Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Visszavezetnétek a sorköteleze...

Visszavezetnétek a sorkötelezettséget?

Figyelt kérdés

Én nem.

Minek elbaszni fél évet. Ennyivel is lehetne többet dolgozni vagy tanulni. Nem mindegy, hogy az ember elmegy interjúra és azt látják, hogy 1 évet vagy 1.5 évet dolgozott.

Nekem a tanulás az első.

Értelme sem lenne. Ha megtámadnak minket akkor majd arra számít az ország, hogy az emberek elmennek harcolni?

Egy olyan országért ami szinte kilátástalanságot ad az embereknek.

Persze vannak olyanok akik azonnal mennének is, de mikor meglátják, hogy az ellenség vissza is lő, akkor már lehet másképp látnák a dolgot.


2011. jan. 12. 12:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Én nem mondom azt, hogy baromságokat beszélsz, csak annyit, hogy nincs igazad.

1.)"a haza védelme alkotmányos kötelesség... De szerintem erkölcsi is" Milyen fura, de ezzel még én is egyetértek! Csak én kicsit tágabb értelemben gondolom ezt a dolgot, tehát a haza védelme az nem csak abból áll, hogy háború van, kimegyek a frontra, fogok egy puskát, lelövök egy ellenséget, és engem is lelőnek és ennyi.

A haza védelme abból is áll, hogy megpróbálunk tisztességesen élni, figyelünk a többi emberre, megpróbáljuk támogatni őket (pl. egy vállalkozás indításával, hogy munkahelyeket teremtsünk), hogy erősítsük a gazdaságot. Vagy abból, hogy nem külföldön adózunk/dolgozunk, és nem külföldi cuccokat vásárolunk. Vagy pl. nem szemetelünk, és nem gyilkoljuk a cigifüsttel a honfitársainkat. Ezeket könnyű félresöpörni, és azt mondani, hogy én hazafi vagyok, mert ha jön az ellenség, akkor fogok egy puskát, és kimegyek a frontra.

Ha mindenki így élne, ahogy az előbb felsoroltam, Magyarország is jóval erősebb lenne, gazdaságilag és katonailag is, ez pedig az embereken múlna, tehát szerintem ez a haza igazi védelme.


2.)De a partizánok se sokra. Az USA megszerezte, ami kell neki (olaj), és ő irányítja a stratégiai szervezeteket (rendőrség, katonaság, bíróságok stb.). Most nyilván gáz nekik, hogy meghal naponta pár katona, de ők is ölnek elég partizánt és civilt (van hol kipróbálni az új modern kütyüket).

Csak ezzel a baj, hogy közben az egész ország egy háborús övezet, és civileket ölnek halomra mindkét oldalról. Miközben a partizánok kvázi semmit sem érnek el, mert az USA úgyis akkor vonul ki, amikor már elég olajat szerzett, és elég stabilitást teremtett. De addig is elérik, hogy szerencsétlen civilek folyamatosan hulljanak. Magyarországnak nem hinném, hogy ez jó megoldás lenne.

3.)Nem kell feloszlatni, csak professzionálisabbá tenni. Hivatásos katonákkal (akik szakemberek, értsd ez a munkájuk), és modern technikával (inkább erre költsék a pénzt, mint a százezernyi újonc sorkatonaságának finanszírozására).

4.)Katonai kötelezettségek teljesítéséhez sem temérdek féllaikus katona kell, hanem kis létszámú, jól képzett és jólfelszerelt elitegység.


Nevelés:

Ez a kötelesség nem olyan dolog, amit bele tudsz erőszakkal kényszeríteni az emberek fejébe. Besorozhatod őket fél-1 évre katonának, attól még nem lesz bennük nagyobb hazaszeretet (sőt inkább csak ellenséges érzetek).

Kényszer hatása alatt totál motiválatlan emberek lesznek, akik lesz*rják az egészet, fizikailag talán megerősödnek, de annyira nem fogja őket érdekelni, hogy el is felejtik a dolog nagy részét. Jó esetben legalább háború esetén harcolnának.


A normális megoldás az lenne, ha lenne ilyen, de fakultatív módon. Aki akar, az menjen. Akkor lehetne hatékonyan dolgozni, és meg lehetne ezeket a katonai dolgokat hatékonyan tanulni. ÉS legalább olyan emberek mennének el rá, akik motiváltak, és a bevethető hadsereg is nőne.

