Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért mindig az...

A fideszesek miért mindig az ellenzéki politikusok hitelességét firtatják, de egyszer nem kezdik el kritizalni a vezérüket?

Figyelt kérdés
Novák Katalin is kb szentté akarják avatni.

márc. 1. 11:14
1 2 3
 1/25 Ársapkás Alispán ***** válasza:
88%
A vakhit már csak ilyen.
márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%

A fideszesek szerint nem kell firtatni, nincs az ellenzéknek hitelessége, és kész.


Az ellenzéki vagy független szavazók illetve az ellenzék firtatja egymás hitelességét. Sőt, ezt be is vallották. A csúfos párszáz fős "tüntetés" után azt mondták, hogy nem hitelesek, és ezt meg kell változtatni. De ugyan u volt a telexen, hvg-n, atv-n...

A probléma csak, hogy 14 éve firtatják a hitelességük, és azóta sincs meg.

márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%

Két különböző narratíva van, ami mentén ezt szokták csinálni az emberek.


Az egyik azt mondja, hogy szívesen szavazna valami másra, de nincs olyan, akire racionálisan lehetne. Azért az ellenzéket kritizálja, mert ő is szeretne változást, és úgy gondolja, hogy ahhoz nem a Fideszt kell szidni, hanem jó ellenzéki politikát kellene csinálni. Azért lássuk be: ezzel nehéz is vitatkozni.


A másik meg egyszerűen ezt csinálja: [link]

márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha ilyen a vakhit, akkor hagyd meg a templomba. Körül kell nézni, mi van kint. Orosz Anna most mondja, hogy nem hitelesek, meg mennyire nem az a MiHazánk, akik Orbán csicskásai... Donáth Anna mondja, hogy mennyire nem hitelesek Gyurcsányék, nem akarnak vele közösködni. A DK mondja, hogy aki ellenük van, az nem hiteles, mert az Orbán bábja. A többiek mondják, hogy ezek nem rég szövetkeztek közösen, most meg ez, egyáltalán nem hitelesek... Mégis hogyan lehetnének így hitelesek? Miközben egymást szapulják, hogy mennyire nem azok, amire rásegít a média, és nem is az origo, hanem a balos média, akik kicsit olyanok, mintha nem tudnák eldönteni, hogy akkor kikkel vannak, mert mindenkivel lennének, csak mindenki dobálja a sarat egymásra.
márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Én ellenzéki vagyok, de nem szapulom "egymást".
márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
A kormánypárti politikusok kapnak pont elég támadást, még többet is aljasabbat is annál, ami indokolt.
márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

6


Bizony-bizony! Szegény-szegény politikusok!...

márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

#3

"hanem jó ellenzéki politikát kellene csinálni. Azért lássuk be: ezzel nehéz is vitatkozni."

Azért elég könnyű ezzel vitatkozni, mert ha alternatívát keresel, akkor nem "jót" keresel, hanem jobbat. Lehet az is rossz, ahogy az ellenzék, csak a jelenleginél kell jobbnak lennie, ami egyébként már megtörtént.

márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Lehet az is rossz, ahogy az ellenzék, csak a jelenleginél kell jobbnak lennie, ami egyébként már megtörtént."


Nézőpont kérdése. Ha Orbánt démonizáljuk, akkor azt lehet mondani, hogy már az ördög is jobb - időnként én is hajlok erre a nézőpontra. Ha viszont egy kicsit reálisabban nézzük a dolgokat, akkor nem nagyon találni kormányzásra alkalmas pártot ellenzéki oldalon.


Én személy szerint azért szavazok valamelyik ellenzéki pártra, hogy erősödjön az ellenzék, de én magam is félnék, ha kormányt kellene alakítaniuk a jelenlegi környezetben.

márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

#9

"Ha viszont egy kicsit reálisabban nézzük a dolgokat, akkor nem nagyon találni kormányzásra alkalmas pártot ellenzéki oldalon."

Teljesen reálisan néztem és úgy jött ki, hogy objektíven a fidesz a legrosszabb.

A fidesz mutató még a 2010 előtti MSZP-nél is rosszabbak. És akkor ne is beszéljünk arról, hogy pl. egy Karácsony jobban kezelte a covid-ot a fővárosban, mint a fidesz ország szinten, pedig a fidesznek több pénze volt és adót is emelt.

márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!