Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire alapozva remélik a...

Progizo kérdése:

Mire alapozva remélik a választók és képzelik el a pártok hazánk felzárkóztatását a Nyugathoz?

Figyelt kérdés

Kicsivé tett ország vagyunk, nyersanyaglelőhelyeitől, belső piacától, tengeri kereskedelmi kapujától megfosztva.

Ha nem törekszünk ezek visszaszerzésére, akkor mire alapozva képzelik el egyesek országunk felzárkóztatását Ausztriához és a nyugati életszínvonalhoz? Miből lehet itt tőkét kovácsolni? A külföldi befektetőkből? Nevetséges...

Csak a "van"-ból lehet valamit csinálni, nem a "nincs"-ből.

Ezek alapján lehetséges egyáltalán a felzárkózás?



márc. 5. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Honnan gondolod, hogy itt bárki vár felzárkózást. A nagy ember beszél erről, a hívők pedig elhiszik.


A szellemi tőkére lehetne alapozni, de azt a nagy ember magasról ...


A változás lenne a vezetésben (Ami egyelőre nem elképzelhető.), akkor kárelhárítás tartana sok évig.

márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Lehetséges, láthatjuk ezt a szomszédos országok példáján. Szlovákia, Románia, Bulgária sem az aranybányáiról vagy olajlelőhelyeiről híres, mégis szépen fejlődnek, és lassan, de biztosan lehagynak minket. A jelenlegi kormány nagyon rossz irányba viszi az országot. Amíg ők vannak hatalmon, valóban hiú ábránd a felzárkózás.
márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan egy darab politikai párt sem vagyok, csak egy átlagproli szavazó, viszont nekem azt mondta a nagyfőni, hogy 2030-ra utolérjük Ausztriát és ők lesznek a laborunk. Én a főnitől hallottam.
márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az "alapozás" egyszerű. Tudásnak hívják másfelé, errefelé ez már kiment a divatból.

Hogy érthetőbb legyek, említek két dolgot. Mindegy, hogy én magam szeretem-e (nem), de volt egyszer egy Gates nevű fazon, se nyersanyaga, se lehetősége, mindössze esze meg hatalmas akarata. Hamarosan milliárdos lett. Nem számított se piac se kapu, semmi, hiszen sorban állt a világ a szobájánál, alig győzte elfogadni a sok manit. Nézz körül, van 170-nél több ország. Mi az alsó fertályon vagyunk méretet, nyersanyagot tekintve. De e tekintetben messze alattunk vannak még néhányan, életszínvonalban messze felettünk. Ha már ilyen kicsi a képzelőerő (meg az ismeret), meg kéne kérdezni, hogyan csinálják.


A jóllétnek egészen mások az ismérvei. Több ezer könyv szól erről. Persze ehhez ismerni kéne a betűket, sőt, ha összerakjuk, a jelentésüket úgy együtt.

márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4.: "volt egyszer egy Gates nevű fazon, se nyersanyaga, se lehetősége, mindössze esze meg hatalmas akarata. Hamarosan milliárdos lett."


Akkor a teljes lakosságot sorozzuk be informatikusnak? És mi van azokkal, akiknek más a tervük, adottságuk, nincs hozzá kedvük, tehetségük?


"van 170-nél több ország. Mi az alsó fertályon vagyunk méretet, nyersanyagot tekintve. De e tekintetben messze alattunk vannak még néhányan, életszínvonalban messze felettünk."


Bizonyára a nyugati operettországokra gondolsz (Monaco meg a többi), amelyek a gazdagok játszóterei. Így könnyű, bár én mégsem vágyom arra, hogy a hazám ilyen legyen, ahol csak élvhajhászok laknak és nagyjából ennyiben ki is merül az ország gazdasági-tudományos-kulturális képessége.

márc. 6. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!