Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A libsi egyetemisták/tanárok...

A libsi egyetemisták/tanárok miért hőzöngenek a kevés fizetés miatt?

Figyelt kérdés

Az a jó, ha a piac szabályozza a fizetéseket. Egyértelmű, hogy nincs szükség a még 30 évesen is egyetemen tanuló phdzó emberkékre.

https://www.youtube.com/watch?v=BNAcC4Dxrbc


ápr. 12. 00:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Ráadásul kinek mi a kevés, a 710 ezres átlag szerintem nem kevés. Aki még több pénzt akar, az meg ne tanárak menjen, irány a versenyszféra.
ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%

Az egyetemeken azért történt meg a fenntartó váltás (ahol volt) hogy elszakadhassanak a közös állami fenntartással járó rögzített szabályoktól, így a bérektől is.

Az egyetemi oktatóknak több szintje van és vannak igen alacsony keresetű beosztások, tanársegédek éppen úgy, mint nagyon sokat kereső oktatók is.

Ahogy sok helyen az egyetemi fizetés csak a jövedelmük egyik része mert a tanszéken végzett kutatásokból is szereznek pénzt.

A felsőoktatásban volt jelentős béremelés, ettől még igaz az, hoyg az elmúlt 2 év nagyon magas inflációja ott is csökkentette ennek értékét mára.

Konkrétan itt láthatod a Szegedi Tudományegyetem bértábláját:

[link]

A gyakornok fizetése a legalacsonyabb, az bruttó 450 000Ft, a legmagasabb az egyetemi tanáti jövedelem 1 millió.

Most indult a pedagógusok béremelése, a felsőoktatásban dolgozók ezért most joggal kezdenek bértárgyalásokat a saját bérük emeléséről is a kormánnyal. Az igényeiket nekik is elismerik a kormány tagjai, scak itt is az a gond, hogy most nincs rá lehetősége az országnak.

Ahogy pár évvel ezelőtt az egészségügyi dolgozók és orvosok béremelése volt amit meg kellett valósítani, most indult a pedagógusoké a közoltatásban, ezt követheti majd a felsőoktatásban tanítók béremelése is. Az is éppen úgy jogos és támogatott kérés csak nincs miből fizetni.

Sokat segítene ha a nagyon harcosan követelőző szakszervezetek nem scak a kormánytól követelnék a béremelést hanem az EU-ban a források visszatartásáért lobbizó ellenzéki pártoktól is hogy ne elvegyenek forrásokat az országtól hanem szerezzenek meg minél több pénzt!

Az ellen nem hallottam hogy felléptek volna a szakszervezetek, hogy sikerült elintézniük, hogy a magyar egyetemeket és egyetemistákat megfosszák az Erasmus programban való részvételtől, ami rengeteg plusz pénzt hozott az egyetemeknek is. A diákok ösztöndíjának, külföldi képzésének fizetése így a magyar költségvetésre hárul pluszban és nem csak kevesebb a forrás amiből béremelések is lehetnének, de még nő is a kiadás miattuk.

ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon egyszerű drágaság...

Több pénz, kevesebb szabadidő, nincs pénz, több szabadidő

ápr. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 LeviAckerman11 ***** válasza:
77%
Akik tüntetnek az oktatás javításáért, azok már egyből "libsik" ?
ápr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
#4 A Fidernyákoknak igen. Akik nem hajolnak tövig a Viktornak azok nekik "libsik".
ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Csak mosolyogni tudok ezen, hogy valaki oly ostoba, hogy pl. a Pázmányos tanáraimat is "libsi"-zi. :))


"Egyértelmű, hogy nincs szükség a még 30 évesen is egyetemen tanuló phdzó emberkékre."

Szerencsére nem te határozod meg, hogy mire van szükség. Bár a kommunista szellemi elődökön nyugvó kormánypártod szerint is bőven elég, ha mindenki 8 általánossal vagy még azzal sem a gyárakban robotol a szalagnál. Tiszta 50-es évek...

ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Hőzöngeni a legegyszerűbb, tenni valamit a boldogulásukért az már büdös és nehéz.
ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%

"30 évesen is egyetemen tanuló"

Látszik, hogy te egyetemnek még a közelében sem jártál életedben....én 39 évesen kezdtem a Bsc-t és kb én voltam az egyik legfiatalabb az évfolyamon. Bár az ilyen komcsi múmiáknak mint te kérdező az a normális, ha valaki buta marad mint a föld. Majd a párt meg a vezér megmondja mikor tanulhatsz.

ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%
Na igen az örök diákok a munka az büdös. Ennyi idősen más már vállalkozást épitett módos ember ,családos és maga ura ezek meg ülnek a padba.Megtehetik mert más kitermeli helyettük a zabát.
ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
#11 Ha nem csak 8 általánosod lenne, akkor beiratkozhatnál bármelyik egyetemre tanulni egy kicsit. Rád férne.
ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!