Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért mindig az...

A fideszesek miért mindig az ellenzéki politikusok hitelességét firtatják, de egyszer nem kezdik el kritizalni a vezérüket?

Figyelt kérdés
Novák Katalin is kb szentté akarják avatni.

márc. 1. 11:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Teljesen reálisan néztem és úgy jött ki, hogy objektíven a fidesz a legrosszabb."


Szerintem meg nagyon is szubjektívan nézted. De semmi értelme ezen vitatkozni, mert úgyis félre menne minden, amit mondanék, a Fidesz ügyvédje szerephez meg marhára nincs semmi kedvem.

márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Mintát adnak a népnek igazi kereszténi hozzáállásból:).
márc. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Orbán úgy működik mint egy eszement elszabadult hajóágyú!

Ritka egy kártékony fajzat!

márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%

#11

GDP növekedés 2002-2010 között, amikor MSZP volt, kb. alig jött EU támogatás és volt 2 év válság: 93%.

GDP növekedés 2010-2018 között, amikor fidesz volt, végtelen EU-s pénz jött és nem volt válság egyáltalán: 21%.


Forrás: világbank: [link]


Biztos a szubjektivitásommal megváltoztattam a világbank adatait...

Ha a hülyeség fájna ezeknek az embereknek...

márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Ha a hülyeség fájna ezeknek az embereknek..."


Nem tudom, miért kell rögtön a hülyézés felé menni. Én nem sértegettelek.


"Biztos a szubjektivitásommal megváltoztattam a világbank adatait..."


Most én is mondhatnám, hogy a hülyeség fájna, mert nem vagy képes értelmezni amit mondtam. Nem változtattad meg a világbank adatait, csak szimplán nem tudod őket értelmezni.


Hoztál egy statisztikát, ami szerint a szocik alatt nagyobbat nőtt a gdp, mint Orbánék alatt, és ebből kijelentetted, hogy bármilyen kormány jobb, mint a Fidesz.


Olyan, mintha azt mondanád, hogy a nyolcvanas években még a megye 2-ben is több gól rúgtak, mint most a szétpénzelt Fradi, tehát a Fradi a legszarabb csapat a világon. Ennek az érvelési hibának neve is van: lényegtelen konklúzió.


Fogtam a te linkedet, és kibővítettem a szűrőt a visegrádi országokkal + Romániával.


[link]


Kísérteties, nem? Az összes országban a lehető legrosszabb kormány regnálna? Amikor adatokat nézegetsz, érdemes lenne tágabban értelmezni őket, nem csak az számít, hogy igazoljon téged.


És a végén mégiscsak a Fidesz oldalán érvelek, pedig csak azt akartam mondani, hogy egyáltalán nem igaz, hogy csakis jobb jöhet. Bőven van rosszabb ennél is.

márc. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mert másnap már nem lennének fideszesek.
márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Waff ***** válasza:
0%
Orbán Viktoron nemigen van mit kritizálni. Profi államfő.
márc. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Orbán egyre hülyébb lesz, és egyre veszélyesebb!

Ideje lenne nemzetbiztonságilag is átvilágítani!!!

márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#15

"Nem tudom, miért kell rögtön a hülyézés felé menni. Én nem sértegettelek."

De, kétségbe vontad a szakmaiságomat. Ezt alapvetően sokkal gerinctelenebb féreg magatartás, mintha valaki a szemembe mondta volna, hogy hülyének tart.

Mert még annyi gerinc sincs az ilyen emberben, hogy ezt kimondja.


"Most én is mondhatnám, hogy a hülyeség fájna, mert nem vagy képes értelmezni amit mondtam."

Amúgy te nem vagy képes értelmezni, amit én mondtam, de erre majd visszatérek, akkor amikor megteszed a félreértelmezést.


"Nem változtattad meg a világbank adatait, csak szimplán nem tudod őket értelmezni."

Azt állítod, hogy 21% több, mint 93%? Mivel csak ennyi kell ahhoz, hogy az adatokat értelmezzük.