És ezt a fakultatív módú hadseregképzést lehetne népszerűsíteni, hogy egyre több ember MAGÁTÓL döntsön úgy, hogy fontos számára a haza, és ily módon akarja megvédeni. Különben semmi értelme sincs a dolognak.


Amúgy meg az USA-ban, akinek az (egyik) legerősebb hadserege van, ott sincs sorkatonaság. Hanem a hadsereget népszerűsítik, és így sokan lesznek önként katonák. Így normális, szakképzett és motivált hadsereget kapnak, modern technikával kísérve.

2011. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Mi a faxnak katonaság részben nem az neveli az embert aki meg annyira akarja a sor kötelezettséget az menyen és jelentkezzen azt legyen ott el magával... A katonaság csak egy valamit tanít meg hogy szar se vagy és voltál az életben csak egy kis szürke pont
2011. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Én 25/F vagyok, sajnos nekem éppen sikerült lecsúsznom a sorkatonaságról, pedig szerintem kellene. Viszont ez a sok nyávergós "MIAF*SZNAKKATONASÁG" komment csak azt tükrözi, hogy erre a sok nálam is fiatalabb takonyra igenis ráfért volna!
2011. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
sajnos nekem éppen sikerült lecsúsznom akkor itt az idő jelentkezzél szépen senki sem áll az utadban .... Tudatos értelmes emberek nem készülnek a harcra egyébként pedig az egészre az a válasz hogy : Tiltja a Vallásom :D
2011. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

"Az ország védelme az állam polgárainak kötelessége, a világ minden országában!"

De már nem arról szól, hogy mennyi embert tudunk a háborúba küldeni. Nem a létszám a lényeg.

Most már a felszerelés elégé elengedhetetlen.

Kiállíthatunk 1M katonát is, de azokat könnyen el bírják intézni interkontinentális rakétákkal is. Vagy csak vadászgépekkel.

A legjobb példa Észak és Dél Korea.

Ha lenne köztük háború, akkor dél nyerne.

Igaz, hogy többen vannak, de régi Orosz fegyvereik vannak, míg Északnak modernebb Amerikai.

2011. jan. 12. 19:53
 26/39 A kérdező kommentje:

"Én betiltanám a katonaságot!"

Erről a középiskolás töri tanárom jut eszembe.

Ő mondta, hogy nekünk még 2 katona is sok lenne.

Most elkezdünk háborúzni elég nagy eséllyel veszítenénk.

Még a Románok is jobbak.

2011. jan. 12. 19:55
 27/39 A kérdező kommentje:

"Nézzétek meg hogy mennyi idő míg egy frissen végzett egyetemista munkát talál! Minimum 6-8 hónap!"

AZért ez nem mindre igaz.

Amelyik normális szakra megy az talál munkát. (főleg műszaki)

Erről az egyik rokonom jut eszembe. AH kirúgják, úgy van vele, hogy nem aggódik mert gyorsan talál munkát. (1-2hónap)

Ha gyorsabban keresne akkor még előbb.

Ugyanis normális szakmája van.

2011. jan. 12. 19:58
 28/39 A kérdező kommentje:

"A hadsereg néhány szupermodern kütyüvel nem megy semmire... Lásd Afganisztán... Semmilyük nincs, de azzal rohadt jól harcolnak, mert a mai napig halnak meg koalíciós katonák... "

Tényleg szar az olyan fegyver, ami úgy öl meg, hogy nem is számítasz rá. És a modern fegyverek hasznosak. Minden háborúban vannak halottak, de nem mindegy mennyi. Az új fegyvereknek ez a lényege. Felálíthatunk valahova 5000 katonát, de lehet senkivel nem találkoznak, mert légitámadás éri őket.

És a magyar légvédelem meg vicc.

Simán befejezhették volna a háborút, de nekik ez nem érdekük. Ha lemennének akkor milyen indokkal maradnának ott az olajat védeni?

2011. jan. 12. 20:07
 29/39 A kérdező kommentje:

" Aki akar, az menjen."

Akkor az lenne, hogy pár ember bemegy, de a többség nem.

2011. jan. 12. 20:13
 30/39 A kérdező kommentje:

"Én 25/F vagyok, sajnos nekem éppen sikerült lecsúsznom a sorkatonaságról"

De akkor miért nem mentél jelentkezni önkéntesnek?

Vagy annyira már nem volt olyan jó.


És az ember értség már meg. A háborúban nem az a jobb akinek nagyobb a serege, hanem az akinek van, de az jól felszerelt.(értsd modern fegyverek)

2011. jan. 12. 20:15
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!