Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A DK-t miért mérik folyamatosa...

A DK-t miért mérik folyamatosan 15% körülre? Ki az aki egyáltalán a DK-ra szavaz?

Figyelt kérdés

Szerintem ha egyedül elindulna a DK, akkor max 6-8%-ot sikerülne összekaparniuk. Hogy mérik 15%-ra őket.


Nem pusztán csak Orbán és Gyurcsány együttes érdeke, hogy minél nagyobbnak hazudják?



ápr. 9. 18:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk én. Mikor Gyurcsány volt, akkor jártam a 20-as éveimbe. Jobban éltem, mint a fidesz alatt.
ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%
Jelenleg max. 600 ezer szavazót tudnának összekaparni.
ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Saját környezetből kiindulni csalóka. Egyrészt ebben az országban párhuzamos társadalmak élnek, másrészt a korosztályod egy nagyon kis %. Illetve még egy dolog, egyszerűbben nem tudom leírni, de megpróbálom 😅, senkit nem akarok bélyegezni: embereket ha 2 csoportra osztod, extrovertáltak mondjuk, akiknek sok ismerősük van (őket többet látod/hallod magad körül), introvertáltaknak meg kevesebb (őket pedig alulreprezentálva látod magad körül, kevesebb emberi kapcsolatuk van), itt is van politikai törésvonal. Pl. Tömbházban laknak 100-an, s azt érzed, hogy hát itt mindenki xy-ra akar szavazni, 5-10 ember alapján, aztán ha végigkérdeznél olyanokat is, akikre mikor ráköszönsz, elfordulnak, meglepődnél, s még a végén kijönne, hogy olyannak van többsége az a 100 ember alapján, akire nem is gondoltál volna.


(nem feltétlen extro., intro.-t használnám erre, csak egyszerűség kedvéért írtam így).


Ezért is problémás az ellenzéknek ez a fajta kampánya, ami kb. arra alapul, hogy “menjünk ki tüntetni, hívjátok a haverokat is”, aztán ez a fajta tömeg növekedés bedöglik egy ponton, mikor nincs több “haverom-haverja”. Egy darabig megy, de nehéz átütni ezzel átfogóbb tömegekhez, arról nem is beszélve, hogy Budapest 1,6 millió ember a >10millióból.

ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A közvéleménykutatások hazudnak, de önbeteljesítők is . Ha bemondod hogy xy pártra senki sem szavaz akkor mindenki elpártol onnan, mert nem akar a vesztesekre szavazni, ha sokat lóditasz akkor odamennek az emberek ahol sok birkát vélnek bégetni és felduzzad a párt. Így manipulálnak az ilyen adatokkal
ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem van 23 éves dk-s ismerősöm is.
ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 DK-s ***** válasza:

12-nek:


Az a 2022-es választást alapul véve már 10,5%.


857.577 szavazattal pedig 15%.

ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

2021-es előválasztáson Dobrev 42%-ot kapott, a 2 millió szavazóból kb 840ezer lehetett akkor a DK támogatottsága.


Szóval 2014-ben volt 1.3 millió 2018-ban 1 millió

2022-ben 840 ezer


Szóval évente 60-70 ezer DK szavazóval lesz kevesebb.


Szerintem kevesebb mint 700 ezer ember szavazna a DK-ra, emelkedik az átlagéletkoruk.


2026-ra akár 500 ezer alá is süllyedhet

ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az előválasztáson Dobrevet segítette sok fidesz szavazó is.


Nélkülük még siralmasabban nézne ki a DK.

ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 DK-s ***** válasza:

#17-nek:


Ez már nevetséges, ahogy csúsztatással próbálod bizonygatni a DK gyengülését, gyengeségét. Miért erőlködsz? Mi az oka ennek a "lejárató kampánynak"? 🤣🤣🤣


Ég a ház?


2014-ben nem a DK-nak volt 1.300.000 szavazója, hanem ÖT párt szövetségének: MSZP–Együtt–DK–PM–LMP


2018-ban 308161.


2022-ben külön nem értékelhető.


Szánalmas vagy, és egyben bizonyító erejű.

ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

2018-ban 1 millió MSZP+DK szavazó volt, a kettőnek igazából ugyan az a szavazó bázisa.


2022-ben Dobrev 42% kapott az előválasztáson, de rá sok fideszes is szavazott, Karácsonyra pedig nem tudom hogy kik szavaztak, ezért nem igazán lehet tudni hogy mennyi az annyi.


Én 4 évente -300 ezer szavazót számoltam, ezért jelenleg 600 ezer alá tipelném őket.

ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!