Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Visszavezetnétek a sorköteleze...

Visszavezetnétek a sorkötelezettséget?

Figyelt kérdés

Én nem.

Minek elbaszni fél évet. Ennyivel is lehetne többet dolgozni vagy tanulni. Nem mindegy, hogy az ember elmegy interjúra és azt látják, hogy 1 évet vagy 1.5 évet dolgozott.

Nekem a tanulás az első.

Értelme sem lenne. Ha megtámadnak minket akkor majd arra számít az ország, hogy az emberek elmennek harcolni?

Egy olyan országért ami szinte kilátástalanságot ad az embereknek.

Persze vannak olyanok akik azonnal mennének is, de mikor meglátják, hogy az ellenség vissza is lő, akkor már lehet másképp látnák a dolgot.


2011. jan. 12. 12:59
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell ide sor/ egyéb katonaság se!! Veszünk két atomrakétát.. körbe mutogatjuk, hogy mindenki lássa nekünk is van és utána jól eldugjuk a föld alá silóba... na ennyi kéne és máris """"ütőképes""""" haderőnk lenne de legalább erőt fitogtatnánk és fosnának hogy kire lőjük ha kötegszik ...:D:D XD
2011. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

"sajnos nekem éppen sikerült lecsúsznom akkor itt az idő jelentkezzél szépen senki sem áll az utadban .... Tudatos értelmes emberek nem készülnek a harcra egyébként pedig az egészre az a válasz hogy : Tiltja a Vallásom :D"


Ha lenne annyi eszed, tudnád mi a különbség a sorkatona és a szerződéses katona között. Más dolog aláírni 3-4 évet és más dolog az, mikor anyádék elküldenek egy "nyáritáborba" mert kb ennyi volt már az utóbbi időben a katonaság.


Ja és én a besorozott fiatalok erőnlét és morális javítása miatt érvelek a sorkötelezettség mellett, szóval ne papolj itt nekem a világbéke jegyében!

2011. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 BlackSword ***** válasza:
Ez csak a nagy büdös duma, hogy nem a létszám számít... De, bizonyos szinten csak az ember számít... Igaz nem csak létszámban, de fejben is... A modern kütyük emberek nélkül sz@rt sem érnek... Vagy csak annyit, amennyit a kezelőszemélyzet... De attól még szükség van felderítőre, lövészre, szanitécre, műszakisra, hiradósra, szakácsra, orvosra, pilótára, fegyverzetkezelőre, raktárosra, gágkocsisofőrre, meg azokra akik elsütik a kütyüt... És azokra, akiket most kihagytam... Azok pedig emberek, fegyverrel a kezükben, és nem fegyverek emberekkel... Ezért is rosz az USA hadműveleti elképzelés, és ezért hullanak az amerikai katonák a technikai fölényükhöz képest iszonyatosan magas számban... Mert nem a fegyver a veszélyes, hanem a gondolkodó ember fegyverrel...
2011. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

"A modern kütyük emberek nélkül sz@rt sem érnek... Vagy csak annyit, amennyit a kezelőszemélyzet... De attól még szükség van felderítőre, lövészre, szanitécre, műszakisra, hiradósra, szakácsra, orvosra, pilótára, fegyverzetkezelőre, raktárosra, gágkocsisofőrre, meg azokra akik elsütik a kütyüt"

De nem kell olyan sok. Akinek az a szakmája az akkor ezt csinálja.

"A modern kütyük emberek nélkül sz@rt sem érnek... Vagy csak annyit, amennyit a kezelőszemélyzet"

De a technika számít. lehet nekem több ezer fős seregem, de azt egy 5 fős csapat el tudja intézni.

De akár még csapat se kell hozzá. A pentagonból is indíthatnak olyan támadást amit lehet nem veszel észre.

Ugye erre vannak a modern robotirányítású repülők.

És hopp eltűnt egy barak.

2011. jan. 12. 22:39
 35/39 A kérdező kommentje:

" Ezért is rosz az USA hadműveleti elképzelés, és ezért hullanak az amerikai katonák a technikai fölényükhöz képest iszonyatosan magas számban."

A rómaiak kis csapattal is eltudtak intézni egy nagyobb csapatott.

Mert azok PROFIN kiképzett, JÓL felszerelt emberekből álltak.

A modern eszközök igenis eléggé befolyásoló.

2011. jan. 12. 22:41
 36/39 1010011010 ***** válasza:

"Minek elbaszni fél évet."


Én még voltam sorkatona, és nem fél évet. Nem tetszett senkinek, de kibírtuk mind.


"Értelme sem lenne. Ha megtámadnak minket akkor majd arra számít az ország, hogy az emberek elmennek harcolni?"


Nem harcolni, hanem megvédeni. És nem számít erre senki, csak ez a kötelességünk. Ez az egy hazánk van, és a gyerekeinknek is ez az egy lesz, de addig a mi gondjainkra van bízva. Ez nem jog amivel élhetsz, hanem kötelesség.


"Egy olyan országért ami szinte kilátástalanságot ad az embereknek."


Nem az ország miatt kilátástalan a jövőd, csak a liberális politikai garnitúra miatt. És az ebbe való beletörődés miatt.

