Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta narancsköztársaság...

Mióta narancsköztársaság lettünk azóta neked jobb vagy rosszabb? Akinek előtte is rossz volt annál mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 06:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
26%
Még ugyanannyira sz*r mint a 2002-2010-ig tartó szegfűköztársaságban. Akkora káoszt hagytak hátra, hogy hülyeség azt elvárni, hogy ez 4 év alatt rendbetehető.
2011. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
65%
A 6. válaszoló vagyok.Ha nem tetszik a válaszom akkor miért kérdezel?És egy falusi embernek miért ne lehetne jó dolog a pálinkafőzés.Egyébként meg szánalmas hogy azt hiszed autómata adja a tejet mert az nem tej.Én elismerem ha valaki panelban szeret lakni akkor te se kritizáld a falusit.Elég tudatlan lehetsz.
2011. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Dick Esmen ***** válasza:
Szar volt,most is szar,mindig is szar lesz.
2011. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
A gyerek kedvezmény jól jött, így +10 ezer van havonta a borítékomban!
2011. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Egyelőre stagnálok, nem érzek változást. A párom munkát keres (már több, mint egy éve, pedig még új szakmát is tanult), én szintén munkát keresek (most jár le a GYES-em). Annak örülök, hogy még van fedél a fejünk felett, és abban bízom, hogy végre az új adótörvény hatására nekem is lesz BEJELENTETT munkahelyem.


Mivel van gyerekem, és még szeretnék is, elvileg picivel több pénzem lesz, mint eddig, és annak is örülök, hogy ha majd újra szülök, a második gyerekemmel is három évig lehetek majd itthon, ha akarok.


Havi 180 Ft-tal kevesebb a GYES-em, mint eddig volt, de még nem gondoltam rá, hogy emiatt kimenjek tüntetni a Kossuth térre, és bármilyen meglepő, az életszínvonalamon sem csökkent érezhetően ez a kiesés. Bízom benne, hogy ez csak az én személyes áldozatom azért, hogy több és jobb munkahelyekből választhassak majd a későbbiekben.

2011. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Nekem nem változott érdemben. Eddig is sokat kerestem, most még többet az új adótörvény végett. De nincs jelentősége, ennek jó részét alapítványoknak fogom adni.
2011. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Korábban csak havonta kaptam elutasító e-mailt állásra jelentkezéskor, most már naponta jön legalább 1... Örüljek, hogy legalább (elvileg) "dolgoznak"? De azt nem magyarázzák meg, miért, én meg örüljek 3 havi labilis megalázó munkának is...
2011. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Nekem már most jobb. Nem sokkal, de több marad.

Nagy eredmény már ez is, az elmúlt 8 év után.

2011. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

A fizetésem magasabb az alacsonyabb adókulcs miatt.

Visszakaptam a gyermekkedvezményt amit elvett az MSZP.

Nőni fog a törlesztőrészletem, mert a jegybanki alapkamathoz kötött, de a magasabb fizetés kompenzálja.

Eddig pozitív a mérleg.

Ami negatív dolog a választások óta történt velem, az a liberálisok alias hecckampányának a következménye. A jegybanki alapkamat utolsó két emelése nem lett volna indokolt. Jó lesz ha elzavarják azt a liberális bandát a monetáris tanácsból.

2011. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

rosszabb...és nem is kicsit...

például Édesanyám most idén év elején kapott fizetés emelést(3000Ft), mert már 10 éve azon a munkahelyen dolgozik, és az új fantasztikus 16%-os adórendszernek köszönhetően a végeredmény az lett, hogy az előző havi fizetéséhez képest még 6000Ft-al kevesebbet is kapott készhez.....ennyit erről...és így 10 év után kapott kemény 80.000Ft-ot, és úgy, hogy kb 500ember életéért felel, és ha 1 kicsi dolgot is elront, akkor abba bele is halhatnak az emberek....heti 5 napon napi kb 10 órában...és egy minimálbéres aki söpör a folyosón napi 8 órában, és van, hogy 1-2 órával munkaidő vége előtt hazamennek azok pár ezerrel kapnak csak kevesebbet....igazságtalan ez az egész mostani rendszer....igaz, sosem volt igazságos....

2011. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!