Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon a korábbi magán nyugdily...

Vajon a korábbi magán nyugdilypénztári tagok kapnak a vissza szerzett mol részvényekből? Igaz csak hallottam" de állítólag erre ment rá az emberek megtakarítása, vagy annak egy része.

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
A tagok csak a reálhozamból kapnak valamennyit vissza. A többit,így a részvényeket is ellopta a Fidesz.
2011. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Csakaz kap amejik tud hejessen irní.
2011. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem a helyesírás a lényeg hanem a meglopott emberek pénze.
2011. jún. 3. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Jajj, már megint ez a magánnyugdíj. Tudom, hogy nem fog tetszeni senkinek sem, de az nem a mi pénzünk. Tudunk vele bármit is csinálni? NEM! Ki tudja mikor leszek nyugdíjas, lehet soha! Kitalálják majd, hogy 70 év legyen a nyugdíjkorhatár stb. Fizetjük kitudja hány évig a pénzt, és utána abból kapunk nyugdíjat. Ha az államnak fizetjük a pénzt az államtól várhatjuk és nem egy magáncégtől. Akkor most amit az államnak fizetsz az nem a te pénzed, de amit egy cégnek fizetsz az a sajátod? A reálhozamról meg annyit, h az az 1-2% amit nekem is hozott szinte semmi. Én azt tudom, hogy a saját pénzem az, amit félreteszik minden hónapban egy megtakarítási számlára. Az az enyém, bármikor hozzányúlhatok, bármikor elkölthetem stb. Aztán most jön az, hogy sok ember nem tud takarékoskodni, mert kevés a pénz. Kérem szépen az a gond, hogy az ember nem is tud takarékoskodni. Csak egy mindennapos példa, akinek nem ingere nem veszi magára. Sír a család, hogy nincs pénz, közben szinte mindenki dohányzik, mert hát arról nem mond le, mert az a létszükségletéhez hozzá tartozik. Na mind1, nem ez volt a kérdés, nem is boncolgatom tovább.


Amúgy a MOL részvényeket tudtommal IMF pénzből vették meg. A MOL részvényekből mért kapnának az emberek? Mi alapon? A kettő független dolog egymástól, és nem értem miért kapna bárki is részvényt. Azt lehet venni brókereken keresztül saját pénzből, amit nem azért szednek be, hogy abból finanszírozzanak alapvetően.

2011. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Hány éves vagy, 10? Ne tőrődly még a nyugdilyakal.
2011. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A lopás csúnya dolog. Tegyél feljelentést a rendőrségen, biztos megértőek lesznek, most ők is olyan morcik, mint te, csúnya Orbán őket is meglopta.
2011. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szarjátok le a nyugdíjat, inkább nyissatok számlát és utaljatok pénzt rá minden hónapban.

Ha csak a nyugdíj miatt vagytok bejelentett munkahelyen, azét nem éri meg. Se neked, sem a cégnek. Ezt kéne meglátnia állambácsinak, nem olyan nehéz.

2011. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A mol vagy elődje,és még sok más cég régen állami vagyis köz tulajdon volt és a nagy(rabló)privatizációban tőlünk állampolgároktól nem vették meg, nem mertem népet írni mert még lekomcsiznak a valamikori ex elvtársak vagyis ma bal és jobb oldali urak.
2011. jún. 5. 19:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Te még írni se tudsz, miért akarsz komoly dolgokról vitázni?
2011. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Netán te is ex privatizáló vagy ?
2011. jún. 5. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!