Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jutott mindenkinek...

Miért jutott mindenkinek munka a kommunizmusban? (Magyarország mellett Romániában is például stb. )

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Mert mindenféle alibimunkahelyet teremtettek pl. liftkezelő és oda rakták be azokat akik sehova máshova nem jutottak be.
2010. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most miért nem járnak el így a segélyek helyett?
2010. dec. 5. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

mert azt a munkát, amit 5-en elvégezhettek volna, legalább 10-en végezték (vagy nem)


drága mulatság volt, a szocializmusban kezdődött az ország eladósodása

2010. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Mert mindenkinek találtak valamit amit csinálhatott, és aki nem dolgozott, az (ha jól emlékszem a pontos nevére) közveszélyes munkakerülésért börtönbe ment.
2010. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

"Most miért nem járnak el így a segélyek helyett?"


Mert sokkal olcsóbb segélyt adni, mint olyan munkahelyeket teremteni, amiben céltalan munkát végez valaki.

2010. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
"Mert sokkal olcsóbb segélyt adni, mint olyan munkahelyeket teremteni, amiben céltalan munkát végez valaki." Ez azért nem így van. Pl annyi helyen van méteres gaz az országban, hogy csak na, azokat nyugodtan nyírhatnák. Csak egy sima hagyományos kasza kéne hozzá.
2010. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Csak egy sima hagyományos kasza kéne hozzá."

Így van,a gazdára meg nyugodtan ráterhelhetnék a munkabért,ha kellett a föld...

2010. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is volt munkanélküliség, csupán házon belül. Vattaembereknek nevezték azokat a dolgozókat, akik papíron alkalmazottak voltak a vállalatnál, de gyakorlatilag semmit nem csináltak napi 8 órában, hanem csak malmoztak, mert nem volt munkájuk. Persze a fizetésüket megkapták.
2010. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az az állapot kölcsönből volt fenntartva amit mai napig nyög az állam. Ha nem volt kedve egy embernek, akár napi 3 nap is lehetett a munkaideje, mert mivel nem volt rá szükség, simán mehettek betegszabira. Ma már az eu nem hagyná, hogy az állam hitelből fizessen állásokat és azt sem, h a munkakerülést börtönnel büntesse. Az alkotmány pedig tiltja, hogy valakitől segélyért munkát várjon el, a segély elméletileg "jár" bizonyos alapi jogon egyes helyzetekben, nem nagyon lehetne különbséget tenni, hogy ki igényli munkakerülés és ki tényleges ok miatt.
2010. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

A kommunizmusban szinte minden vállalat állami kézben volt, nem volt olyan elszámolás, mint manapság, névleges volt a bevétel és a kiadás...

A dolgozóknak sem kellett elszámolniuk úgy a munkájukkal, mint manapság, a munka sem személyekre volt kiosztva, hanem brigádokra, osztályokra, oszt valaki csak megcsinálta végül...


Én nagyon utáltam abban a rendszerben, hogy hiába dolgoztam lelkiismeretesen, hibátlanul (mert én ilyen hülye vagyok, nem tudtam sz.arni rá) mégis ugyanannyi prémiumot kaptam negyedévben, mint a lógosok, mert nem az elvégzett munka számított, hanem a szolgálati idő...


Mindenkinek kötelező volt elhelyezkedni, mert aki nem dolgozott, azt K.M.K.-ért (Közveszélyes Munka Kerülés) letartóztatták és sittre vágták!


Emiatt aztán 1 ember munkájához 3 embert alkalmaztak, igaz a fizetés is alacsony volt...


Nos, ez manapság már nem megy: a legtöbb cég magán kézben van, most a Munkáltatóknak az az érdeke, hogy 1 dolgozó 3 ember helyett dolgozzon (1 fizetésért!)...

(A legtöbb Munkáltató még ennek az 1 dolgozónak is igyekszik minimálbért fizetni, hogy minél kevesebb járulékot és adót kelljen fizetnie utána.)

2010. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!