Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajotok a cigányok...

Mi a bajotok a cigányok nem-bűnözői aspektusaival?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy amikor a cigányokat szídjátok valamilyen bűntény miatt, akkor nemcsak a bűnözést szídjátok, hanem az egész cigány kultúrát. De miért?

Ha egy mexikói bűnözött akkor nem szokás a tequilát és a burritto-t szídni, ha egy osztrák bűnözött nem szokás a wienerschitzelt szídni, itt meg egyfolytában azt szapuljátok, hogy a cigányok hogyan szórakoznak, meg hogy a gyereknek olyan neveket adnak, hogy Vanessza meg Szamanta.


De miért? Ennek mi köze a bűnözésükhöz? Legalább örülnétek, hogy nem olyan szürkék, mint a magyarok és tudnak szórakozni, meg jobb a fantáziájuk meg nem a névadásnál nem foglalkoznak konzervatív baromságokkal, hanem azt adják a gyereknek, amit valóban szeretnének.


Osztrák bűnténynél se szokás a bűnöző után azt szídni, hogy milyen stílusú házak épültek Nickelsdorfban vagy, hogy miért adják a gyereknek a Hans nevet.


A cigányok nem magyarok, nem kéne elvárni tőlük, hogy minden aspektusban a magyar kultúrához konformáljanak. Németországban se tiltják meg a törököknek, hogy dőner kebabot egyenek és mecsetbe járjanak.


2011. febr. 1. 00:29
1 2 3
 11/27 doboszoli ***** válasza:
88%

Előrebocsátom, hogy nem a származásukkal van bajom, hanem a viselkedésükkel.

Van cigány ismerősöm, akivel jókat beszélgetünk, egy kondérból szedünk, ha úgy adódik. Fel sem merül bennem, hogy honnan jött. Mága művész urat ugyanúgy tisztelem, szeretem hallgatni, mint Presser Picit.

Ám ők a nagyon töredék kisebbsége a nációnak.

Előttem jól leírták viselt dolgaikat, két dologra szeretnék reagálni.

Olyan, hogy c. kultúra szerintem nem létezik. Szokásaik vannak, szedett-vedettek, attól függően, hogy honnan kerültek ide.

"a cigányok, nem magyarok".Mondd ezt a kisebbségi ombudsmannak! Nem magyarok, amíg kötelességről van szó, de ha lehetőségről, azonnal "magyarrá" válnak.

Biztos, hogy az "árja" magyarok közt is van hulladék,(mint minden nép között) csak nem mindegy milyen arányban.

A tuti megoldást nem tudom az integrációhoz, de az lenne a minimum, hogy nekik is akarni kellene, innen indulhatna el bármi. Addig,amíg nem igy van, felesleges pénzkidobás,

a többség irritálása, kvázi fingreszelés.

2011. febr. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

"Mert a fehér ember marhára kultúrált. Amúgy meg ha lenne külön oktatás cigánygyerekek részére,nem feltétlenül válnának olyanokká,mint amit a családjukban tapasztalnak."


Jó, akkor menj és oktasd őket.

2011. febr. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, egy dolgozó magyar ember miért nem ad szappanoperába illő neveket a gyermekének.

Talán mert nem néz egész nap sorozatot???

Miért ne szúrná a szemem nekem például, annak tudatában, hogy ezek a fos sorozatok munkaidőben mennek???

Most TVShop megy mindenhol, de 5-6 éve reggeltől estig csak szappanoperák mentek!

Miért ne vonhatnék párhuzamot a tespedtség, lustaság, tohonyaság és a névválasztás között?

