Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik Magyarországon?...

Mi történik Magyarországon? Kolozsvári vagyok így nem ismerem a helyzetet, viszont mostanában amikor Budapestre utaztam szembetűnően agresszív politikai plakátokat láttam, ráadásul az éttermekben,utcákon is zaklatottak az emberek, politikáról vitázva

Figyelt kérdés
Lehet furcsán hangzik, de itt Erdélyben szinte senki nem beszél politikáról, választások idején sem érezni feszültséget, a kampányok pedig kimerülnek abban hogy néhány sátrat állítanak a főterén és szórólapokat osztanak. Azzal a mondattal h szavazz rám ! abszolút baráti hangulatú a viszony a pártok között. Miért van ez?

márc. 4. 13:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

20-as, én nem Kolozsvári vagyok, hanem Marosvásárhelyi. Az meg egy hülyeség, hogy ne érdeklődjünk az anyaországunk politikai helyzete iránt, hiszen:


1. Befolyással van az itteni közösségre is az ottani politika.


2. Az ember külpolitika iránt is érdeklődhet, nemcsak belpolitika iránt. Az orosz-ukrán háború, az amerikai elnökválasztás vagy az izraeli helyzet is érdekel, egy szomszédos EU-tagállam, amelyik ráadásul az anyaországom, miért ne érdekelhetne?


3. A "saját dolgunkkal való foglalkozást" legfennebb kölcsönösen lehetne megvalósítani - de emlékeztetnélek rá, hogy nem mi kezdtük!


Ahol két cintányért összeütnek Erdélyben, ott megjelennek a politikusaitok, importálni a magyarországi belpolitikát és megosztottságot! Orbán meg a legvadabb beszédeit Tusványoson mondja el.


Tartsátok otthon őket, akkor majd joggal mondhatjátok, hogy nem a mi ügyünk.


Ja és még valami: az erdélyiek hátsójának kinyalása, üres dumákon kívül, nem értem, mit jelent?


Én soha nem kaptam egy vasat sem a magyar államtól, és tudtommal nincsen is semmilyen, erdélyieknek járó juttatás az anyanyelven tanulás pár ezer forintos támogatásán kívül (amit baloldali kormányok is ugyanúgy adtak).


Ne tévesszük össze az oligarchák barátkozását, Erdély felvásárlását és a haverokkal való stadionépítési láz Erdélyre való kiterjesztését az erdélyiek saját érdekeivel!

márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
#21: Na ez az, hogy ide is importálják a populista szövegeiket és ezzel lezüllesztik az itteni magyarságot is. Mert az arra fogékonyakra befolyással vannak, akikből sajnos elég sok van. Szóval nagyon jó lenne, ha befejeznék ezt és főképp a magyarság megosztását.
márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
32%

#6

"Erdélyi magyarként úgy élünk itt Romaniaban mint elárvult gyermekek, és mégis több kedvességet kaptunk egy idegen kormánytól mint a magyar a sajátjától"

Elég naiv vagy, ha azt hiszed ha mosolyognak rád, nem szúrnák hátadba a kést. Én beszéltem székelyföldön jópár emberrel, és nekem az jött le, hogy vannak akik jól látják a helyzetet, de a többség abban az állapotban van, mint az a béka, akit beleraktak a hideg vizű fazékba, és alágyújtottak. Tudhatod mi a lesz a végeredmény, és ugyan ez a folyamatos apránkénti nyomulást csinálják a magyarság ellen, amit én kívülállóként látok, de aki benne van szinte észre se veszi. Csak a legutóbbi szösszeneteik amiket összeszedtem:

"Román barátaink" kettévágnák Székelyföldet - nem maradna magyar többségű megye Erdélyben Maros megyét Kolozsvár alá sorolnák be, míg a magyar többségű Kovászna és Hargita Brassóval kerülne egy közigazgatási egységbe. Szlovákiában is hasonló, a magyarok számára hátrányos tervezet szivárgott ki nemrégiben - írja a Maszol nyomán az Index."

Ez három hónapja volt:

"Természetesen elutasította a román képviselőház a Székelyföldre és az erdélyi magyarságra vonatkozó autonómiatervezeteket Elutasította a román képviselőház csütörtöki plenáris ülésén a Székelyföldre és az erdélyi magyarságra vonatkozó autonómiatervezeteket, melyeket Zakariás Zoltán és Kulcsár-Terza József RMDSZ-listán mandátumot szerzett parlamenti képviselők nyújtottak be."

Marcel Ciolacu román miniszterelnök 2024.02.24.:

"Jóemberek! Nem fog itt létezni semmilyen Székelyföld"

márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
60%
Erdélyiként csak egyetérteni tudok, a románok nagyon ravasz politikát folytatnak, a magyarság beolvasztása mindig ott van előttük, és vigyázni kell, mert ha sokat puszipajtáskodsz a románokkal akkor az unokáid már nem fognak tudni veled kommunikálni a nyelveden.
ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
39%

"az unokáid már nem fognak tudni veled kommunikálni a nyelveden"

Az a te szégyened lesz és nem az ő érdemük.

ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
68%

24-es, ez butaság. A családom egyik fele a szórványból származik, 10% magyar él a településen - és száz évvel ezelőtt is 10% élt (nyelvileg 15%, de az az 5% plusz mind zsidó volt, akiket deportáltak).


NEM OLVADTAK BE, pedig ott kénytelen vagy jóban lenni az elsöprő román többséggel, ha szeretnél érvényesülni és magyar érdeket érvényesíteni!


A románoktól nem félni kell és nem rosszban lenni velük, hanem párbeszédet folytatni velük, mint ember az emberrel.


Az más kérdés, hogy KEVEREDNI velük nem kell, családilag - kivéve, ha megtalálod százból azt az egyet, aki hajlandó megtanulni egy nem könnyű nyelven azért, hogy beilleszkedjen.


A vegyes házasságnak én se vagyok híve, mert akkor kialakul az a helyzet, hogy tíz magyar kell románul beszéljen, hogy ne zárja ki a beszélgetésből az egy románt, aki beházasodott a családba.


De még vegyes házasságnál is vannak pozitív példák: volt olyan osztálytársnőm, akinek magyarul nem tudó, moldvai színromán apja volt, de mindkét gyermekét magyar iskolába íratta, hogy magas szinten beszéljék és helyesen írni is tudják mindkét nyelvet. De attól még otthon a beszélt nyelv a román volt, kivéve, ha csak az anyjuk volt jelen.


Szóval a vegyes házasságot kerülni kell, de amúgy éppen hogy a párbeszéd segít a dolgokon! Nekem vannak román barátaim, nagyszerű emberek, nagyon kedvelem őket. De ha magyarokkal megyek ki, nem hívok ki egy románt, hogy rosszul érezze magát, vagy az összes többi legyen kénytelen románul beszélni a kedvéért.


Meg kell húzni a határt, de igenis a kölcsönös tisztelet és emberség az, ami előre visz!

ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ez így van. Lényegében erről beszéltem.
ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nagyvárad

Szent László városának "Nagy-Romániához" csatolását, a magyarság jogfosztását ünnepelte a román állam:


[link] ...

ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Kampány van... :((
ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Amerikai külügy az emberi jogi jelentésében a magyar sérelmekről Romániában:


[link] ...

ápr. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!