Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg sok az élősködő,...

Tényleg sok az élősködő, megélhetési egyetemista?

Figyelt kérdés

Ezt Schmitt Pál rótta fel annak kapcsán, hogy szerinte a minőségi oktatáshoz minőségi diákok is kellemek. Közölte: az európai egyetemisták mintegy 30 százaléka úgynevezett megélhetési egyetemista, ugyanis azt a célt tűzik ki maguk elé, hogy minél hosszabb ideig tanuljanak, lehetőség szerint a szüleik költségére.


A beszédről szóló hír a honlapján itt olvasható:


[link]


2011. febr. 25. 16:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először tanuljon meg helyesen írni, ha már ő a köztársasági elnök!

De amúgy a lustábbak úgyis kikopnak, vagy ha le is diplomáznak úgysem fognak tudni elhelyezkedni.

2011. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén szólva én azt se bánnám ha fizetős lenne a felsőoktatás.


Csak! Nem most. Jelenleg ugyanis így is nagy terheket ró a szülőkre még az államilag támogatott képzés is.


Majd ha emelkedne az életszínvonal, akkor lehetne csak költségtérítéses oktatás, ami azt jelentené hogy kevesebb egyetemista, de minőségibb oktatás, és nem lennének az állam és szülők pénzén az egyetemen tökölődő megélhetési egyetemisták.


De amíg nem ilyen világot élünk, hát bizony én is szívesebben lennék megélhetési egyetemista!

Igaz én dolgozom, és azért dolgozom ,hogy tanulhassak, mert magam keresem meg a tandíjat.

2011. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 doboszoli ***** válasza:
50%
Minőségi országhoz, meg minőségi köztársasági elnök kellene.
2011. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, hát az elnök úr minőségéről is lehetne beszélni. Meg hát pont ő ítéli el a megélhetési egyetemistákat, holott neki az egész élete valami ilyesmiről szólt.
2011. febr. 25. 20:09
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

Igen, sok, de szerintem aki egy kamu szakot csinál mintaterv szerint, ami nulla energiabefektetésébe kerül, az sokkal inkább belepasszol ebbe a kategóriába, mint az, aki esetleg némi tologatással, de elvégez mondjuk egy mérnökszakot a BME-n, vagy egy orvosit.

Szerintem egyébként tandíjjal valóban lehetne segíteni a dolgon - nem is kéne hozzá túl nagy jogszabályi dráma, egyszerűen csak az államilag finanszírozottak arányát kéne drasztikusan átszabni a piacképtelen szakokon, amik csak a diplomás munkanélkülieket ontják. Aki nyaralni akar, nyaraljon a saját pénzén.

2011. febr. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!