Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijött a Medián legfrissebb...

Kijött a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása. A Fidesz egy kicsit csökkent de még mindig utcahosszal vezet. Vélemény?

Figyelt kérdés

A Fidesz jelentősen gyengült de még így is a biztos szavazók 46%-ra számíthat.

Az ellenzéki pártok csak minimálisan erősödtek.

És ugyebár a Medián a legpontosabb közvélemény-kutatónak számít itthon, ahol nem zárulnak az olló, vagy valamelyik ellenzéki párt „házi intézete”.

Tehát, az eredmények (zárójelben a januárhoz képesti változás)

Fidesz-KDNP 46 (-6%)

DK 12% (+1%)

Kutyapárt 11% (+5%) (!)

Momentum 8% (+1%)

Mi Hazánk 8% (+0%)

Jobbik 3% (-2%)

Mindenki Magyarországa (Márki-Zay Péter) 3% (+2%)

Második Reformkor (Vona Gábor) 3% (+1%)

A Nép Pártján (Jakab Péter) 2% (-1%)

MSZP 1% (-1%)

LMP 1% (+0%)

Párbeszéd 1% (+0%)

Ha mindenki önállóan elindul 14%-nyi ellenzéki szavazatot kidobnak majd a szemétbe, amivel a Fidesz még több mandátumot szerez majd.



márc. 14. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Hajrá MKKP, az egyetlen normális párt jelenleg az országba.
márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Ez volt várható. Amúgy azóta volt egy válság a Kutyapártban, lehet, hogy ez majd rájuk hat ki negatívan. Amúgy a Medián azt is leírta, hogy nem igazán csökkent a Fidesz szavazók száma, csak (vélhetően átmenetileg) aktivizálódtak a passzív ellenzéki szavazók.
márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
A véleménnyivlátnitás mindenkit megillet, de leginkább olyan, mint a legnesebb testrész, ami ugyan, mindenkinek van -de nagy általánosságban-, senkit sem érdekel.
márc. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
A nagy botrányokról kiderült, amit már az elején is mondtunk, hogy a hétköznapi életet szinte semmiben nem befolyásolják. Más lett az elnök, és kész, az élet megy tovább. Ettől nem lesz hirtelen alkalmas az ország vezetésére valaki más, aki eddig nem volt az.
márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Van bárki itt akit megkérdeztek, aki részt vett bármilyen közvélemény-kutatásban?

Mert én nem ismerek olyan embert aki igen.

Szóval nem értem miért alapoz ezekre bárki

Attól mert 100 emberből 46 Orbánra szavazott, még közel sem biztos, hogy az ország 46%-a rá szavazna.

márc. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Ezek a "közvélemény-kutatások" inkább a választók befolyásolására alkalmasak, mint a valós helyzet tükrözésére!
márc. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

"Ha mindenki önállóan elindul 14%-nyi ellenzéki szavazatot kidobnak majd a szemétbe"

Azért ez nem teljesen igaz. Van az a réteg, aki gondolkodik, így ha pl. alapvetően mondjuk MZP-t támogatná, de tudja, hogy esélye sincs bejutni, akkor éles választáson átszavaz.


#5

"Van bárki itt akit megkérdeztek, aki részt vett bármilyen közvélemény-kutatásban?"

Már jó ideje nem, mert nem szoktam random számoknak felvenni a telefont, de engem volt, amikor már hívtak, illetve a fb rendszeresen ajánlgat kérdőíveket, csak lusta vagyok 15-20 percet szánni a normális kitöltésükre.


"Attól mert 100 emberből 46 Orbánra szavazott, még közel sem biztos, hogy az ország 46%-a rá szavazna."

Oka van, hogy egy felmérést reprezentatívnak hívnak.

márc. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Majd jön Rogán Anti bácsi és rendet tesz. Nem lehet itt össze vissza mindenhova szavazgatni...
márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hypno ***** válasza:
100%

#5


Engem egyszer hívtak fel.

Az első kérdés az iskolai végzettségem volt. Mondtam hogy diplomás vagyok...erre megköszönték, hogy arra most nincs szükségük. :)

márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

#5 azért szomorú, hogy a legtöbb ember ennyire nem tud semmit a statisztikáról és a reprezentatív felmérés mintavételezéséről.


Ezek pedig azért nem szoktak valós képet adni, mert vagy rosszul vesznek mintát (erre azért kicsi az esély, de könnyen előfordulhat) vagy mert túlságosan megosztott az ország, napról napra változik a közvélemény (hiszen a fele ország propagandát kap 0-24), az emberek hajlamosak az utolsó pillanatban csak úgy változtatni a véleményükön, az ellenzék hajlamos töketlenkedni és széthúzni stb stb stb.


Mikor évközben az ellenzéknek jól megy a szekér, de választásokon kikapnak, akkor az a választási rendszer, széthúzó ellenzék és a brutális propaganda hatása. Most 2022-ben a DK és Jobbik húzta szét az összefogást, majd MZP kiragadott háborúba megyünk mondata pedig beverte az utolsó szöget is a koporsóba.

márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!