Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Visszavezetnétek a sorköteleze...

Visszavezetnétek a sorkötelezettséget?

Figyelt kérdés

Én nem.

Minek elbaszni fél évet. Ennyivel is lehetne többet dolgozni vagy tanulni. Nem mindegy, hogy az ember elmegy interjúra és azt látják, hogy 1 évet vagy 1.5 évet dolgozott.

Nekem a tanulás az első.

Értelme sem lenne. Ha megtámadnak minket akkor majd arra számít az ország, hogy az emberek elmennek harcolni?

Egy olyan országért ami szinte kilátástalanságot ad az embereknek.

Persze vannak olyanok akik azonnal mennének is, de mikor meglátják, hogy az ellenség vissza is lő, akkor már lehet másképp látnák a dolgot.


2011. jan. 12. 12:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
61%
csak azért lenne jó hogy a sok kis sörösüvegvállú netpatkány, emo, scene, stb kijöjjön a burokból. meg mások is. de mikor volt, akkor is megúszta, aki akarta.
2011. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
55%

A mai 18 év alattiak kb. 60%-a fogyaszt rendszeresen alkoholt.Egy 3 hónapos vagy fél éves katonasággal esetleg gatyába lehetne rázni a korosztályomat,de persze biztos lenne sok olyan aki kibújna ez alól.

16/F

2011. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

"A mai 18 év alattiak kb. 60%-a fogyaszt rendszeresen alkoholt.Egy 3 hónapos vagy fél éves katonasággal esetleg gatyába lehetne rázni a korosztályomat,de persze biztos lenne sok olyan aki kibújna ez alól. "

És utána nem fogyasztanának? A francot nem. Tovább tanulnak akkor kezdenek el még többet inni.

Egyszerűbb megoldás lenne az italt betiltani.

2011. jan. 12. 13:16
 4/39 A kérdező kommentje:

"csak azért lenne jó hogy a sok kis sörösüvegvállú netpatkány, emo, scene, stb kijöjjön a burokból. "

Milyen burokból?

A "netpatkány" lehet, hogy egy jó informatikus lesz és őt nem a katonaság érdekli, míg aki szívesen menne sorkatonaságba az lehet, hogy egy alkoholista lesz.

A katonaság nem változtatna meg semmit.

Nekem is voltak rokonaim katonák, de azt várták, hogy legyen már vége, mert fasszság volt.

2011. jan. 12. 13:19
 5/39 anonim ***** válasza:
Az italt ne keverjük bele. De tiszteletet biztos tanulnának. Ha már a tanulásról van szó... A tudástól még nem leszünk emberibbek. Kicsit ütközik a 2 mondanivaló de a lényeg nem. Remélem érthető :S
2011. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
47%

Szóval a 18 éven aluliak 60%-a fogyaszt rendszeresen alkoholt? Szóval az 1 hónapos gyerektől kezdve a 7 éves iskoláson át a 18 éves hülyegyerekig terjedő népesség 60%-a? Szerintem ezt gondold át még egyszer, kisfiú, és ne azt szajkózd, amit hallottál egyszer valahol, vagy amit a nagy filozofálásban kitaláltál magadnak. Kicsit nézz utána jobban a dolgoknak.

[link]

Magyarul csak a kipróbáltak aránya 80%


De ez most nem lényeg, én örültem volna, ha lett volna lehetőségem pár hónapra elmenni katonának, és egy kicsit megedzenek a kiképzőtisztek.

19/F

2011. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

"A tudástól még nem leszünk emberibbek."

De a katonaságtól sem.

Jobb lesz az az ember aki volt katona, mint az akinek nagyon jó végzettsége van.

2011. jan. 12. 13:34
 8/39 A kérdező kommentje:

"ha lett volna lehetőségem pár hónapra elmenni katonának, és egy kicsit megedzenek a kiképzőtisztek. "

EZ az. Ha valaki menni akart akkor miért nem ment el?

Most is fogod és jelentkezel a katonasághoz magadtól. Aztán fél év múlva leszerelsz. Nem úgy, hogy rákényszerítenek.

2011. jan. 12. 13:36
 9/39 A kérdező kommentje:

"Ilyenekre nincs szüksége ennek az országnak!"

Sokkal több értelme van egy alkoholistának aki munkanélküli, de volt katona, mint annak aki nem volt, de normálisan dolgozik és nem az államon él.

Aki örülne annak, hogy újra lenne sork. és menne is, mert fiatal, az miért nem megy úgy, hogy ha nem lenne kötelező.

Én is ismerek ilyen emberet.

2011. jan. 12. 13:50
 10/39 anonim ***** válasza:
És buta is vagy a végtelenségig mert amiket habogsz abban a logika és következetesség szikrája se lelhető fel!Az országnak nincs nyersanyaga mert tróger emberek húsz éven belül kétszer vitték be háborúba ahol csak vesztett.Nem az ország tehet a tróger emberek miatti nagyfokú országvesztésről.Kizárólag az enmberek tehetnek róla.
2011. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!