Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átléptek/visszaléptek az...

Átléptek/visszaléptek az állami nyugdíjrendszerbe?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 18:40
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
52%
Azt jobb ha tudjátok, hogyha nem léptek át, akkor elveszítitek az állami nyugdíj jogosultságotokat, azt is amit a 24 % os járulékban eddíg levontak, és azt a pénzt is amit ezután is le fognak vonni. Ergo a brutto bérednek a 24 % át potyára fizeted, abból neked nyugdíjas korodra egy szemernyi nem marad. Tudom , hogy igazságtalan, és zsarolás, de muszáj lesz átlépni, erre szavaztatok.... (Tisztelet a kivételnek.)
2010. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
80%
"A Brokernet vezérigazgató-helyettese Farkas András utalt rá, hogy a kormány tulajdonképpen egy EU-s ajánlást teljesít azzal, hogy a magánnyugdíjpénztárakat visszaállamosítja. Az uniós úgynevezett Zöld Könyvben ugyanis ezt javasolják a kelet-közép-európai államoknak azért, hogy valamennyire stabilizálni tudják magukat."
2010. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 Kagemusha ***** válasza:
100%

"Azt jobb ha tudjátok, hogyha nem léptek át, akkor elveszítitek az állami nyugdíj jogosultságotokat, azt is amit a 24 % os járulékban eddíg levontak, és azt a pénzt is amit ezután is le fognak vonni. Ergo a brutto bérednek a 24 % át potyára fizeted, abból neked nyugdíjas korodra egy szemernyi nem marad. Tudom , hogy igazságtalan, és zsarolás, de muszáj lesz átlépni, erre szavaztatok.... (Tisztelet a kivételnek.)"


ad1: azt a 24%ot eddig sem én fizettem, hanem utánam fizette a munkáltató

ad2: abból a 24%ból eddig sem láttam egy fillért sem, eztán sem fogok, ergo nem változott semmi

ad3: szavazott ám a halál! ez nem volt kérdés, ezt önhatalmúlag döntötte el a 2/3-ad.

2010. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen. Ebbe a magánszarba be sem akartam lépni, a cég kényszerített.
2010. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ere szavaztam, és vérlázító aljasság, amit művelnek. Eddig soha nem tüntettem, de ha most lesznek demonstrációk, én is megyek. Nem hagyhatjuk!
2010. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
55%

"Aztán hány évre lesz elegendő a mnyp-tól kapott nyugdíjatok majdan?:))"


Évre??? Jó ha két hónapra.

2010. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim válasza:
85%

"Tudom , hogy igazságtalan, és zsarolás, de muszáj lesz átlépni, erre szavaztatok.... (Tisztelet a kivételnek.)"

igazából talán erre szavaztak az emberek:


[link]


Én azzal nem értek egyet hogy ha nem lépek át akkor elbukom az állami nyugdíjamat, merthogy 2011-től adóként vonják le nem járulékként a munkáltató által fizetett részt.

2010. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
22%

"Aztán hány évre lesz elegendő a mnyp-tól kapott nyugdíjatok majdan?:))"


Évre??? Jó ha két hónapra.

2010. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

"A Brokernet vezérigazgató-helyettese Farkas András utalt rá, hogy a kormány tulajdonképpen egy EU-s ajánlást teljesít azzal, hogy a magánnyugdíjpénztárakat visszaállamosítja. Az uniós úgynevezett Zöld Könyvben ugyanis ezt javasolják a kelet-közép-európai államoknak azért, hogy valamennyire stabilizálni tudják magukat."


Jól teszik. Én minden bankot és biztosítót államosítanék.

2010. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
48%

"ad1: azt a 24%ot eddig sem én fizettem, hanem utánam fizette a munkáltató "


Figyelj már ember! A te munkáltatód túlórázott esténként, és bejárt szombat vasárnap is éjt nappalá téve dolgozni, hogy utánad ezt befizethesse? Irigyellek. Az enyém volt olyan görény, hogy ezt is velem termeltette meg.

2010. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!