"Hoztál egy statisztikát, ami szerint a szocik alatt nagyobbat nőtt a gdp, mint Orbánék alatt, és ebből kijelentetted, hogy bármilyen kormány jobb, mint a Fidesz."

Nem, az állításom nem ez volt és itt látszik, hogy valószínűleg direkt félreértelmezed, amit mondtam, mert nem tudsz cáfolni.


Az állításod az volt, hogy nem találunk alkalmasabb pártot a fidesznél. Erre reagáltam, hogy de van és példának hoztam már a #10-es válaszomban, hogy a 2010 előtti MSZP is jobb volt, aminek jó pár szereplője még mindig a politikai elit része.

Ennek az állításnak a bizonyítására hoztam a világbank adatait, amit te nem tudtál értelmezni, mert azt állítod, hogy 21% az több, mint a 93%, ami kicsit sem nevetséges...


"Ennek az érvelési hibának neve is van: lényegtelen konklúzió."

Az pláne szánalmas, amikor nem tudod értelmezni a mondandómat és inkább érvelési hibákról kezdesz beszélgetni.

Hogy tisztázzuk. Az érvelési hiba, amivel vádolsz, az középiskolás tananyag. Annak az eldöntése, hogy a 21 vagy 93 a nagyobb, az általános iskola alsó, ami neked nem sikerült.

Maradjunk előbb azon a szinten, ahol te elakadtál, utána megtanítom az érvelési hibákat neked.


"Fogtam a te linkedet, és kibővítettem a szűrőt a visegrádi országokkal + Romániával."

És itt derül ki, hogy értesz-e ahhoz, amiről beszélsz.

Jó, akkor most adj hozzá még két szűrőt, mert ilyen vakon nem lehet más országokhoz hasonlítani az adatainkat. A két szűrő a következő legyen, vond ki az EU-s pénzeket, illetve a foglalkoztatottság növekedését, hogy lássuk a termelékenység hogy változott.


Pont azért nem más országokkal hasonlítottam, mert ilyen esetekben más gazdasági eseményeket is figyelembe kell venni, amit te nem tettél meg.

(Ez egyébként érvelési hiba a részedről.)


"Kísérteties, nem? Az összes országban a lehető legrosszabb kormány regnálna? Amikor adatokat nézegetsz, érdemes lenne tágabban értelmezni őket, nem csak az számít, hogy igazoljon téged."

Kéne, mégse tetted meg.

Valamiért mindig elfelejtjük a többi releváns adatot, mint az EU-s pénzeket.


Az általam hozott mutató pont azért működött, mert még a fidesznek kedvező számokkal együtt is (foglalkoztatottság, EU-s pénzek) az MSZP-nek jobbak voltak a számai.

Így nem kell bizonyítgatni, hogy az EU-s pénzek 10%-ot vagy 15%-ot tettek hozza, mert akármennyit tettek hozzá, az már azt mutatja, hogy a fidesz annyival is rosszabb volt.


"És a végén mégiscsak a Fidesz oldalán érvelek, pedig csak azt akartam mondani, hogy egyáltalán nem igaz, hogy csakis jobb jöhet. Bőven van rosszabb ennél is."

Persze, ha valaki ostoba, akkor gondolhatja így, de a realitások talaján mozogva nem.

Tekintve, hogy nem egy pártot választunk, hanem itt egy koalíció jönne létre, így egymást kordában tartaná több párt. A fidesz pont azért tudott ilyen szélsőséges irányba elmenni, mert sosem kellett senkivel alkudoznia.

Még a legrosszabb esetben kialakuló kormány válság is kedvezne az országnak, mivel más országokban is gazdasági fellendüléssel járt a kormányválság, mivel nem tudták a szabályozásokat piszkálni.

Ezzel kapcsolatban akár a spanyol, akár a bolgár kormányválságot is meg lehet nézni.

márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#15

Ha mindenképp más országokkal szeretnéd összehasonlítani, akkor ezt "érdemesebb" nézni:

[link]

De itt is még problémás a foglalkoztatottság, illetve az EU-s pénzek, de eggyel jobb, mint a másik.


A másikat kifejezetten korábbi kormányokkal történő összehasonlítás esetén lehet használni.

márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!