2011. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Nos, én írtam azt a két hosszabb választ, van még pár hozzáfűznivalóm.

Gondoljunk kicsit a thermopülai csatára, a spártaiak és a perzsák vonatkozásában. A spártaik egész életükön át képezték a katonáikat, kvázi elitsereget hoztak létre, a perzsák meg fogtak kismillió rabszolgát vagy parasztot, elmondtak nekik pár alapdolgot, és elküldték őket harcolni. Tudom, ott volt a fránya domborzat is, de most nem ezen van a hangsúly.

Háborút profi katonákkal kell vívni, nem olyanokkal, akik félévet tanultak.

Egyébként meg a szomszédaink közül Ausztriában és Ukrajnában van sorkatonaság, tehát ők tudnak majd egy halom "roppant szakképzett" katonát bevetni ellenünk. Osztrákok túl fejlettek, ukránok meg túl sokan vannak, és valószínűleg egyikük sem támadna ránk.


Kedves BlackSword!


"Ez csak a nagy büdös duma, hogy nem a létszám számít... De, bizonyos szinten csak az ember számít... Igaz nem csak létszámban, de fejben is... A modern kütyük emberek nélkül sz@rt sem érnek..."

Igen, ez igaz, ha több tankunk, vadászrepülőnk, lövegünk stb. van, mint emberünk, és nem tudjuk őket emberekkel megtölteni. A Honvédség helyzetét tekintve kicsit valószerűtlen ez!


"Vagy csak annyit, amennyit a kezelőszemélyzet..."

Pontosan, ezért kellenek szakképzett emberek, akiknek ez a munkájuk, értenek hozzá, és nem egy féléves gyorstalpalón vettek részt.


"De attól még szükség van felderítőre, lövészre, szanitécre, műszakisra, hiradósra, szakácsra, orvosra, pilótára, fegyverzetkezelőre, raktárosra, gágkocsisofőrre, meg azokra akik elsütik a kütyüt..."

Pontosan, ezek is szakmák. Ilyen szakmákra kell embereket kiképezni, akiknek ez a munkájuk. Félév alatt senkiből sem lesz jó felderítő, lövész, szanitéc, műszakis stb.


"Ezért is rosz az USA hadműveleti elképzelés, és ezért hullanak az amerikai katonák a technikai fölényükhöz képest iszonyatosan magas számban..."

Micsoda? Ott nincs sorkatonaság, tehát kvázi professzionális (harcra kiképzett) katonáik vannak, és nem félamatőr laikusok. És ezek után sokan halnak meg, képzeld mi lenne, ha behívnák a Johnt a gyárból, hogy menj Irakba!

2011. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Nem harcolni, hanem megvédeni. És nem számít erre senki, csak ez a kötelességünk. Ez az egy hazánk van, és a gyerekeinknek is ez az egy lesz, de addig a mi gondjainkra van bízva. Ez nem jog amivel élhetsz, hanem kötelesség."


Szép mondat, és én is így gondolom! De egy féléves katonai kiképzés miatt senki nem fog így érzeni (ha alapból már nem érzett így). Tudod mi fog történni, ha bevezetik? Mindig elvégzi, tanul egysmást, és az utána lévő években magasról lesz@rja az egészet (vagy még előtte lefizet egy orvost, hogy találja alkalmatlannak, vagy kimegy külföldre). Ezek után ha bekövetkezik a háború, ezeknek a fele dezertálni fog, vagy elbújik otthon, vagy átáll az ellenséghez stb.


Hiába van sorkatonaság, ha nincs hazaszeretet! Anélkül az egész felesleges pénzkidobás! A hazaszeretet népszerűsíteni kell, és elvonatkoztatni a szélsőjobbtól! Ha nekem kint van a házamon egy magyar zászló, akkor nem vagyok jobbikos. Ha szeretem a hazámat, attól még nem életem központi kérdése Trianon, stb.

2011. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Én jelenleg nem tartom szükségesnek a sorkötelezettség visszaállítását.

Bár bizonyos esetben nem lenne rossz, de szerintem a magyar társadalom nem elég fejlett jelenleg ahhoz, hogy működőképes sorhadsereg létrehozása és fenntartása költséghatékony legyen, ha olyan fejlettek lennénk, mint pl Svájc vagy Finnország, vagy akkora lenne a háborús fenyegetettség, mint Izrael esetében más lenne a helyzet, de jelenleg.


Az emberek nevelése nem a hadsereg, hanem a szülők, tanárok és a társadalom dolga. Attól, hogy bevezetnék a sorkötelezettséget, még nem lenne mindenki autómatikusan jobb ember.

Egy hadsereg dolga a katonai műveletek végrehajtása, ami elsősorban az adott ország területének védelmét jelenti, de mivel jelenleg egy hagyományos háború kitörésére nem túl nagy az esély, úgy gondolom, hogy egy (z

tartalékosokkal együtt) 35-40 000 fős hivatásos haderő kielégítené a minimális szükségletet.

Amennyiben a létszám teljesen irreleváns lenne a világ legerősebb haderejével rendelkező USA nem tartana fegyverben 1,5 millió embert.

2011. jan. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!