Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egy 8...

Miért van az, hogy egy 8 általánost végzett "vállalkozó" jobban él, mint egy egyetemet végzett orvos/tanár/mérnök vagy bárki?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez igazságos?
2011. febr. 24. 19:11
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
83%

Én szeretem, ha egy kis kulturáltság is társul a pénzhez, viszont azt sem szeretem, ha egy diplomás játssza a tisztességes szegény szerepét (a legtöbb ilyen alkoholista vagy aberrált).

Az üzletfeleim/vásárlóim között van műveletlen, de gazdag vállalkozó. Azt nem szeretem bennük, hogy nincs saját elképzelésük, nagyon egysíkú a gondolkozásuk. Minimális az érdeklődési körük. A diplomásoknál ennyire nem általánosítanék. Van köztük nagyon sok kötekedő, okoskodó, kioktató. Más az értékrend az biztos.

A kérdésre válaszolva, kapitalizmusban aki tud bizonyos keretek között pénzt csinálni, az megérdemli. És végül egy jó tanács általában az irigy emberek nem szoktak meggazdagodni.

2011. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
80%
A végzettség és a KÉPESSÉG mem ugyamaz. A memmyit LETESZÜMK az asztalra, ammak aramyapam vehetümk ommam vissza.
2011. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
83%
Igen, igazságos.
2011. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet így általánosítani. Van aki nyolc általánossal takarít és nyomorog, másnak jól menő vállalkozása van. Van aki diplomával nem talál állást, míg más betegre keresi magát.

Ma már nem a szocializmusban élünk, szerencsére nem felsőbb hatalmak döntik el, ki mennyi pénzt kap. A lehetőség mindenkinek adott. Aki jól él vele, az sokra viszi, aki nem, az így járt.

2011. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
84%
Orvosnak tanulok, így kicsit érintve lettem a témában ezért írom le a véleményem: Ha becsületesen szerezte a vagyonát, akkor teljesen igazságos, nincs vele semmi baj. Viszont aki azt írta, hogy az egyetem 6 évnyi bulizás apuci, anyuci pénzén, az nagyon téved. Biztosan van ilyen szak, de kikérem magamnak, hogy az orvosit is ilyennek bélyegezzék. Annyit kell tanulni a bennmaradásért, hogy lelkiismeret furdalásom van, ha pihenek, hiszen tanulhatnék tovább. Nem azért választottam ezt a hivatást, hogy ne kelljen munkába állni, hanem mert ezt szeretném csinálni, és úgy érzem, ez menne a legjobban. Nem tehetek róla, hogy 6+5 év a képzési idő... Annyi bunkó beszólást kapok amiatt, hogy egyetemista vagyok, hogy már elegem van belőle. Nem lehet mindenki fizikai munkás. Az tényleg valós probléma, hogy a kezdő orvosi fizetés a béka feneke alatt van (eladónőként, vagy egy komolyabb diákmunkával többet keresnék), de nem irigylem attól, aki becsületesen szerezte magának.
2011. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
63%
Mert a vállalkozóknak van lehetősége adót csalni (mindegyik megteszi, amelyik egy vékony rést lát a pajzson) ha nem tenné meg,már nem is lenne olyan jólmenő vállalkozása. Ne képzeljétek, hogy a garázsból elindulva "kétkezi munkából" létre lehet hozni egy szabályosan működő vállalkozást. Aki onnan indult, az a 90-es években kezdte, és az első millióit nem az összes törvényt betartva szerezte meg. Persze, aki most ezen felháborodik, gondolkozzon: vajon mindíg, minden munkáját leadózza az APEH-nak? Engem ez nem zavar, hiszen ők adják a magyar munkahelyek 70 %-át. Csak az, amikor egy frissen végzett mai diplomást kioktatnak: dógozni kell, oszt lesz! Megnézném, hogyha ma próbálnák elkezdeni, mire mennének. Valószinűleg rövid időn belül, a végrehajtók elől bújkálnának naphosszat...
2011. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is csak szakmunkás van. nincs érettségim se diplomám. Sofőr vagyok és átlagban keresek 250-et. akkor én sem érdemlem meg? meg van mindenem. C,D kat Belföldi fuvarozó, Dgit kártya, tachográf, ADR-em. én ezeket mind úgy értem el, hogy gyárban dolgoztam. és miután meg lett minden, mentem sofőrnek. én miért ne élhetnék jobban? mert nincs egyetemi végzettségem? ha van valakinek egy jól menő híres vállalkozása, akkor miért ne élhetne jobban? Itt most nem végzettségen múlik,mert a vevő nem kérdezi meg, hogy miért csak 8 általánosa van. nem kell diplomata ahhoz, hogy valaki jól éljen, elég ha okos, és nem valami buta ember aki azt se tudja mi az az üzlet.
2011. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
31%

Már bocs de 8 általánossal senki sem lehet vállalkozó, a vállalkozások végzettséghez kötöttek, ha nincs végzettsége a válallkozónak, akkor pedig foglalkoztatnia kell valaki olyat akinek van papírja...

Vállalkozni pedig csak pénzből lehet!! Ha meg nincs végzettsége, és vállalkozik, ráadásúl még végzett alkalmazottra is van pénze, akkor vagy feltalálta a spanyol viaszt, vagy az egész vállalkozás csupán fedőtevékenységa pénzmosáshoz, és az igazi profit valami egész másból származik (pl illegális dolgokból, prostitúcióból, ember vagy drogcsempészetből, okirathamisításból, uzsorázásból stb.)

2011. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
63%
akkor itt valami sántit, vagy ez a kérdés nem jó.
2011. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
52%

Sofőr!


Tökéletesen megérdemled, csak amíg ezt az egész fizetés szintet és a hozzá szükséges papírokat elérted 10 év alatt, és ez a plafon, innen már kétlem, hoyg feljebb menne a béred, addig ezt egy diplomás (feltéve ha húzóágban van) akkor legrosszabb esetben is 5 év munkaviszony után eléri, és esetében az még nem a plafon a karrierben. Onnan még akár a kétszereresét is megkeresheti pár év múlva. De a te helyedre felvesznek egy újat kezdő fizetéssel majd amikor éppen 6 éved lesz még a nyugdíjig, aztán főhet a fejed, hogy hogyan húzod ki addig..

2011. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!