Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egy 8...

Miért van az, hogy egy 8 általánost végzett "vállalkozó" jobban él, mint egy egyetemet végzett orvos/tanár/mérnök vagy bárki?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez igazságos?
2011. febr. 24. 19:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
63%

"77-es!"

Ez én vagyok :)


""Egy vállalkozó 8 órát dolgozik, vagy 25-öt naponta"

ezt hogy? "


Ügyesen. Egyszer próbáld ki.


"vagy: egy vállalkozó 0 órát dolgozik naponta és a csicskásai dolgoznak helyette, még az ő munkáját is a jobbkezei intézik az ő fizetésének 10-eséért!"


Öszekevered a cégvezetőt a vállalkozóval.

2011. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
69%
Miert az mitol igazsagos, hogy egy nogyogyasz orvos hazavisz havi egymilliot es egy rontgen orvos pedig 100 ezret? Nagyon nem ismerem a Magyar viszonyokat ebbol a szempontbol de szamtalan helyen olvastam az ilyen dolgokrol.
2011. febr. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
82%
Ez pontossan igy van.Megállás nélkül az orvosokat sajnáljuk,de arról senki sem beszél,hogy mi van a boritékokkal.Ritka az a beteg,aki egyáltalán nem ad semmit,ez egy hazugság,és ritka az az orvos,aki nem fogadja el.Nincs is evvel semmi baj,mindenki pénzből él,de akkor nem kellene nyilvánosan nyavajogni állandóan.Ilyen silány egészségügyi ellátásban,mint ami itt van,az ember rákényszerül,hogy pénzt adjon.Tehát akkor már nem is minimál bér lesz,az a minimál bér.
2011. febr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
72%

... Éés itt jön el az a pont, ahol mi is teszünk a dologért. Én még soha életemben nem adtam borítékot orvosnak. Igen, volt ahol éreztem, hogy nem megfelelően bánik velem, ott elmentem egy másikhoz. Vagy szóvá tettem, hogy "nem kellett volna még megcsinálni ezt vagy azt a vizsgálatot?"

Mi is teszünk érte, hogy ez a helyzet. Például biztos vagyok benne, hogy az orvosok fizetését többek között azért is nem emelik, mert nincsenek rászolrulva, "úgyis kapnak borítékot".


Itt mindenki elfogadja a játékszabályokat, és magában morog. Ilyen emberekkel bármit meg lehet tenni.

Miért nem próbáltok meg ti tenni valamit, hogy változzon a helyzet?

2011. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
22%

20:44! mért ne mehetne még feljebb a bérem? éppen tegnap olvastam az Origon, hogy akár 300ezert is kereshet valaki tisztán,hiszen a 90%-át tisztán megkapja,de nem számolják bele a nyugdíjba. itt a link: [link]

Szóval még én is kereshetek,diploma nélkül akár 300ezret.

2011. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
74%
Csak az első oldal hozzászólásait olvastam és mindegyikkel egyetértettem. Attól, hogy valaki nem diplomával vállalkozott, sőt "csak" 8 általánossal, nem biztos hogy HÜLYE. Ebbe az ÚJ társadalmi rendszerben igen is van létjogosultsága annak, hogy nem kell mindenhez diploma, sőt szakma.Nyithatsz cukrászdát ugy, hogy nem rendelkezel szakmával. De van tőkéd.Ez ebben az esetben bátorság és főleg PÉNZ és persze megfelelő szakismerettel rendelkező munkatársak. ENNyi.
2011. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
48%
Mert egyetlen egyetem sem képes eszet adni. Őszintén szólva én állást sem adnék ilyen embernek, nemhogy még fizetést.
2011. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
15%

"Sverdans válasza:


Látom nagyon nagy ideál lett itt a 8 általánost végzettekből és most a diplomások az ősellenségek :D "


Szverdi csak mert többségük épp olyan ostoba mint te!

2011. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
32%
A 3-4oo ezres nettó fizetések segéd vagy betanított munkavégzéssel igazak, de egyáltalán nem általánosak.Igaz, hogy a válaszom nem a kérdésre utal, de van egy illető hozzászóló,aki ilyen nttó fizetést említett. Nálunk van egy épitőiparhoz szakosodott festék, adalék, szigetelő stb. üzem, ami szezonális időszakban 8-9 hónap időtartamban a dolgozók 16-18 órát dolgoznak naponta és szombat ,vasárnap is 8-10 órát. Ha ezt nézem ebben az esetben 2,5 hónapnak megfelelő munkabért kapnak nettóban egy hónap alatt.,Kedves diplomások ezt a keresetet igy kell tekinteni és lehet csinálni. Mindegyik szakmával rendelkező és van aki felsőfokú végzettséggel. Friss diplomások ne szálljatok el magatoktól, mert talkoztam már munkahelyen szakmában dolgozó olyannal, aki még a ceruzát sem tudja magától kihegyezni.
2011. márc. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
18.57 Sajnos idea lett a funkcionális analfabéta ember. Magánemberként véleményem aZ, hogy azt csinál az életével amit akar bárki /kivétel a gyermekeim/ csak ne nekem kelljen eltartani őket. A másik mindenkire szükség van és az élethet társadalmilag szervezett formában működik és szükségeletek szerint történik. Az un. FEOR !Foglalkozások egységes országos szabályzata / számtalan munka típusokat felsorol, amikhez különböző végzettségek szükségesek. Igen, van amihez még 8 osztály sem szüókséges, de egy ország értékét ,szellemi tőkéjét nemzetközileg is meg szokták mérettetni . Egy külföldi befektető is érdeklődik mielőtt tőkét kiván befeketetni nem ? A bérezés szempontjábol pedig vannak bizonyos állandó elemek, amik értékelik a munkát másrészt a kereslet-kinálat határozza meg a bér nagyságát. Sajnos nálunk ez nem működik. A régi rendszerben azt mondták, hogy ezért nem annyi mint pl az osztrákoknál, mert ott közgazdaságilag a munakerő áru, nálunk meg társadalmi. Ezt éreztük is.Sajnos ez a közgazdasági fogalom függetlenül attól, hogy a tulajdon a magángazdaságok megváltoztatták a társadalmom szerkezetét és kapitalista viszonyok uralkodnak nem működnek. Még az igazi értékteremtő munka sincs megfizetve, ami a GDP-ben is mért.Az alacsonyan tartott munkabért szociális juttatások díszitik,ami teljesen irreális mert aki dolgozik annak a munkabéréből meg kellene élnie.De nem ragozom, mivel ezt sokszor leírtuk már, többek között azt is, hogy a munkabérnek mit kellene fedezni egy átlagos családban és mit fedez pl a németeknél. Ehhez kellene közeledni, de ezt a fajta kitörési pontot a politika érdeke szerint áthuzza.A magáét természetesen nem az afrikaihoz méri !
2011. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!