Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egy 8...

Miért van az, hogy egy 8 általánost végzett "vállalkozó" jobban él, mint egy egyetemet végzett orvos/tanár/mérnök vagy bárki?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez igazságos?
2011. febr. 24. 19:11
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
8%

Pontosítok, végzettség nélkül utcai vagy mozgó árus lehet valaki.

De ott is csak meghatározott dolgokat lehet árulni, és csak alkalmanként egy hónapban, nem folyamatosan.

Pl: szilveszterkor papírtrombitát, vagy sűlt gesztenyét karácsonykor, aztán ebből éljen meg aki tud.

2011. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
57%

Az orvosokat, tanárokat, mérnököket meg nem kell félteni amíg 25 ezer egy valamire való korona, de még egy fogtömés is legalább 6 ezer forint, egy magánóra 3-4 ezer forint és akkor még olcsót mondtam.

Egy kisebb szállitószalag vagy egyszerűbb gépsor tervköltsége meg veri az egymilliót.

Plusz még ott vannak a rendszeres karbantartás költségei. Vagy amíg egy egyszerűbb lakóház terve 100 ezerbe kerül, addig én nem féltenéma mérnököket se, mert kb egy délután alatt összedobják azt amiért én egész hónapban hajnalban kelek.

2011. febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
33%

Az én fogorvosom pl egy vidéki doki, mégis a saját házában rendezte be a rendelőjét saját eszközökkel, az udvarban áll egy A kategóriás merci, meg egy lexus.

És kb 14 éve él magyarországon, mert erdélyből jöttek..


Diploma nélkül ezt 70 éves korára sem éri el senki sem!

2011. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
68%

Azért ez inkább a kivétel kategóriába tartozik, mint a szabályba.


A Rózsadombon több orvos, mérnök, ügyvéd lakik, mint 8 osztályos vállalkozó.


De lehet valaki kevés iskolával is nagyon okos, ügyes vállalkozó, és mellette akár még becsületes is.

2011. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
49%

Látom nagyon nagy ideál lett itt a 8 általánost végzettekből és most a diplomások az ősellenségek :D

Tény, hogy a múlt rendszerben sokan inkább szakmát tanultak, mert akkor "abban volt a jövő", csak akkor még nem tudták, hogy lesz gengszterváltás, ami az egészet szétverheti. De persze olyan is volt, aki azért lett szakmunkás, mert ezt élvezte, ez érdekelte. A diplomások között is van semmirekellő, de hol nincs? Írt ide egy leendő orvos, na ő a példája, hogy bizony vannak kőkeményen tanuló egyetemisták is, nem csak léhűtők (akik egyébként lehet, hogy most léhűtők, de pont az "üzleti érzék" miatt lesznek "jól menő" vállalkozók lásd 90-es években befutott egyetemet végzett vállalkozók többsége)

Azt, hogy mi az igaztságos ma már nehéz megítálni! Tény, hogy a 8-at végzett vállakozók között isakad ilyen pénzbehajtó g*ciláda, akit inkább agyonlőni kéne semmint ajnározni, de hát ez van...

Mint ahogy akadnak diplomások, akik meg az országot teszik tönkre (lásd politikusaink)

2011. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
43%

Nem a diploma határozza meg, hogy egy ember életképes-e vagy sem.

Például:

Az orvos miért nem csinál magánrendelést?

A tanár miért nem ad magánórákat?

Hja, ezekért pluszban dolgozni kell! Értem. Egy vállalkozó 8 órát dolgozik, vagy 25-öt naponta, hétvégén is?

2011. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
17%

77-es! Egy közalkalmazottnak meg kéne tudnia élni a béréből, mivel a KÖZ alkalmazottja és elvileg közhasznú tevékenységet végez!

"Egy vállalkozó 8 órát dolgozik, vagy 25-öt naponta"

ezt hogy?

vagy: egy vállalkozó 0 órát dolgozik naponta és a csicskásai dolgoznak helyette, még az ő munkáját is a jobbkezei intézik az ő fizetésének 10-eséért!

2011. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
95%

Én 18-20 órát dolgozom vállalkozóként, amíg bírom.

Időnként kórházban végzem. A vállalkozásom fennmaradásért küzdök. Nem tudom az alkalmazottat megfizetni. Ha meg is fizetném, még plusszban meg is lopna. Remélem, hogy lesz még jobb időszak is.

Nem adhatom fel a vállalkozást, a család élete van benne.

19 év van mögöttünk.

Nagyon könnyen itélkeznek itt egyesek a vállalkozókról.

2011. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%

A válasz írója 43%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:16

Nem vagy versenyképes, ez a vállalkozással jár

2011. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
9%
A vállakozáshoz pénz kell, még a legegyszerűbb elindításához is. Mert csak pénzből lehet pénzt csinálni! Nekem szakmunkás végzettségem van és sajnos eddig a pénz amit kerestem a megélhetésre ment ell. Nincs apuci, anyuci, gazdag feleség mellettem aki pénzelne. Vállalkozni én is tudnék, de induló tőke nincs!! Így marad a más vállakozásában való munka. Mert csak az él meg vállakozóként is akinek alkalmazottjai vannak mert csak őket tudja "megcsapolni" Pl: 4 órába van bejelentve és 16 órát dolgozik,heti egy szabadnap van, szabadságot nem ismerik stb... stb...
2011. febr. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!