2011. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem a jobbik programja. A jobbik kiirtaná őket ha tehetné. Sok sötét agyú van itt valójában,főleg ti,akik nem értik a lényeget.
2011. febr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%
anynira élénk a fantáziájuk hogy létezik lakatos nintendo, de tudtommal van már tarzan nevű is. sőt azok az izék már utasítottak el oylat is hogy radiátor vagy kazetta.
2011. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem érdemes lenne kutatni a kultúrájukat, tudtommal vannak cigány népmesék, és ugye persze a zenéjükért mindenki oda van, és vannak cigány festők, és művészek is, tehát eddig ugyanolyanok mint a magyarok, még abban is hogy hülye neveket adnak a gyerekeiknek: Paula, Dzsesszika, és nekem a régi magyar nevek sem tetszenek, Koppány például de ez már más kérdés. A magyarok közül egyesek putriban élnek, (pedig lenne pénzük szépen berendezni a lakásukat csak ízlésük nincs hozzá). A cigányoknak nincs hazájuk, egy vándorló népcsoport akik, azért jöttek ide, mert itt volt munkalehetőség, most már nem hogy nekik nincs de a magyarok többségének se, és ezért inkább keresik a kiskapukat az életben maradáshoz (tényleg olykor már ezzel átlépik a törvényes kereteket). De amit irigylek tőlük az az összefogás, (sokszor rossz értelemben sajnos, lincselés, bűnözés) ami nem ártana a magyaroknak sem. Tehát nem vagyok rasszista, de sajnos a probléma megoldására senki nem tudja a választ, talán ha a suliban oktatnák a cigány kultúrát (honnan, jöttek, milyen zenéik vannak, ilyesmik), akkor ő büszkék lennéne magukra és elkezdenének tovább tanulni, és a magyarok meg nem néznék le őket csak a nevük miatt (milyen baromság, hiszen a nevéről senki sem tehet, ahogy a bőrszínéről sem)
2011. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
31%

" Ez nem a jobbik programja. A jobbik kiirtaná őket ha tehetné. Sok sötét agyú van itt valójában,főleg ti,akik nem értik a lényeget."


hülye gyerek ke' csoki?

2011. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

" teljesen egyetértek veled kérdező, csak itt vannak tele pihentagyú jobbikosokkal az internet, akik haláltáborokba küldeni őket."


én is oda küldeném őket pusztuljanak :)

2011. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
64%

Hogy lenne egy igazi nagycsaládos szomszédod!

Majd megtudnád mi az.


Emeletes kertes ház.

Kovácsolt vas kerítés, faragott kő erkélykorlát, de a ház oldalán még vakolat sincs, csupasz téglafal, ereszcsatorna nincs, így a tetőről a víz a ház tövébe folyik (gondolom nem dohos az alsó szint), de ez csak az ő bajuk.


A kertben szeméthegyek autóalkatrészektől pelenkáig minden.

A szemetet a kisebb purdék átdobálják a szomszédba, és mikor szólnak a szülőknek a reakció "hát még kicsik a gyerekek".

A szemetet időnként hatalmas füstfelhők kíséretében eltüzelik.

Nyáron nem lehet ablakot nyitni a virnyákoló purdéktól, akik kedvelt játéka a kocsik szétverése, vagy a játékok szétverése, esetleg gumi nélküli biciklin hajtani oda-vissza (az aszfalton nagyon hangos).

Szerencsére most se motor, se quad nincs a birtokukban, de nyáron egész nap azzal zajongtak, füstölögtek a gyerekek (melyek nagyja 10-14 éves).

Ja meg oda pisálnak, ahol vannak, már két alkalommal láttam, amikor az úttest közepére vizeltek...


A tesók egész nap járnak a szomszédba, és csengő nincs, szóval dudálnak, meg szól a dirib-darab a kocsikból.


Az viszont vicces, amikor szidják egymást: szaladnak ki a házból egymást kergetve, szidva, van, hogy cipő nélkül (öröm nézni, csak hallgatni nem)...


Az utcára nem lehet növényt ültetni, mert letörik, a tesák szeretik mutogatni a kocsijuk erejét és gyakran csikorognak, farolnak bőgetik a motorokat.

A gyerekek mindenkinek beszólnak aki arra jár.


pl a nőknek 10-90 éves korig "jó a segged jössz duqni?"

a férfiaknak hasonló provokáló beszólásokat intéznek


Amikor ünnep van náluk, akkor saroktól sarokig áll a kocsisor és akkor még hangosabbak .


hirtelen ennyi.

2011. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Csak a későbbi hozzászólóknak mondom: óvatosan a kifejezésekkel, mert ez egy aktívan moderált kérdés.
2011. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!