Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átléptek/visszaléptek az...

Átléptek/visszaléptek az állami nyugdíjrendszerbe?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 18:40
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
56%

konkrétan szarok bele. 2 éves melózásom alatt kb 40e Ft gyűlt össze benne, hisz sehol sem jelentenek be minimálbér felett. de ha be is jelentenének se lenne meg 40-50 év múlva. Nekem már nem lesz ilyen nyigdíjam. Majd amit összegyűjtök magamnak, az lesz.


Magánpénztárak pedig nem lesznek sokáig sajna, szétveri őket a fidesz, valahol olvastam is, hogy ki akarják iktatni a 3 pillér közül az egyiket a magánt. ki is fogják.


25/f

2010. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
96%
Ha tehetem, nem. A jelenlegi fizetésemmel messze jobban járok, ha nem egy nagy közösbe megy a pénzem, hanem az én számlámra, ami mellesleg még messze több hozamot hozott eddig, mint amennyit az állami növekedett volna.
2010. nov. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
22%

Igen, mert nem bízom a biztosítókban/pénzintézetekben.

Régóta már.

2010. nov. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 15. 19:43
 15/44 anonim ***** válasza:
82%
Nem, akkor sem, ha zsarolnak! Az biztos, hogy mire én nyugdíjas leszek, nem lesz annyi fiatal, hogy eltartson bennünket, és azt is remélem, hogy addig ezt az eszement társaságot is leváltják, az isteni törvényeikkel együtt. Végülis van még addig 40 év...
2010. nov. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
0%
07.35-nak: Hidd el gyorsan elszalad az a 40 év!!
2010. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
5%
Január 2-án!
2010. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim válasza:
82%
Én sem lépek át... maradok a magánnyugdíj rendszernél, vagy feketén fogok dolgozni... Ennyi!
2010. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 Vilcsianyuja ***** válasza:
77%
Hát, a tegnapi bejelentés után nem egyéni akarat kérdése, hanem kényszer, hogy mindenki átlépjen. Micsoda ócska, demagóg duma, hogy aki marad a 10%-ával a magánynugdíjpénztári rendszerben, az kiesik az állami szolidaritási rendszerből, mert a munkáltatói 24% a mostani nyugdíjakra kell! Hát ez eddig is így volt, és pont a mostani 24% tenne engem jogosulttá, hogy majdan az akkori befizetésekből bizonyos hányadnyi állami nyugdíjra legyek jogosult! Miért nézik ennyire birkának az embert? Miért nem tudnak kiállni egyszerűen, és közölni, hogy visszaállamosítjuk a magánnyugdíjpénztári vagyont? Még meg is érteném. Nem tudta az ország kibekkelni, amíg kihal a tisztán állami nyugdíjas réteg, persze, hogy nincs meg a nyugdíjakra a fedezet. Hát akkor vissza a tisztán állami nyugdíjrendszerbe. Ez van, különben máshonnan kell elvenni. Én fel tudom fogni. Miért nem bírnak egyenesek lenni, és nem valami bődületesen hülye érveléssel támasztgatni a jelenleg szükséges költségvetésfoltozó lépést?
2010. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
69%
09:58 - Talán nem kellett volna a vagyonosok adócsökkentése és új stadion...
2010. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!