Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a fiatalok közt egyre erősebb a cigány nacionalizmus?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben TikTokon egyre több ilyen tartalom jelenik meg.

"Lehet, hogy nincs saját országunk, de mi uraljuk a a világot" - mellé beszúrva egy olyan térkép, mely jelöli mely országokban cigányok. Legdurvább, hogy ezeket nem 1-2 ember ossza meg, illetve lájkolja, hanem több tízezren, itt van 2 eset a sok közül:


[link]



Ez még nem minden, olyan trend is kialakulóban van, hogy:

"Egyszer megfogok halni, de legalább sosem voltam magyar". Az ilyen tartalmak is egyre népszerűbbek, az egyik ehhez hasonlót pl. 75 ezer ember lájkolta.


[link]



márc. 5. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
33%

"ezzel a mondattal lehülyézted a magyar népet"

Megkérdezem még egyszer: rosszul esik az általánosítás?

"de eddig bárhol voltam (tudod én sem gazdagként kezdtem), mindig füveztek, szieztáztak egyfolytában"

Én meg eddig bárhol ott voltam, nem cigiztek, nem sziesztáztak, hanem keményen, normálisan dolgoztak. A füvezés meg nem egy cigány jellegzetesség, teljesen elterjedt a fiatalok körében sajnos.

"És van elég tapasztalatom azt mondani, hogy ellógják a melót."

Hát ezek szerint nincs elég tapasztalatod ehhez. Sajnálom.

"Már az iskolákban is ez van mindenhol, a gyerekem 9.osztályos, erdészetibe jár, csak az ő osztályában van 6 cigány, abból 4 füvezik, és büszke is rá."

Én meg egyetemre járok, a szaktársaim közül én vagyok az egyedüli cigány, és egyben az egyedüli, aki soha semmilyen kábszerhez nem nyúltam, miközben a többiek arról mesélnek, hogy mekkorát füveztek Azahrián. Fogalmad sincs erről a generációról.

"Nem mindre mondok rosszat"

Csak előítéletes vagy. Végülis az más :D

"8 gyerek mellett"

Gyere le Szabolcsba, nézd meg hány gyereke van a cigányoknak. 3 gyereknél többet sehol nem látsz, csak a legszegényebbeknél. Ugyanúgy a szegény magyaroknál is sok gyerek volt anno, amikor nagy volt a szegénység.

márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
0%
35 Igazad van, nem a nagy része olyan, csak kedves hangulatom volt. Ma nincs az szóval, az egész olyan.
márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
45%

#41: akkor gyere, megyünk ózdra a cigánynegyedre és akkor majd a két szemeddel győződsz meg arról, hogy nincs igazad.

Az, hogy ellógják a melót az tény, ezt nem lehet letagadni, de ez nem csak a cigányokra jellemző.

"Csak a szegényebbeknek"- igen ezzel van a baj, erről beszélek, itt is lakik egy 9 tagú család, 2 szülő 7 gyerek, most jön a 8.

Sehol az életben nem volt pénzük munkából, beilleszkedni nem is akartak.

Az egyik idősebbik gyerek most szabadult autólopás (vagy valami ilyesmi) miatt.

márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
25%

"akkor gyere, megyünk ózdra a cigánynegyedre és akkor majd a két szemeddel győződsz meg arról, hogy nincs igazad"

Miben?

"Az, hogy ellógják a melót az tény"

Nem tény, mert én és nagyon sokan mások nem ezt tapasztalják.

"igen ezzel van a baj, erről beszélek, itt is lakik egy 9 tagú család, 2 szülő 7 gyerek, most jön a 8."

Ja, és amiért tudsz egy ilyen családot, ezért rá kell húzni az egész cigányságra?

"Sehol az életben nem volt pénzük munkából"

Nekik. A többségnek viszont csak munkából van pénze.

"beilleszkedni nem is akartak"

Mert nem is engedték.

márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
0%

Erre lehet azt is írni, hogy te nem látod mennyivel nagyobb arányban lógnak munka közben mint a nem romák. Sosem 100%-ot jelentenek az ilyen kijelentések, csak a nagy számok átlagára utalnak. Pont azok a romák szívnak legjobban miattuk, akik be tudtak illeszkedni.


"Ja, és amiért tudsz egy ilyen családot, ezért rá kell húzni az egész cigányságra?"

márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
82%

#44 #45: tök mindegy mit mondasz, nagyrészt nem akarnak beilleszkedni, ez tény, mindegy, hogy van egy 20% aki akar és szenved emiatt, nekik pedig nem kellene, de nagyrészt a törvényszegéseket, munkakerülést ők teszik ki (lassan nem arányosan, hanem számadatosan)

Gondolkodj mielőtt butaságot írsz, egy cigány származású ember simán lehet jó ember, ennek ellenkezőjét nem mondtam.

Fáj az igazság?

