Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már megint megy a hülyítés....

Már megint megy a hülyítés. Valaki bedől ennek?

Figyelt kérdés

[link]


Rövid véleményem:


Nincs népszavazás, tehát nincs súlya a dolognak.

Megpróbálják a népre hárítani az esetleges népszerűtlen döntések felelősségét. (különben miért kérnék az emberek véleményét, ha egyszer már felállítottak egy bizottságot?)

Ez is rengeteg pénzbe kerül.

Én ha kapok egyáltalán, rögtön széttépem, és megy a szelektívbe.


2011. febr. 13. 14:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha te kapsz kidobod, oké. De lessz 1millió ember aki visszaküldi, és akkor a ferike szava már semmit nem ér. Hozzáteszem, olyan kérdéseket fognak kiirni, például, hogy alkotmányos szabályozás legyen e arról, hogy szabad e az országot eladósítani? Nem a népszerűtlen döntéseket akarják a népre hárítani, hanem ezáltal megkérdezik a népet, szabd beleszólást biztosítanak az alkotmány modosításba. Ez már a te döntésed illetve az emberek döntése hogy beleszólnak-e. Nem kötelező.

Az előző kormány is akart alkotmányt modosítani, most meg nagyon ellene vannak.

Nagyon jó kezdeményezés ez, én örülök neki.

2011. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én benne vagyok! Alapítsuk meg a Tiszta Lap Pártját, azaz a TALP-at!


És majd kiTALPaljuk a bejegyzést, összeTALPalunk egy jó programot, TALPalunk támogatók, meg szponzorok után, de senki TALPát nem nyaljuk. És ha nem sikerül, akkor is újra TALPra ugrunk, és folytatjuk a harcot, míg csak mi maradunk TALPon! TALPra magyar!


Na most komolyan: Tényleg nem ártana a jelenlegi politikai elitet lapátra tenni. Évek óta dumálnak, hogy megújulnak a pártok, meg új tisztségviselők lesznek, aztán még mindig ugyanazok az arcok vannak ott, csak egymás közt helyet cseréltek. Ez aztán a megújulás!


Szerintem is jó lenne egy olyan párt, amelyik még nem járatta le magát, és EGYARÁNT képes lenne a baloldal és a jobboldal ÉRTÉKEIT egybe gyűjteni. Ez nem lehetetlen, csak egy kis kompromisszumkészség kell hozzá - MINDKÉT oldalról.


Egy ilyen pártot nagyon tudnék támogatni. A jelenlegiekkel (a 2 naggyal) k.vára tele van az összes hócipőm!


Pedro

2011. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Á, ne viccelj, nem kell ide 2 milliárd, sőt, semennyi se. A kulcsszó: Demagógia.


Elkezdjük szajkózni azt, amit anno a Szálasi, és miután megválasztottak, csinálunk egy pálfordulást, mint ugyancsak anno a Fidesz 94-ben, miután nem vették be őket a koalíciós buliba. Mert ugye a cél szentesíti az eszközt :D

2011. febr. 13. 15:45
 14/25 A kérdező kommentje:

15:38


Ember, értsd meg, hogy nem engedik, hogy beleszólj, különben népszavazás lenne, normális kérdésekkel. A levélben csak annyit választhatsz, hogy igen, vagy nem, ha oda is írsz valamit, úgy se olvassák el.


Egy szélsőséges példával érzékeltetném.


Azt ikszeled, hogy IGEN, védjék meg a házasságot. Na most erre ők azt írják bele az alkotmányba, hogy aki elválik, azt örökre kiűzzük az országból, nem kap nyugdíjat, elkobozzuk minden vagyonát, mert így lehet megvédeni a házasság "szentségét". És ez amúgy tényleg elrettentő lenne.


Az, hogy neked ez tetszik-e, senki nem kérdezte, te IGEN-t küldtél vissza, tehát te és a nép ezt akarta.


Szerintem nem gondolkozol józanul. Narancssárga ködben lebegsz, valszeg benne vagy abban a bizonyos "2/3"-ban :)

2011. febr. 13. 15:52
 15/25 anonim ***** válasza:

Benne benne, és nagyon örülök ezeknek a lépéseknek. Nem olvassák el, te azt mégis honnan tudod?

Lessz külön egy plusz kérdés amit te magad tölthetsz ki, és ki lesznek értékelve a visszaküldött válaszok.


Nem kötelező visszaküldened, ez a szélsőséges példa pedig elég érdekes megközelítés, de nemértem mire jó, mikor teis tudod hogy nem erről fog szólni a dolog..

2011. febr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

15.45. Te nagyon naiv vagy!

Én kétszer kaptam a Fidesztől "szavazólapot".

Az elsőt 2002 után.amikor Kudlik és Pozsgai vezetésével alapítottak valamilyen Nemzeti Egység Fórumot.

A második pedig a nyugdíjasoknak szólt.

Mindkettőn csak általánosságok voltak,és igennel vagy nemmel lehetett rá válaszolni.

Most sem lesz másként.

Arra még lehet így válaszolni,hogy kapjanak-e a külföldiek szavazójogot,vagy a gyerekesek még egyet.

Talán még arra is,hogy az elvált apáknak legyen-e joguk a gyerek helyett szavazni.

De a gazdaságot érintő kérdésekre már nehezen.

Azt pedig senki nem tudja ellenőrizni,hogy a feldolgozás a valós válaszoknak megfelelő lesz-e?

Azt mondanak,amit akarnak,hogy igazolják a saját akaratukat.

Azért az is igaz,hogy ez a kérdőívesdi olcsóbb,mint egy népszavazás.

Ennek ellenére felesleges pénzkidobás csak.

2011. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

15:54


Na, akkor matek :)


Mondjuk elküldik minden nagykorú polgárnak, számoljunk mondjuk 5 millióval. Abból visszaküldi mondjuk (mivel a 2/3-ad nem annyi, max 50%) 2 millió ember, akiknek tegyük fel a 80%-a ír valamit a végére. Az 1.600.000 egy, vagy többsoros válasz. Szted ezt pár hónap alatt lesz kapacitása elolvasni, kiértékelnie akárkinek? A nyugdíjasok is kaptak hasonló levelet, én arról a kiértékelésről sem hallottam még (lehet ezzel csak én vagyok így).


A másik. Te tudod, hogy kik írogatják az új alkotmányt? Begyöpösödött keresztények, fundamentalista világszemlélettel és ultrakonzervatív hozzáállással. Ha te is ilyen vagy, csak írj egy IGEN-t, és nincs több hozzáfűznivalóm ehhez :)

2011. febr. 13. 16:05
 18/25 A kérdező kommentje:
Pedro, szívemből szóltál :)
2011. febr. 13. 16:06
 19/25 anonim ***** válasza:
Mióta várod, hogy elsüthesd ezt a TALP-as sztorit?
2011. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mindenki magából indul ki...

Veled ellentétben nekem ezt nem kellett előre eltervelnem.

Képzeld, van annyi fantáziám, hogy spontán tudok ilyeneket kiagyalni.


Pedro

2011. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!