alatt nőtt fel és hozzád hasonlóan nem tudják mi volt a "rendszer" előtt (nyilván nem is elvárható amúgy). Gondolj bele,akik 2010-ben 2 éves gyerekek voltak és ebben a rendszerben nőttek fel azok '26-ban már ikszelhetnek a választáson. :)


"Viszont azért látható, hogy nem tud ez újra megtörténni."


A médiagépezettel, a korlátlan erőforrásokkal és a bármilyen választási törvényt átíró 2/3-os parlamenti többséggel nyilván ilyen nem fog megtörténni. A '22-es választási koalíció tagjai már a parlamenti választás előtt jóval elkezdték egymást likvidálni... Megérdemelnék, hogy kiessenek mindenhonnan.


"Most valami nagyon újnak kéne jönnie, én úgy érzem. Lehet, csak én vagyok túl naiv."

Nem vagy naív. A jelenlegi rendszer a Fidesznek kezdvez, gyakorlatilag majdnem teljes egypártrendszer épült ki 14 év alatt. Linkelem két korábbi válaszom, ami rávilágít két fontos problémára:

-apolitikus társadalom/párttagság hiánya

-forráshiány


Ezek miatt kb esélytelen választásokon leváltani a jelenlegi kormánypártot. A külső hatások akkor vezetnek bukáshoz, ha egy kitett gazdaság olyan környezetbe kerül, amitől összeomlik. Na ehhez ne legyen szerencsénk :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..

febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17 én ezt értem, elég fair, amiket itt leírsz.

Az van ezzel a generációval, amiről te írsz, hogy kétségbeesettek (egyébként sokan mások is). A legtöbben egyáltalán nem szeretik a fideszt, de az ellenzéket sem.


És hogy máshogy lehetne megtenni? Hogyan máshogy lehetne változást elérni?

febr. 18. 20:36
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Először azt kellene megérteni mi a probléma és az adott pillanatban mi a legegyszerűbb megoldása annak. Jelenleg a legfőbb gond a Fidesz által kiépített kleptokrácia, amit a jelenlegi törvények szerint csak úgy lehet felszámolni, ha valaki moskosul elveri a Fideszt egy választáson, azazl legalább újabb 2/3-os többséget szerez.

Akkor elmozdíthatóak a bebetonozott emberek, fel lehet számolni az állami médiagépezetet stb..


Azért lett volna jó két éve MZP, mert neki ez a programja volt és "pártkoalíció" állt mögötte. Ha sikerült volna elverniük a Fideszt a kívánt módon akkor lehetőség lett volna a változásra, de a koalíció biztosította volna azt is, hogy nem fordulnak át autokráciába. Ez lehetett volna az út a változáshoz. Ha jön egy új párt ami egyedül elver mindenkit, akkor mi garantálja hogy az nem folytatja tovább az autokratikus úton?


Egy út lehet az is, ha az önkormányzatokból növi ki magát egy párt/mozgalom, de az önkormányzati munkában is teljesen balfék az "ellenzéki" bagázs.


Én nem látok semmilyen lehetőséget, ami 4-8 éven belül megjelenhetne kormányváltó erőként, mert a társadalom szerkezete, a közgondolkodás stb nem kedvez ennek. Szeretném leírni a tuti, de a már leírt korlátok miatt ennek semmi esélye és lehetősége.

febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Na igen, kell egy választás. Én most, ha eljátszok a gondolattal, hogy ezek az influenszerek mondjuk összeállítanak egy politikai csapatot, azt látom, hogy ők nem utálnák ki a pártokat, szóval fix nem alakítanának ki olyasmit, mint a Fidesz.

Viszont, amíg benne lesz mondjuk a DK, márpedig az mindenhol ott van, a fidesz azzal fog kampányolni, hogy Gyurcsány, és már vége is az egésznek.


Nálam MZP már ott megbukott, amikor Karigerivel az előválasztáson összejátszottak Dobrev ellen. Nekem amúgy még Karácsony az egyik legszimpibb figura a sztoriban. Na meg ugye a hátbaszúrás mutatta, mennyire erős ez a koalíció, hát nem tudom, hatalmon mennyire sikerült volna bármit összehozniuk, ha még közösen sem tudták vállalni a felelősséget.


az a baj, hogy az emberek nem fognak hirtelen máshogy gondolkozni, főleg az Orbán-rendszer építi le az oktatást, stb.


Én se tudom sajna, mi lenne a jó megoldás. De hát majd meglátjuk. Talán most tényleg reped a ner.

febr. 18. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!