Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormányunk miért nem tesz...

A kormányunk miért nem tesz meg mindent az orosz gáz függőség csökkentésért?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a geotermikus adottságaink kihasználására!
2009. jan. 8. 20:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Passzív ház ügyben csak annyit, hogy jelenleg nincs Európában olyan nyílászáró, ami a 0,8-as Uf követelmény értéket tudná! Ez lenne a passzív ház nyílászáróira előírt érték. A nyílászáró felületén távozik a legtöbb hő, az össz felhasználás 44%-a!
2009. jan. 9. 20:07
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Akkor csak annyit a passzív házról:

Európában több, mint 15ezer passzív ház van. Jórészt Németországban és Ausztriában. Mellesleg passzív ház az, amit a Német Passzívház Intézet elfogad.

Így igen erős kijelentés az, hogy Európában nincs ilyen nyílászáró. :) Vajh akkor hogyan épült meg az a 15ezer házikó? :)

De ha nem is passzív ház .. legyen csak alacsony költségű ház. Már annál is töredéke az energiaszükséglet a mostanihopz képest!

Szóval nem értem, hogy mi a bajod a passzív házzal. Több, mint 10 éve építenek világszerte ilyeneket - csak nálunk van felettébb kevés belőle. Pedig ha az utóbbi 10 évben csak azt építettek volna, akkor a lakások, házak 20%-a az lenne. Ennyivel kisebb lenne a gázszükséglet országosan...

2009. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!


Ha azt írom, hogy "jelenlegi lakossági árakon" akkor hiába példálódzol Kanadával. Elmész szépen egy geotermikus rendszereket forgalmazó cég oldalára és megnézed az egyes rendszerek teljesítmény adatait. Aztán elmész a gázszolgáltató és elektromos szolgáltató oldalára és megnézed a jelenlegi árakat. Aztán számolgatsz. Ennyi.


Kanadában sem a gáz, sem az áram nem annyiba kerül, mint idehaza. Amit meg írsz, hogy 1-2 km kutak, az nem egyedi, hanem távfűtéses rendszerek, azoknál már itt magyarországon is lenne értelme, csak kérdés, hogy az elektromos hálózat elbírná-e.


Baromi jó lenne, hogy mielött vagdalkozol kicsit utána is néznél a dolgoknak rendesen, nem csak bulvárhírekből táplálkoznál... (igen, a Discovery és a National Geografic is bulvár)

2009. jan. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
88%

Helló mindenkinek.

Ez a téma szerintem is jó.

A válaszom. Szerintem Magyarországnak teljesen le kell válni az orosztól, függetleníteni magát. De nem csak Magyarországnak, hanem egész Európának. Véleményem szerint nem csak a gázzal, hanem mindennel ezt kellene csinálni, ami az orosztól való függést jelenti. Mi a véleményetek?

2009. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A passzív házas válaszolónak!


Bocsi, nem fogalmaztam konkrétan! Nincs ilyen műanyag ablakprofil rendszer Európában ( márcsak tudom, ezzel foglalkozom 12 éve) ami a fentebb leírt köv. értéket tudná!!! Ezt az értéket csak egy nagyon jó hőszig. üveggel lehet elérni, ami "feljavítja" a profil néhány tizeddel gyengébb értékeit!!! Egyébként semmi bajom a passzív házzal! Sajnos túl kevés épül idehaza!

2009. jan. 20. 18:47
 16/19 A kérdező kommentje:

"Discovery és a National Geografic is bulvár" írójának!


Ismerem az itthoni gotermikus fűtési redszerek árát!


De mielőtt Te is vagdalkóznál....


Nem egyedi rendszerek kialakításában kell gondolkozni, hanem települések, városrészek, egész városokban! Így a villamos energia is "nagy tételben" olcsóbban beszerezhető lenne! Az talán olcsóbb ha tovább gáz függők maradunk?!

Az ilyen szemlélet nem viszi előre a dolgot!!

Szóval nem lakossági árakban kell gondolkodni!!

2009. jan. 20. 19:01
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Annak, aki az orosz fügésről kérdezett:


Ha nem az oroszoktól vesszük a cuccot, akkor honnan a jóéletből?

Azt megértem, hogy a gáz/olaj/áramfüggőséget le kell redukálni. És le is lehet.

De érceket máshonnan aligha!



Kérdezőnek:

Akor kicsit félreértettem a válaszodat.

Lehet, hogy nincs olyan műanyag ablak, de hogy passzív házat lehet (és kellene is) építeni, az tuti! ;)


(Ha most a házaink passzív házak lennének, akkor az ország energiaszükséglete kb. 30-45%-al kevesebb lenne. Ami azért nem egy kis mennyiség.)

2009. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

"Így a villamos energia is "nagy tételben" olcsóbban beszerezhető lenne! Az talán olcsóbb ha tovább gáz függők maradunk?!"


honnan veszed hozzá az áramot?

széntüzelésű erőműből vagy atomerőműből idehaza? mindkettőből még építeni kellene akkor egy párat, plusz egyikhez sincs idehaza energiahordozó...

vagy átváltod a gázfüggést elektromos áram függésé?


plussz a fél oszgát újrakábelezed, hogy a nagyságrendekkel megnövő elektromos energia igényt ki tudja elégíteni...


mielött szétszakadna az agyad a nagy gondolkodásban.


gázmotorral hajtott hőszivattyú


ez az egyetlen jelenleg megvalósítható alternatíva.

2009. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

01.22. 20:51 válaszolónak


Szerintem nem olvastad el a kérdést! A függőség csökkentését írtam, nem megszüntetését!


Tudomásom szerint az elektromos áramot külföldről is belehet szerezni. Vagy talán rosszul tudom?


Aztán ott a másik lehetőség, passzív házak építése.

Folytatni kell a panel programokat.



Minek után ezek a geotermikus beruházások nem valósulnak meg egyik pillanatról a másikra, nem kell tartanunk attól, hogy az ország elektromos hálózata össze omlik!

Sajnos sok-sok évbe beletelik még mire ezek megvalósulnak!


De legalább az ide vezető lépéseket kellene megtenni!


Aztán mielőtt szétszakadna az agyad Neked is a nagy válaszokban: sajnos az ilyen gondolkodás nem visz előre!

Ismerek olyan embereket, akik mindíg megmagyarázzák, hogy hogyan nem lehet valamit megcsinálni!! Szerintem Te is ezek közé tartozol! Az ilyen szemlélettől tart itt az ország.

2009. jan. 25. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!