Válaszold meg, bizonyítsad az igazad.

Te magad írtad," hogy azok akik be tudnak illeszkedni", itt akarva akaratlanul is elárultad magad, nem a többségre utalsz, mert te magad is tudod, hogy a cigányok többsége se normális nevelést nem kap, se normális életmódot nem folytat.

Itt nem tudok konkrét példát hozni, hisz ez a nagy többség, és igen, rossz dolog megítélni valakit a származása miatt, de azt be kell látni, hogy van oka, mégha nem is közvetlen.

márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
10%

A hazai cigányság többségét kitevő romungróknak átlagban 2,4 gyerekük van, a többinek alig haladja meg a 3 gyereket. A cigányság születési rátája folyamatosan csökken:

[link]


Ha megnézzük 120 éve a cigányság még fél nomád életet élt, ha ezt összehasonlítjuk a maiakkal hatalmas különbségeket látunk beilleszkedés terén. Persze nem mindenki illeszkedett be, de emelkedik erre a tendencia, ez a születés szám csökkenésen is látszik. Egyébként a cigányság európai kultúrkörbe való beilleszkedése még viszonylag nem rég kezdődött, kevesebb mint 100 éve. Még Horthy idején is jellemző volt rájuk az időszakos vándorlás, ez a kommunizmusban változott drasztikusan. Össze lehet vetni őket a betelepülő kunokkal akik 100-150 évig még vígan fosztogatták a magyar gazdákat az Alföld közepén, aztán egy idő után integrálódtak.

márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
82%

#47 1:nem a középkorban élünk

2: ez akarás kérdése, nem időadattal kéne számolni

3: az, hogy nomád életet élt az nem azt jelenti, hogy továbbra is erre van kötelezve

4: a kunok történelmi ellenségeink voltak, több csata is volt ellenük.

márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
25%

"nagyobb arányban lógnak munka közben mint a nem romák"

Megint ideböfögtél egy olyan állítást, amit semmivel sem tudsz alátámasztani.

"Pont azok a romák szívnak legjobban miattuk, akik be tudtak illeszkedni."

Kik tudtak beilleszkedni? Kit fogadtatok be "magyar"-nak?

"nagyrészt nem akarnak beilleszkedni"

Be akarnak, csak nem engedik. Szerinted aki jelenleg napról napra él, az élvezi ezt az életmódot?

"de nagyrészt a törvényszegéseket, munkakerülést ők teszik ki"

Tájékozódj, mielőtt hülyeségeket mondasz.

"Fáj az igazság?"

Nem láttam még igaz állítást tőled.

"Válaszold meg, bizonyítsad az igazad."

Én bizonyítsak, mikor te teszel alaptalan állításokat? Az bizonyítson, aki állít valamit.

"Te magad írtad," hogy azok akik be tudnak illeszkedni"

Nem ezt írtam. Azt írtam, hogy van egy szűk, feltűnő, hangos réteg, akire nézve minket is elítéltek, és hiába szeretnénk beilleszkedni, nem hagyjátok, mert ugyanolyan a bőrszínünk, mint a bűnöző cigánynak.

"itt akarva akaratlanul is elárultad magad"

Szerintem inkább meg kellene tanulni szöveget értelmezni az ilyen gyerekes megszólalásaid helyett.

"mert te magad is tudod, hogy a cigányok többsége se normális nevelést nem kap, se normális életmódot nem folytat"

Ez megint egy olyan állítás, amit semmi nem támaszt alá, puszta előítélet és rossz indulat az egész.

"rossz dolog megítélni valakit a származása miatt, de azt be kell látni, hogy van oka, mégha nem is közvetlen"

Remélem, egyszer megéled, milyen az, amikor a származásod miatt vagy megbélyegezve. Külföldi magyarokat kérdezz meg erről. Szégyelld magad!

márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
82%

#49 fogd már fel, hogy be sem akarnak illeszkedni.

Nagyon sajnálom, hogy van ritkán egy-kettő köztük amelyik emiatt megkülönböztetésben részesül, de keresd meg az indokot, hogy miért.

Mondd meg, hogy szerinted miért.

Magyarázd el, ha én mondom neked akkor húzod a szád, meg nincs igazam, meg szégyelljem magam, de ha te ennyire mindent is tudó ember vagy, aki nagyon tudja mi a szitu, akkor mondd el, hogy szerinted miért ér titeket megkülönböztetés.

De én fenntartom, hogy menj el Ózdra, a cigánynegyedre, és felfogod, hogy mit ugatok neked,amit olyan rohadtul nem akarsz elfogadni.

Nem érdekel a véleményed, az igazság érdekel, ami mélyen a gyenge lelkedbe tiport, és emiatt sértődötten el kellett kezdened személyeskedni, de leszarom, majd te elmondod a kis elméleted, amely fix szubjektív, és értelmetlen lesz.

márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!